Nadstaviť, alebo pristaviť?

Profilova fotka
Ahojte.So sestrou si ideme vymeniť bývanie,ona dostane 3 izbový byt,ktorý mi darovali naši,a ja s rodinou ideme na dedinu(4km)a teda ten dom už bude náš.Proste sestre viac vyhovuje mestské bývanie a mne dedinské.My si ideme brať požičku 50000eur.A teraz moja dilema.Už máme návrhy nadstavby(čo stálo 1000eur),v nadstavbe by sme bývali s našimi pod jednou strechou,naši by mali jednu izbu a ostatné spoločné,čo ani nie je problém,lebo naši dochádzaju domov len na výkendy,čiže teoreticky by sme boli sami celý týždeň,teraz sa mi to uležalo v hlave a začala som uvažovať,či by nebolo lepšie,keby sme im za domom vo dvore postavili malý,podlhovastý domček(spálňa,kuchyňo-obývačka,kupelňa).Aj mama by to radšej tak chcela,lebo už si vyskúšala bývať so sestrou a nerobilo to dobre.Môj manžel zhodnotil,že od nudy vymyšlam,lenže ja myslím dopredu...čo bude za 10 rokov ked budú naši doma na dôchodku.viete aký sú starší ludia,potrebujú svoj klud atď.celkom oddeliť to bývanie sa nedá,hore by boli 2 detské izbi a kúpelňa dievčat,hore by viedli točivé schody....my aj naši by sme mali dole spálne,obývačka a kuchyna spoločná.......ja s mamou vychádzam velmi dobre,ona je trošku taký generál,ale na mne to neaplikuje,len sa bojím ,aby mi po rokoch z toho nekapalo na karburátor :-D ...mangel,by už aj súhlasil,teraz ide o to, ktorá verzia by bola LACNEJšIA???dom treba tak či tak prerobiť,teda tu dolnu časť+povalu zosilniť,zabetonovať,nové trámy,kupelňa,schody tiež nebudú lacný špás,(10x13m)tak prosím poradte ,ktorá verzia by bola lacnejšia....
Odpovedať
O prístavbe Ste neuvažovali so samostatným vchodom ? Treba nakresliť pôdorys a pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
Manžel chcel najprv prístavbu,potom že radšej nie,lebo to bude sadať,a pukať steny,tie spoje.tak sme ani velmi o tom neuvažovali,dom má 10x13m,taky klasicky štvorec ;-) .pozemok má 30á.skúsim porozmýšlať o prístavbe,ale nesedeli by tam miestnosti,kde by mohla byť prístavba,tam som chcela mať kuchyňu a balkonové dvere....a neviem sem pridať žiadne nákresy,lebo som antitalent k počítačom bohužál :-S
Odpovedať
@dsnadja keď sa to dobre spraví..a hlavne ten ćo tomu rozumie..tak sadne potom max. mama s otcom na zadok...ale v dobrom..jednoznaćne prístavba...dobre rozmýšľaś nad budúcnosťou
Odpovedať
Profilova fotka
jednoznacne oddelit!!!
Odpovedať
tiez som za pristavbu so samostatnym vchodom !
Odpovedať
Profilova fotka
tiez by som radsej zvolila pristavbu so samostatnym vchodom. A dovody si si vlastne uviedla sama ;-) My zatial byvame na poschodi u svokrovcov a uz by som nikdy takto byvanie neriesila. :-|
Odpovedať
@dsnadja my máme bývanie vyriešené nadstavbou - a neľutujem - je to riadna nadstavba :) taký bungalov by som určite nepostavila - myslým rozlohou :-| keďže sme nezohnali stavebný pozemok vyriešili sme to takto...ale všetko samostatne !!!! určite by som ani len neuvažovala bývať spolu s rodičmi alebo svokrovcami alebo s hocikým( na celý život), bo po čase to začne liezť na nervy aj keď zo začiatku sa to nezdá...
