Rekonštrukcia vane osadenej do šikma

Ahojte, potrebovala by som poradiť, ako čo najšetrnejšie a najlacnejšie opraviť tento unikát... Predošlý majiteľ vaňu osadil do šikma akože "rohová vaňa", čím z kúpeľne sa ubralo neskutočne veľa miesta, a už nám neostáva žiaden úložný priestor. Chceli by sme vaňu zarovnať na tú stranu k oknu a po ľavej strane vznikne veľká plocha. Obklad netuším, odkiaľ je, skúsila by som sa opýtať, ak by bolo možné dokúpiť ho ešte, je toto ešte možné zachrániť? Jednalo by sa o znovu obloženie boku vane + čela, podlahy a kúsku steny Pripájam amatérsky nákres.. Ďakujem za všetky postrehy... Janka
Odpovedať
Ja by som sa vykaslala na povodne oblozenie vane a kupil nejaky novy obklad, ktory by sa hodil k zvysku kupelne. Nikdy nezachranis tolko obkladaciek aby si ich mohla pouzit znovu, obzvlast ak su dobre nalepene
Odpovedať
@jan5595 Vyhoď celú tú murovanú časť okolo vane aj s obkladom. Ja osobne by som dal dokonca aj novú vaňu. Ale ak si spokojná s tou pôvodnou, tak si ju nechaj. Následne osadiť vaňu, ako potrebuješ a kúpiť nový obklad. Nejaké 2-3 m2 ťa vyjdú ani nie 50 €. Nemá zmysel zachraňovať pôvodný obklad, to sa pri odstraňovaní doláme.
Odpovedať
Není to tak o obostavené kôli odpadu, vode?
Odpovedať
@frantisekca Dobrá otázka, žiaľ neviem, dozistím. Nejde tu ani tak o to zachrániť tie pôvodné nalepené obkladačky, skôr vidím problém v tom, že je dosť veľká šanca, že rovnaký obklad už nenájdeme.. Jednak to bude vyzerať blbo, ak to nebude identický obklad ale za druhé momentálne nemáme kapacitu ani časovú a ani finančnú na komplet predlaždenie celej kúpeľne.. Máte nejaké postrehy, resp. nápady, ako to vyriešiť? Mňa napadlo to nejako "zaplátať" takto, ak by sa nenašiel identický obklad...
Odpovedať
@jan5595 V prvom rade si zistiť ten odpad, ako je vedený. Voda ako taká sa dá vyriešiť do steny, ale odpad môže byť problém, kôli spádu. Snáď je pod vaňou revízny otvor, dvierka...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?