Návrh kúpelne

ahojte, chcela by som sa poradit ohladom usporiadania kupelne. Budeme ju kompletne rekonstruovat. - Rozmery kupelne 320 x 270 cm (v lavom rohu je komin-murik ma 25 cm) - s oknom sa da hybat, ale z oboch stran musi ostat 70 cm, kvoli prekladu. momentalne ma okno sirku 120 cm v kupelni chceme mat: Vanu min. 160 cm, väcsiu sprchu, WC a umyvadlo so skrinkou min. 110cm + este nejaku vyssiu uloznu skrinku. Co by ste na navrhoch zmenili, popripade nejake rady ako ju navrhnut lepsie, co urobit inak?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ulka7:

ahojte, chcela by som sa poradit ohladom usporiad…
@ulka7 ak sa vám dá a vyzerá to, že proporcie to umožňujú, tak skúste oddeliť wécko od kúpelne. Mám v dome aj tak, aj tak, Z vlastnej skúsenosti odporúčam wécko mimo kúpelne. Ako kúpelnňa s druhým wéckom je to OK, ale ak budete využívať iba toto jedno wécko, tak to silne neodporúčam, nech je rozloženie akékoľvek.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ulka7:

ahojte, chcela by som sa poradit ohladom usporiad…
@ulka7 keby mam vybrat z tychto navrhov, tak by som vybral ten posledny, kedy hned po vstupe nemas po ruke wc, ale je aspon za dverami. ale inak tiez suhlasim s tym, co pise zicher. samostatne wc je proste lepsie, o opaku ma nepresvedci nikto.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robert_bo:

@ulka7 keby mam vybrat z tychto navrhov, tak by s…
@robert_bo mal som to stastie vyskusat si obe a ano, je to presne tak. v zivote viac wc spojene s kupelnou neprichadza proste do uvahy.
Odpovedať
asi tak nejak, mali sme tak kupelnu u nasich a nebolo to vobec dobre. clovek proste nemal ani v kupelni ani na zachod svoje sukromie a preto pokial sa da, tak som za oddelene wc
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vladdika:

asi tak nejak, mali sme tak kupelnu u nasich a ne…
@vladdika ano, pokial sa da, ale niekomu to proste priestory vobec nedovoluju. a v com je to teda take zle? je usetrene miesto, to je podla mna velke plus. ano, chapem, ze asi niekomu moze vadit to, ked jeden clen domacnosti sa sprchuje druhy potrebuje ist na wc, ale iny dovod preco to takto neurobit, nevidim.
Odpovedať
Ja napríklad preferujem kúpeľňu s WC. Samozrejme, ak má rodina 4+ členov a jediné wc je to v kúpeľni, tak je lepšie to mať osobitne. My máme aj v kúpeľni aj jedno samostatné a všetci chodia aj tak do toho v kúpeľni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

Ja napríklad preferujem kúpeľňu s WC. Samozrejme,…
@akvi napríklad ráno si ísť umyť zuby do kúpelne, kde pred piatimi minútami niekto kadil, mi príde hrozne nechutné. Navyše fekálne baktérie na uterákoch, kefkách. Je to môj subjektívny pocit, ale napríkald, ja by som nešiel na wécko, keby sme mali doma hostí.. Čo ak by by potrebovali si ísť umyť ruky pred jedlom... Po jedle... Mne by to vadilo veľmi. Na wécku je ten smrad krátko po použití ešte tolerovateľný, ale v kúpelni je to pre mňa neakceptovateľné. Kúpelňa musí voňať čistotou a to za každých okolností.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

Ja napríklad preferujem kúpeľňu s WC. Samozrejme,…
@akvi a navyše, čím je miestnosť s wéckom väčšia, tým dlhšie sa odvetráva. Preto je malé wécko 4m3 relatívne rýchlo odvetrané, ale to neplatí o miestnsti s 20m3 vduchu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@akvi napríklad ráno si ísť umyť zuby do kúpelne,…
@zicher také sa u nás nestáva, všetci vstavame v rôznych časoch, takže to, čo popisujes, to nehrozí, o.i. ako vravím, máme aj osobitné wc. Nebudem ti tu opisovať moje dôvody, prečo mám radšej wc v kúpeľni, je to irelevantné, lebo tie dôvody môžem mať len ja. Fekálne baktérie, to si ma fakt pobavil. Už si predstavujem, ako skáču 🤔
Odpovedať
vdaka za postrehy.. no mame dve kupelne. V tomto pripade bude WC spojene s kupelnou, tak ako to bolo aj doteraz. Pytala som sa skor na ine veci :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ulka7:

