Podlaha

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starší dom a momentálne sme sa zasekli na výbere podlahy. Celé spodné podlažie je otvorené takže všade je rovnaká dlažba (kuchyňa, chodba, hala, toaleta, šatník..) iba v obývačke je plavacka. Chceme sa vyhnúť sekaniu dlažby lebo je pod ňou podlahové kúrenie.. Zvažujeme preto položiť na ňu vinyl alebo ísť do liatej podlahy.. Nevieme sa rozhodnúť čo bude lepšie.. Mne sa viac paci vinyl.. Keďže je aj na pohľad "teplejší". Riešil už niekto podobný problém? Bude sa to vôbec dat urobiť na pôvodnú dlažbu? Ďakujem vopred za odpovede.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lisa217:

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starší dom a momen…
@lisa217 podlahovka ako rurky zaliate poterom? Alebo elektricke rohoze pod dlazbou? To prve sa sekania bat nemusite len treba sekat naplocho nie smerom dole. To druhe ano to moze byt riziko. Osobne by som co sa krytiny tyka z tychto dvoch moznosti isiel do vinylu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@lisa217 podlahovka ako rurky zaliate poterom? Al…
@sousedekovci89 Myslím že sú to rohože. Do sekania sa fakt púšťať nechceme.. Aj z časového hľadiska.. Je to fakt veľká plocha 75 m2 +-. Úprimne sa mi ten vinyl najviac pozdáva ale neviem si úplne predstaviť o koľko by nám to zdvihlo výšku podlahy.. Tým pádom by sa museli zrejme rezať aj dvere a zárubne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lisa217:

@sousedekovci89 Myslím že sú to rohože. Do sekani…
@lisa217 o minimum, bezne vinyl ma asi 3-4 mm hrubku ked si pamatam, max nejaka podlozka pod to to mas tak dalsi 1,5 mm a to je vsetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lisa217:

Dobrý deň, ideme rekonštruovať starší dom a momen…
@lisa217 navrhujem kompozitnú podlahu.. Ak je rovná dlažba, tak kompozit nemusí ísť na podložku rovno ho budeš ukladať na dlažbu. Je hrubý iba 4mm a čo sa dekorov týka, tak si určite vyberieš.. Ja teraz synovi idem pokladať kompozitnú podlahu, ktorá bude naväzovať na gresovú dlažbu v kúpelni. Dekor je k nerozoznaniu od tej dlažby. Pravdou je, že kompozit je drahší.. Ale je príjemný, tichý, vodovzdorný a nepoškodí sa, ak naň aj niečo spadne. A celú miestnosť položíte za jeden deň svojpomocne..
Odpovedať
Ak máte info o tepelnej strate každej miestonosti a inštalovanom výkone v nej, a je to dostatočne predimenzované, dajte vinyl. Ak je to natesno, použite podlahu s čo najmenším tepelným odporom. Aby sa nestalo, že to potom bude blbo kúriť. Keďže je kúrenie elektrické - sú náklady na kúrenie prijateľné?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?