Rebrinkovy radiator

Zdravím Vás :) su tieto ventily vhodné na rebrinkovy radiator?
Odpovedať
Na spiatočke áno, na prívode nemusí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Na spiatočke áno, na prívode nemusí...
@dedo758 Na prívod som mal termostaticku Hertz ale nemohol zohriať rebrík vymenil som za tento je to určite lepšie ale aj tak to není top
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano489:

@dedo758 Na prívod som mal termostaticku Hertz al…
@stano489 Ono tiež záleží od toho, aký termostatický ventil sa použije. Sú s malými prietokmi, aj s veľkými, aj nastaviteľné. Každopádne keď už má byť v kúpelni na radiátore termostatický ventil (možno práve pre nastavenie prietoku kvôli vyregulovaniu celej sústavy UK), tak bez termostatickej hlavice, otvorený naplno... Sú v celom dome radiátory, alebo je rebrík odpichnutý z podlahovky...?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@stano489 Ono tiež záleží od toho, aký termostati…
@dedo758 v dome mám radiátory a každý má skrtiaci ventil na spiatocke
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@stano489 Ono tiež záleží od toho, aký termostati…
@dedo758 No, s veľkými prietokmi som na súčasnom trhu veľa toho nenašiel. Heimeier a Hertz (?)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dedo758 No, s veľkými prietokmi som na súčasnom…
@petersd na všetkým ostatných radiátoroch sú ventily Hertz a pod hlavicou sú ešte číslice na nastavovanie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dedo758 No, s veľkými prietokmi som na súčasnom…
@petersd Ono, či skôr nestačí tie zvyšné radiátory trochu priškrtiť...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stano489:

@dedo758 Na prívod som mal termostaticku Hertz al…
@stano489 no ked to mas napojene na podlahovku do ktorej tlacis 32 stupnov tak veru ze to nebude nikdy ono.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano489:

@petersd na všetkým ostatných radiátoroch sú vent…
@stano489 Ja som si dal poradiť tu od jedného kolegu diskutéra z MS a pozrel som sa bližšie na zn. Heimeier. Kúpil som, mám ich síce zatial iba pár mesiacov, no zdajú sa mi fakt dobrými ventilmi. Napíš mi o 20 rokov, poviem Ti o nich viac. 😁😁😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano489:

@petersd na všetkým ostatných radiátoroch sú vent…
@stano489 Nie je Herz ako Herz. Mňa tak celkovo neoslovil a ako píšem vyššie, siahol som po inej značke. (a v rovnakých kategóriaách je aj o 10 - 20 % lacnejšia)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roberto18:

@stano489 no ked to mas napojene na podlahovku do…
@roberto18 mám ústredné kurenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@petersd Ono, či skôr nestačí tie zvyšné radiátor…
@dedo758 skúšal som to nemomohlo skôr by som povedal ak som pootvaral skriatcie klapky dostal som teplú vodu skôr vsade
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od petersd:

@stano489 Nie je Herz ako Herz. Mňa tak celkovo n…
@petersd ja by som povedal že akokeby moja teplá voda ostala pred tým ventilom lebo ventil horúci a lístok vyšiel už je radiátor o dosť chladnejší už bol aj radiátor dole je úplne čistý
Odpovedať
Vedel by mi niekto niečo poradiť ohľadom toho prečo rebríkom neprejde tak teplá voda ako je pri ventilu?.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stano489:

Vedel by mi niekto niečo poradiť ohľadom toho pre…
@stano489 Niečo brzdí prietok. Niekedy to je privretý (spiatočkový) ventil, niekedy to je na spiatočku namontovaný termostatický ventil, ktorý prietok vody má tendenciu zatvárať a blokovať tak prietok. Či to môže brzdiť aj naopak (spiatočkový ventil na prívode), neviem povedať, neviem, akú konštrukciu majú použité spiatočkové ventily...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@stano489 Niečo brzdí prietok. Niekedy to je priv…
@dedo758 hore na obrázku je aké ventily mám použité mal som termo hlavicu Hertz a som dal preč lebo to bolo ešte horšie.Oba ventily si otovrene naplno.
Odpovedať
Môže to robiť aj dlhší spiatočkovy odovod?
Odpovedať
Nechcem zakladať novú tému tak dipisem tu.Ma zmysel kúpiť na rebrinkovy samoovzdusnovaci ventil?Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stano489 podla toho na co. Ak je rebrik najvyssie miesto sustavy, vyznam to ma. Ak je tam len spirala a pripojeny nie je, prezijes to len s rucnym odvzusnenim. To prezijes tiez, ak nie si lenivy 2x rocne zatocit skrutkou a vypustit vzduch. Ono samoodvzusnovak je jedna vec, ale aj tak potom treba vacsinou aj dopustit system, a to uz treba kotolnika. Alebo samodopustanie, ale to v domacich podmienkach je blbost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@stano489 podla toho na co. Ak je rebrik najvyssi…
@mgx nie nie rebrík není najvyššie miesto mám ešte podrkovie len mne akosi ostáva teplá voda pri ventily a málo ide do rebríka.ventil horúci hneď za ventilom rebrík podstatne menej hore na obrázku je čo a ako je na rebriku
Odpovedať
Profilova fotka
@stano489 caleffi samoodvzdusnovak 3/8 alebo 1/2 stoji 5-6 euro, takze kludne... tvoj problem ale nie je odvzdusnovak...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?