Odpovedať
Profilova fotka
ja jsem to asi uplne nepochopila... píšeš, že byste postavili domeček domček(spálňa,kuchyňo-obývačka,kupelňa) ten by byl pro rodice? nebo pro vas a děti by spali u vašich? nějak mě to zmátlo.. jinak jsem urcite pro oddeleni,.. mit spolecny obyvak s rodici,... hrozna predstava,.. ackoliv je mam rada
Odpovedať
Profilova fotka
@hhranolka ,ten domček by bol pre rodičov,a v tom pripade by sme nenadstavovali,lebo dom je 4 izbovy+špajza+kupelka......Takže hovorite, že pristavba,lenže tak by mi jedna miestnosť,čo mala byť kuchyňa zostane bez okna.....kurnik je to takto blbe,že sem neviem pridať nakres.....niektory den poprosim susedku nech mi to sem prida a uvidite.....inak aj ja som hovorila manželovi,že radšej teraz oželiem tych 1000eur,než by som si potom mala do konca života tlcť hlavu o stenu,že aky sme boli blbci..... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
no jednoznacne s rodicmi je dobre mat spolocneho co najmenej, nech su akikolvek dobri..... a ked su na dochodku tym duplom.. zacnu sa nudit, do vsetkeho starat, vsetko riesit. neviem, ci mate deti, ale pises o nejakych dievcatach, tak asi hej...ale to este len bude, stale komentare..... no takze jednoznacne to dobre zvaz, rodicov je dobre mat blizko, ale nie v jednom dome, alebo v jednej obyvacke.. kuchyna bez okna, aj sa spoji napr. s obyvackou kde je okno nie je ziadny problem :) uricte mensi , ako spolocna obyvacka. a ´pod. a preco sem nevies pridat fotky? ved tuto dole pod prispevkom je pridat fotky, tam kliknes, prehliadat - si ich najdes v pocitaci kde su a kliknes na tu ,kt. chces a das otovorit :) a uz ti ro nahra :)
Odpovedať
Profilova fotka
ano mame dievčata,12 a 8 ročne.....takže začina puberta.....no vieš @katrin21 ....ja som utrela prach z klavesnice a vymazala som 3 albumi......dobreee nie??! Vieš ja som taká šikulka,no posnažím sa nejako to sem prišupnuť.....
Odpovedať
neviem aký máte pozemok, neuvažovali ste o samostatnom malom domčeku pre rodičov (kuchynka + 1 izba a kúpelka s WC)? ak by to išlo, možno lepšie ako nadstavba, alebo prístavba. ak sa to nedá zrealizovať, volila by som prístavbu so samostatným vchodom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj, ja som teraz s manželkou pristaval poschodovú prístavbu za jej rodičovským domom a už sa neviem dočkať kedy sa tam presťahujem, lebo už mi to spoločné bývanie so svokrovcami lezie riadne na nervy. Sú už na dôchodku a sú s nimi problémy ako s malými deťmi. Ale aj tak sa ich nezbavím úplne, lebo sme na spoločnom dvore ]-( Určite to bude ale oveľa lepšie a hlavne aby mal každý vlastný vchod. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak, aj u nas tak postavili dom tete, od ktore odkupili a prerobili dom... na jednej casti pozemku postavili prizemny domcek, asi 6x10m, odhadom.. mozno 7x9.. neviem...no a ma tam chodnicku, kuchynu a jednu velku izbu a kupelnu. Byva tam s druhom, normalne ma este aj z tej strany pozemku v plote branicku a mladí maju svoju :) proste kazdy ma svoje totalne sukromie: ) fakt super , odporucam :) :) pocitam, ze stavba - svojpomocna- nestala vela :) na streche maju lacnu krytinu, isto nie skridlu ale staci to :) ide o tom, ci mate pozemok dost velky na nieco taketo, ale je to idealne riesenie :)
Odpovedať
Profilova fotka
no miesta by bolo habadej(pozemok 30á.)preto som aj dala otazku ,či maly domček, alebo nadstavba alebo pristavba,ide o to ktora alternatyva je lacnejšia.....lebo mangel povedal urobime to,čo bude lacnejšie...... ]-( ....a svojpomocne to moc nepôjde,lebo manžel sa nerozumie do takychto veci..... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
hmm. no tak to neviem potom, ale keby ste si najali len nejakych majstrov a prip. by nieco pomohol tvoj ocino ak vie, postavila by som im maly domcek a pozemok pomyselne rozdelila na dve casti :) nech mate kazdy svoje, ved 30á je ozaj veela:) pocitam, take nieco by ste do miliona postavili.. skusim ti to nieikedy cvaknut :)
Odpovedať
@dsnadja v takom pripade, by som radsej pockala a dosetrila nejaku tu "korunku", ale urcite sama so samostatnym vchodom a na zvoncek!!!!! :-D. Ver, ze viem o com hovorim ..... Mam velmi zlatych, milych, starostlivych a dobrych svokrovcov, ale sukromie a hlavne intimita mojej rodiny je dost narusena a z roka na rok mi to vadi viac a viac. Ked som bola mladucka a hlupucka mi to tolko nevadilo ako teraz. Preto radsej priplatte - nerobite to na jeden rok 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ...jaaaj cvakaj čo najmenej,lebo do 50000 sa musi zmestiť aj prerabka pôvodneho domu,čo bude náš ;-) ....
