Plynova rura nad SDK podhľadom

Profilova fotka
Pozdravujem. Viete niekto poradiť, čo urobiť s plynovou rúrkou k sporáku nad SDK podhľadom aby to bolo vporiadku? Revízny technik radil prevŕtať dieru stropom do neobývaného podkrovia ale to je z hľadiska úniku tepla nevhodné. Napadlo ma, či by na odvetranie toho priestoru stačilo ak by sa prevŕtala z vedľajšej izby diera cez stenu pri strope do SDK podhľadu, výškovo to vychádza do 100 mm, takže by sa tam dalo dať nejake potrubie...prípadne aj nejaky potrubny odtahovy ventilator by sa dal pouzit....ale ci to teda nejako pomoze neviem... Kuchyna je zrekonstruovana cize rozoberat SDK, zasekavat ruru do steny ci podobne riesenie uz by znamenali vysoke naklady.....reviziu nie je potrebne riesit len aby to bolo bezpecne do buducnosti... dakujem
Odpovedať
@marek_bolcarovic z hladiska bezpecnosti je lepsie to podkrovie a ten pasik kde bude potrubie preloz polystyrenom alebo vatou. Kolko je to m?
Odpovedať
Profilova fotka
ako vrch rury co bude trcat do podkrovia prelozit napr. sklennou vatou ? dovoli to dostatocne unikat pripadnemu plynu?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 neviem presne co myslis? skladba stropu? SDK podhlad , cca 10 cm vzchudova medzera, drevene dosky, tramovy strop, zaklop, beton 5 cm, 35 cm fukanej izolacie... rura ide cca 3 m v podhľade kym je zasekana v stene, plocha miestnosti cca 4x3 m
Odpovedať
Mal som to iste na byte. Plynova rura isla zo stupacky vo WC krizom cez kupelnu v SDK podhlade do spajze a odtial do kuchyne. Revizny technik trval na vetracich otvoroch v SDK. Tak som urobil dva 15x15cm otvory do kriza, osadil krycie mriezky a potom uz bol spokojny. Ale bolo to v roku 2007, teraz uz neviem ci by to preslo. V dome som povedal, ze plynom uz budem iba kurit a ohrievat TUV a do kuchyne isla indukcia = ziadne "sranie" sa s plynom, reviziami,...a + bonus v komforte varenia a nasledneho cistenia je ovela lepsi ako s doskou na plyn.
Odpovedať
@danculd Nehovoriac o podstatne nižšej koncentracii mastnoty vo vzduchu, ako keď varíš na plyne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?