vdaka za postrehy.. no mame dve kupelne. V tomto …
@ulka7 vybrala by som c.3
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@akvi a navyše, čím je miestnosť s wéckom väčšia,…
@zicher a preto ked uz vecko v kupelni tak co najblizsie k oknu.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od ulka7:

vdaka za postrehy.. no mame dve kupelne. V tomto …
@ulka7 mne sa najviac pozdáva možnosť c.1. Wc aj umývadlo máš ,,po ceste,, hneď od dverí a na sprchu aj vaňu je tak trochu väčšie súkromie.. že keby aj niekto náhodou vošiel do kupelky, niekto sa možno nezamyka, je to v uhle za dverami. Čo by mohlo niekomu vadiť je, že hneď pri dverách je wc, čiže žiadne súkromie, keby si ďalší člen súrne potreboval umyť ruky.. v prípade deti sa aspoň u nás tie menšie nezamykaju. Tak by som to wc otočila ako je v možnosti 2 a dala tam taký múrik len do výšky umývadla napr.. až proste nevidno z dverí nič, keď tam bude človek sedieť. My máme v kupelke wc tiež tak hneď pri dverách ako č1 a rozmýšľam tam dať aspoň skrinku ku stene alebo niečo k dverám, až je trochu skryté 😆
Odpovedať
ked uz tak mne by sa zas pacila moznost cislo 3, wc za dverami. sukromie v takejto kupelmi tazko dosiahnut, bud ta budu vidiet v sprche alebo na wc, takze to je asi jedno. ale ak by bol sprchac murovany tak by ta tretia moznost bola asi najlepsia
Odpovedať
Inak nechápem, čo sa tu rieši nejaké sukromie a pod. Veď ak chcem mať v kúpeľni sukromie, zamknem sa. Ak mi je to jedno, že mi tam niekto vbehne, tak neriešim, či ma vidno hneď z dverí a pod. A to teda my napríklad sa nezamykame odkedy je decko veľké. Keď tam chce niekto ísť, tak sa spoza dverí normálne opýta, či môže. Jasné, kým sú malé deti, tak tie rozcapia dvere a vojdú, ale tak sa hádam zamknem, ak viem, že to robia. A autorka píše, že majú aj druhé wc, tak fakt nie je dôvod toto riešiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

Inak nechápem, čo sa tu rieši nejaké sukromie a p…
@akvi tiez si myslim, ze sa takto da normalne fungovat :-D vidis, ze je niekto na wc, takze je uplne prirodzena vec tam proste neist, pripadne sa spytat. zakladne veci, ktore by mal ovladat kazdy :D
Odpovedať
Profilova fotka
mne by sa pacila ta 3 moznost. v nej by som nemenila nic
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, tretia moznost je uplne idealna vo vsetkom podla mna. Ci uz wc dobre umiestnene, ale aj sprchovy kut by mi vyhovoval presne na tom mieste, kde sa nachadza. Aj tak je to proste cisto len o preferenciach ludi, nic viac :D
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi fekalne bakterie nie su mytus. Mikrokvapocky naozaj skacu 🙃 Najvacsi vymysleny nezmysel v sanite je pomale zatvaranie zachodovej dosky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ulka7 ahoj, mozno druhy. Mat pri otvarani dveri pred sebou WC alebo sprchac stenu nie je naj...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@akvi fekalne bakterie nie su mytus. Mikrokvapock…
@lenkito10 tak keď už chceme byť presný, fekálne baktérie sú všade a je úplne scestné sa ich prehnane obávať. Žijeme s nimi od počiatku sveta a naozaj je prehnané riešiť, či mám alebo nemám mať wc v kúpeľni. Dúfam, že všetci, čo to riešia, si každých 5 minút lejú na ruky dezinfekciu a vyplachuju ústa, tam ich býva požehnane 🙂
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@akvi fekalne bakterie nie su mytus. Mikrokvapock…
@lenkito10 takto tohto si myslim, sa nedrzi skutocne realne nikto. vsade su bakterie, neda sa im vyhnut. to by ozaj clovek musel dezinfikovat po pouziti toalety zakazdym uplne celu miestnost, a to si myslim, ze nerobite ani vy :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?