Odpovedať
@dsnadja najlacnejšie je asi nadstaviť. no ja by som radšej došetrila a zvolila jednu z tých drahších možností - prístavba, alebo malý domček. ak nadstavíte a nespravíte dva vchody, budete mať stratu súkromia, treba sa zamyslieť kto bude bývať hore na poschodí. rodičov by som tam nedávala. raz na starobu budú mať možno problém s chôdzou a schody budú problém. ak budete hore vy, nabeháte sa po schodoch.... jednoducho keď ste v dome je lepšia varianta prístavba. i keď predpokladám, že sa to predraží oproti nadstavbe na základoch a streche. za tú sumu ako by vás stála prístavba, už hádam aj postavíte domček. no nie som odborník, tak je to iba môj odhad. na dome nie sú ani tak drahé tehly, ako to odtatné - strecha, základy a tie dôležité drobnosti voda, elektrika, okná ... a v nekonečnom rade pracovná sila. skúste sa s niekym, kto by vám spravil predbežný rozpočet na nadstavbu, prístavbu, alebo malý domček a potom zvážte.
Odpovedať
Profilova fotka
@dsnadja 50tis €?? no to postavite v pohode a aj prerobite co to :) cvaknut som myslela odfotit :) ten domcek :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dsnadja ahoj, ja si myslim, ze ak mate pozemok, ktory nie je nejak clenity alebo inak problematicky, tak v podstate jedine z vacsich veci, co by bolo navyse pri postaveni samostatneho domceka by boli zaklady, ktore, ked su jednoduche, su v poho...Podla mna by bolo tiez lepsie poriesit to samostatnym domcekom- nadstavba so schodami je pre starnucich ludi tak ci tak casom problem, kdezto prizemny maly domcek vas nevyjde o moc viac ako by vas vysla nadstavba...
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ....jaaaj boženku som nechápavá....dobre tak cvakaj....fotky :-D ..... @kaiak @tyli @dada70 veď práve aj ja viem,že by bolo najlepšie riešenie ten domček,len sa bojim,že sa nezmestíme do peniažkov. Tento dom,čo ideme prerobiť,pred 13rokmi prerobili aj naši,lenže mali asi moc šikovného murára,lebo odvtedy sú vlhké steny.Dom je kocka,polopodpivničeny,a taký vyšší(myslim tým,nie na zemi je hned vstup,ale musi sa výsť po schodoch.Naši dali vytrhať drevenu dlažku,pod ktorou bola,ani neviem čo,no proste zemina.Dom bol dovtedy suchý.A ja neviem či tam nedali izoláciu,alebo je chyba to,že podlahy sú vyššie ako volakedy,teraz sú steny vlhke do vyšky asi tak pol metra.čiže teraz musíme všade znova rozbiť podlahu,nechať sušiť,izolovať.okná sa menili minulí rok,potom jedna stena sa musí presunuť(bude väčšia kúpelka)a jasne že aj nova sanita do celej kupelky,kuchyňu chcem mať o miestnosť ďalej(musime kupiť novu linku),niekde sa zamurujú dvere a inde sa otvoria(nove dvere terba všade),a pravdaže aj strecha sa musi meniť,chceli sme aj zvonku zatepliť,aj nová farba...no proste kopec vydavkov......a hlavne je to,že najviac sa do všetkeho okolo stavebnych prác rozumiem asi ja,lebo sa snažím tu na koňovi vyškoliť...proste ani manžel,ani môj otec,ani môj svokor sa do tychto prac nerozumeju....takže tak....
Odpovedať
Profilova fotka
tu na " koňovi" sa isto vyškolis :) aj ked je to strecha :) :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ...no teda dnes som :-N .....jasne že na streche,z toho koňa som už vyškolena......už len strechu zvladnuť :-D
Odpovedať
@dsnadja nech už to poriešite akokoľvek, držím palce aby ste si prestavili domček čo najviac podľa vaších predstáv :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli -ďakujem,snáď to prežijeme.... :-N fakt neviem čo bude...... :-|
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?