Odtoky,sprcha

Ahojte Pred 4 rokmi sme mali kompletnú prerábku kúpeľne a v sprche máme žľab.Začiatkom roka sme si všimli,že počas sprchovania sa všetka voda nahromadí a odtečie až po osprchovaní sa.Skúšali sme rôzne metódy na vyčistenie odtokov ale nič nepomohlo.Ale čo nás najviac trápi je to že ako náhle začneme umývať riad v kuchyni tak sa v tomto žľabe začne tá voda z kuchyne bublotať v tej našej sprche a veľmi to znečisťuje ten žľab.Budem rada za všetky tipy a rady☺☺☺
Odpovedať
@lienkka007 treba vyčistit sifon v žlabe ale ked vytlača vodu s kuchyne do žľabu tak môže byť že máte maly spad spravený
Odpovedať
Profilova fotka
@lienkka007 jednoduchá odpoveď, máte zanesené potrubie. treba vyčistiť. Ak si s tým neviete rady, zavolajte kanálservis.
Odpovedať
Ak to predtym nerobilo, je čas na krtka alebo hydroxid sodny 😬
Odpovedať
@lienkka007 ako som kupil chalupu tak som musel ako prvy vycistit upchaty odtok z WC, krtka som po krtkovani od jedu smaril do pivnice, uplne k nicomu bol. V Lidly som si kupil tu hadicu tenku s tryskou na konci, co pasuje aj na Kaercher a aj na WAPku z lidla. Najprv som tomu neveril, lebo ved co dokaze taky maly prdinec s upchatou 125kou rurou. To islo ako raketa, ani som to posuvat nemusel. Asi 20 minut roboty a rura cista. Neskor mi zacal bublat odtok v sprchaci a zacala stupat voda. Pre info, rura z WC ide zvlast do zumpy a odtokova rura z kuchynskeho umyvadla (ta s priemerom cca 50 ci kolko to ma), sprchaca a umyvadla z kupelne, ide ako odtok inde, k susedovi a tam do jeho zumpy, cize ako keby 2 odpadove okruhy mam. Tou tryskou som to precistil behom par minut a nestacil som sa divit co odtial vyslo. Hrube valce zaschnutej farby z malovania od predchadzajuceho majitela, guce vlasov a ine dobroty. Ale to som sa uz rozpisal, skratka odporucam to prebehnut tryskou. Cena cca 24 Eur a vysledok ako od "kanalmajstra".
Odpovedať
@lienkka007 hydroxid sodny-Sifo
Odpovedať
Profilova fotka
@lienkka007 Použi Hydroxid sodný ,ale nie ten jemný ako kryštálový cukor ,ale perlový https://www.efarby.sk/hydroxid-sodny S použitím Sifa opatrne ,lebo pri prehnaní dávky sa Sifo "spieklo" v sifóne ako lad a musel som meniť komplet sifón .
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari @zmrzlina_sk ak má usadené valčeky v potrubí z pracieho prachu, mastnoty,vlasov a iných vecí, pochybujem, že v tomto prípade sifo pomôže.
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo Na mastnotu a vlasy je Sifo ako stvorené a pomáha 100 % , ale ako som písal pozor na množstvo.
Odpovedať
Sifo je fajn, ale skor do sifonov, kde mas ten bordel nahromadeny pekne na mieste. Ked som to skusal SIFO-m, tak som to dal do odtoku sprchaca, zalial horucou vodou a pekne to vybublalo, ale iba tam kde som to nasypal. Pochybujem, ze sa to rovnomerne dostane vsade po celej dlzke potrubia.
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk stacilo by znova naliat na Sifo horucu vodu a znova zacne bublat. ja som ho raz tak zapiekla pri odtoku umyvacky (blbost som spravila, ze som to tym isla cistit), bolo to ako kamen, musela som rucne vybrat vsetku neodtecenu vodu a znovu liala po troskach vriacu vodu a pekne vybublalo vsetko
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?