Pomoc pri posúdení z fotiek

Dobrý deň Plánujem kúpiť dom, no mám pár podmienok. Dostupnosť z Košíc do 70 km po ceste, veľká záhrada(nad 1000m^2, ideálne aj nad 2000 m^2). Zaujímalo by ma, aké chyby podľa fotiek môže prezradiť tento dom. Záhrada viem že pravdepodobne nemá plot po celom obvode. Dom plánujem kúpiť s vedomím, že ho budem rekonštruovať. Viem, že priama obhliadka je nutná, no predtým, než tam pôjdem chcem zistiť, či sa vôbec oplatí ísť pozrieť ho https://www.nehnutelnosti.sk/3723867/...
Odpovedať
@dodi49 dodik...ruky od toho prec...co je zle??vsetko...nedorobena strecha,zatekajica strecha, privelka vlhkost,prerabka starej ele...atd atd...tolko toho je ze skor sa ta spytam naco to chces kupit?? jedinu hodnotu ma ten pozemok,ale to dokazes kupit aj lepsi bez tej oskary(domu) na nej...moje odporucanie...ruky prec...smer na vychod od Ke najdes lacnejsie a lepsie nehnutelnosti s krasnym prostredim...
Odpovedať
@dodi49 ak chces dom radsej si najdi pozemok niekde vychodnejsie od Slanca a postav tam drevodom do 100m2... bude to celkom lacne a hlavne rychlezx
Odpovedať
@dodi49 ani zadarmo...hruuza nevieš čo to je prerábať niečo staré je to 1000krat horšie ako stavat nový dom, určite si radšej kúp nejaký menší pozemok a postáv maličký dom ale nový, ktorý tá prežije, trochu svojpomoci a kľudne sa s nejakým malým domom dostaneš do 70tis na komplet, do tohto ani nechcem vedieť koľko peňazí by sa muselo vraziť a nikdy to nebude už dobré...po mojej skusenosti s prerabkou a tak isto skusenosti iných ľudí čo prerabali staré domy tak nikdy v živote!
Odpovedať
Stavba je tam na oštaru, jedine žeby ten pozemok bol veľký, chlapi predo mnou radia dobre, ruky preč.
Odpovedať
Profilova fotka
ber to tak, že to máš cenu za pozemok, u nás (záhorie) za taký veľký pozemok by kupujúci dal cez 400 000 € :D
Odpovedať
Ďakujem za rýchle odpovede. V podstate ste potvrdili moje obavy neadekvátnosti ceny za nehnuteľnosť, keďže ešte predpokladám, že garáž a kôlňa sú čierne stavby(nad 5 metrov výška). Daný dom bol jeden z tých, čo ma zaujal kvôli kritériam, ktoré mám stanovené(rozloha pozemku, dostupnosť do Ke, v danom prípade aj cca o 20 rokov napojenie na R4 tuším, žiadna osada ani osídlenie istej skupiny ľudí v dedine). Taktiež dom má spočiatku spĺňať charakter chaty, až po hlbšej rekonštrukcii(rok/dva) plánujem v ňom bývať dlhodobo. @pluvko - možno to bude znieť divne, ale staré domy majú niečo do seba pre mňa. Viem, že časovo je výrazne jednoduchšie kúpiť pozemok a na ňom stavať. Daný dom ma zaujal kvôli rozlohe záhrady 3 900m^2 a akémusi základu, na ktorom som dúfal, že sa dá stavať. Čo sa týka strechy, s jej výmenou som počítal v tomto prípade keďže je z eternitu. No zaujímalo by ma, podľa čoho vieš, že strecha zateká a je nedorobená(bavíme sa o dome dúfam a nie kôlni/garáži) a dom je vlhký. Elektriku som v tomto prípade tiež počítal, že pôjde na výmenu, o oknách ani nevravím(zhodou okolností som daný typ mal a momentálne drevo z nich slúži ako perfektný materiál na stavbu skríň). Taktiež všimol som si paralelne so stenou, na strope 2 praskliny, relatívne dlhé a ďalšia z výstrah bola pre mňa aj čiastočná maľba na poschodí nad dverami. @adlso - mal som možnosť podieľať sa na rekonštrukcii 1 gazdovského domu a aspoň aký taký odhad mám, čo to môže obnášať, avšak ako som písal, mám istú averziu voči novostavbám, ktoré prakticky nemajú žiadnu historiu. No vzhľadom na to, že daný dom nebol môj, veľmi som nešiel do hĺbky čo sa týka statiky a všeobecne poškodenia. @ladislav_rigo - veľkosť pozemku je práve jedná z vecí, ktorá ma láka vzhľadom na využitie do budúcna A ešte na záver tohto príspevku, akú cenu by ste dali tomuto domu(neriešme teraz averzie voči rekonštrukciám) s pozemkom?
