Posúdenie návrhu kuchyne

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, rada by som sa poradila ohľadom môjho návrhu kuchyne. Budeme prerábať starší dom, a trochu sme pozmenili kuchynu/jedáleň, keďže aktuálna kuchyňa je malá a jedáleň je oddelená priečkou. chceli by sme dosiahnuť praktický priestor, keďže veľa varím a pečiem, a taktiež plánujeme pestovať+spracúvavať zeleninu a ovocie v záhrade. Kvôli tomu, že by sme chceli mať východ na terasu/výhľad do záhrady, ale zároveň ponechať komoru mi vznikol návrh, kde by bola kuchynská linka oproti sebe. V kuchyni by som veľmi chcela mať dvojdrez pod oknom a ostrovček/polostrovček. Páči sa mi varná doska oproti drezu, kde z každej strany je voľný priestor, ktorý sa následne spája s polostrovčekom, kde by vznikol menší/útúlný priestor na sedenie. (zároveň vznikne ďalší úložný priestor.) V jedálenskej časti v predu by sme zamenili klasické okno za francúzske, cez ktoré by sa dalo výjsť von na verandu, cez ktorú sa vchádza do domu. Orientácia je na Juh. Pred domom už niesú žiadny susedia-slepá ulica, a výhľad na kopce. Okno pod linkou by ostalo tak ako je, a odtiaľ by sme vedeli dostať kúsok západného slnka. Francúzske okno s východom na terasu by presvetlovalo kuchyňu, aj keď je to severná strana, no ranné slnko by sa dostalo teoreticky do kuchyne. Poradie kuchynských skriniek: stena s oknom: - úzka policová skrinka, chladnička, potravinová skriňa, úzka skrinka, umývačka, skrinka na dvojdrez v ktorej by bol smätný kôš, šuflíky, zvyšné skrinky. Horné skrinky na riad + otvorené police pri okne. stena pri komore: - úložné skrinky v ostrovčeku, skrinky na hrnce.., rúra a pod ňou skrinka na plechy na pečenie, nad rúrou otvorená skrinka. Zaujíma ma Váš názor na celkový nápad a rozmiestnenie miestnosti / kuchynských skriniek z pohľadu praktickosti. - plusy, mínusy, kritika, nápady.. 🙂 Je dobrý nápad dať drez úplne pod okno, alebo ho dať pod okno iba z polovice, tak, aby polovica drezu bola za stenou? Ako by ste riešili priestor okolo okna pri horných skrinkách? ďakujem vopred za všetky rady.
Odpovedať
1
2
@lenkito10 to je úplne jedno. Musí to vláčiť, čo je nepraktické... Rovnako z vrelou vodou zo zemiakov sa tam vrtieť... Ešte keď decko prebehne... Za mňa nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, vyhrala si sa s tým pekne. Ja tam vidím hluché miesto. Je to tam pri špajzi to sedenie. Je to celkom taký zastčený kút, kde si nikto moc nebude sadať. Ja by som vôbec nerušila priečku špajze ani ten nový vchod odtiaľ. Nechala by som ju pôvodnú, má totiž perfektné umiestnenie na sever. Vchod do záhrady by som riešila výmenou okna v kuchyni za Francúzky balkón. Potom by som otočila linky o 90 stupňov. Vznikol by ostrov so sedením do priestoru. Ak počítaš so zaváraním, veľkým varením tak aj s viacerými pomocníkmi, ktorý si radi pri práci sadnú. Mám skúsenosť s umývadlom pod oknom. Nikdy viac. Okno bolo stále zafŕkané. Zle sa rieši nejaký záves, ešte horšie žalúzie, alebo rolety vnútri. Zle sa to celé udržiava. Okno sa cez linku zle umýva, je ďaleko. Držím palce s návrhom, je to najkrajšia a najslobodnejšia fáza projektu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte som si všimla, že si zrušila dvere z chodbičky kvôli otočenej špajzi. To je inak na zváženie, lebo v zime budeš vláčik nákup väčšou okľukou. Každé € sa počíta, ja by som si urobila ešte jeden návrh.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?