Sekundárne elektrické kúrenie v starom dome

Zdravím, mám takú otázku, s ktorou sa už trápime pár mesiacov a rozhodla som sa, že si prídem po radu sem. Kúpili sme 90ročný dom v pôvodnom stave. Už sme si prešli vnútornou rekonštrukciou, presťahovali sme sa 💪 prerábalo sa úplne všetko, nové rozvody, zatepľovala sa podlaha, stropy, nové okná. Ako kúrenie sme zatiaľ dali krb s výmenníkom do radiátorov. A sme v štádiu, že akú druhú alternatívu kúrenia. Múry sú 50cm, časom budeme zatepľovať. Pri kúrení sme zistili, že dom perfektne drží teplo a v radiátoroch nám stačí 40stupňov, v noci nekúrime a ráno tu máme cca 22 stupňov. Presťahovali sme sa v decembri, takže iba odvtedy to sledujeme. Len je jasné, že drevom kúriť non-stop nechceme, plyn v dedine nie je. Uvažujeme nad tepelným čerpadlom do radiátorov, keďže nám tých 35-40stupnov v systéme stačí 🤔 prípadne zatiaľ na nočné temperovanie, prípadne ak pôjdeme preč na viac dní elektrokotol? Chceme niečo čo nemusíme obsluhovať, hlavne keď budeme v práci, pec do pivnice na peletky a takéto veci moc nechceme, bolo by treba robiť úplne nový druhý komín a tiež mi to príde nákladná investícia. Úniky tepla vyrátané nemáme. Máme v tom už chaos, tak by som chcela vedieť váš názor, prípadne prečo toto áno, toto nie, na čo si dať pozor. Ďakujem krásne! 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?