Odpovedať
@dodi49 v skratke...pozriem,vidim. v takomto dome by som nebyval ani zadarmo.Tam historia moze byt max samovrazda...cele zle... hodnotu ma len pozemok, ostatne cenu nema... dajte ruky od toho prec, inak to budete podla mna v buducnosti lutovat... 😎
Odpovedať
@dodi49 ten dom nieje na tom až tak zle, to keby ste videli, v akom stave si u nás mladí, kupujú a prerábajú...sám si jeden prerábam po starých rodičoch (ale mal som ho zadarmo a darovanému koňovi...) Ma by na tomto najviac odrádzala ta lokácia.
Odpovedať
Veľkosť pozemku je naozaj luxus, v tomto prípade je cena adekvátna. My rekonštrujeme, ale v tom dome som vyrastal a mám k nemu vztah. A robí to firma, aby sme sa konca prerábky aj dožili, lebo svojpomocne by sme to nedali - ani časovo ani know-how. Strechu dávať dole celú nemusíš, pokiaľ sú pod eternitom dobre dosky, tak my sme dali na eternit kanadský šindeľ.
Odpovedať
@dodi49 keď sa ti to páči tak to choď pozrieť s dákym skúsením odborníkom. Ja keď som hľadal som zavolal som stavebného inžiniera pozreli sme pár domov a pri každom mi povedal čo si myslí a čo to odhadom bude stáť. Videl som dom aj v horšom stave čo sa opravili a teraz nik nevie že ten dom má 80r len to chce dosť práce.
Odpovedať
@dodi49 Neviem či tomu dobre rozumiem. Ta cena na m2 je za tých 444 m2 zastavanej plochy a ostatné už je v tom? V takom prípade by som som veľa nerozmýšľal a zobral by som to. Zbúral by som ho a na jeho mieste postavil nový.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
ja by som pozrel stav strechy a vlhnutie od zemi v zadu a nemysli si ,ze ked bude nove tak netrebanic urobit a doba ze len peniaze a auto je in odchadza
Odpovedať
Profilova fotka
ak Vám nevadí vzdialenosť, neváhajte. Dom aj tak vykucháte, bol stavaný v čase, keď veľa vychodniarov robilo v stavebných firmách a technológie sa aplikovali aj doma.
Odpovedať
Pridam skusenost znameho , tiez kupil taku barabiznu priblizne v rovnakej sume asi 25km od KE, a este v horsom stave( podla foto )a povazoval som to za sialenstvo, ale nakoniec ked to oholil, dal dole omietky, bol som si to pozriet, tak som bol prekvapeny Konstrukcne to bolo uplne v pohode, malo to hlboke zaklady, material tehla, zdrave tramy, nieco domuroval, prisposobil a mal cca hrubu stavbu (160 m2 uzitkovej plochy) so slusnym pozemkom za par eur. Tiez mal eternik. Urcite to treba ist pozriet. Pretoze vlhkost bude citit, na foto ju nevidno. mrknut na praskliny v mure, ak stena stoji 70 rokov bez prasklin tak by to mohlo byt OK. ake su zaklady? Strechhu tak ci tak bude menit, ze je mokry strop kvoli praklemu eterniku, nemusi byt problem. Treba pozriet konstrukciu strechy a veniec. Niekedy vidim pomurnicu iba polozenu na tehly na starych domoch. Co sa tyka nakladov, tak navyse priratat likvidaciu eterniku (1500-2000) urcite na stopro bude treba drenaz, lebo pozemok je kopec (vykopanie okolo obvodu + rura +odvadzanie+strk+izolacia zakladu), to by mohlo poriesit pripadnu vlhkos. Neviem Ak by bola konstrukcia strechy fajn alebo povedzme na vymenu par tramov, tak strecha vide lacno, ak staci plech za eternik, netreba silnejsiu konstrukciu. Najlepsie pozriet s niekym fundovanym.
Odpovedať
@dodi49 Pisu,dom sa nachadza vo vyhladavanej chatovej oblasti.Tam mozu byt rozne obmedzenia:nahlasenie trvaleho pobytu,odvoz smeti.
Odpovedať
a mat vsetko pod strechou nieje na zahodenie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?