Rekonstrukcia domu-Treba ohlasenie- projekt ?

Profilova fotka
Ahojte, Vie mi niekto poradiť, chcel by som vybúrať novy otvor (dvere do obvodového muriva), hneď za murivom je kôlňa z ktorej by som chcel spraviť obytnú miestnosť ( podlaha je iba hlina, murivo základy má). Tú troska zväčšiť spraviť novy veniec vymeniť tam strechu. je tam plochá aj by ostala. Potrebujem na tieto veci projekt, statika a stavebné povolenie pripadne ohlásenie? Priložil som aj menši nákres. Ďakujem
Odpovedať
Na dieru do obvodového múru statika. Na zmenu kolne SP, to na ohlasku asi nedas
Odpovedať
Poviem to takto. Je to zmena, o ktorej by miestny úrad mal vedieť. Môžeš to skúsiť cez ohlášku, ale najprv si to preddiskutuj. V zásade platí, že zásah do obvodového muriva a zmena objemu úžitkovej plochy si žiada projekt na stavebné povolenie. Zdá sa, že ti pribudnú m2 úžitkovej plochy. Mal by si teda doložiť dokumentáciu pred a po prestavbe + potrebné profesie. Vidím to na statiku, elektro, požiarna bezpečnosť + tzv. energetické zhodnotenie stavby pred a po prestavbe. Ak budeš do novej miestnosti potrebovať vodu a kanalizáciu, plyn, potom budeš potrebovať zakresliť aj tieto príslušné profesie. Pozdravujem
Odpovedať
Profilova fotka
@maros_tkac Ja by som len dodal k tomu čo je napísané vyššie že aj meníš účel využitia tej kôlne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?