Na čo pri rekonštrukcii domu treba povolenie?

Prosím Vás mam starý dom ktorý je už nejaký rocik neobývaný (cca 20) nieje tam voda ani elektrika (ale všetko tam bolo len sa to odpojilo) teraz mam záujem opraviť ten dom : :rekonštrukcia izieb + nova strecha + trosku tam pristaviť Moja otázka : stačí mi stavebne povolenie len z OBECNÉHO ÚRADU.
Odpovedať
stavebne povolenie vydava prislusny stavebny urad, pokial u vas sedi na obecnom urade, tak ked budes mat take stavebko, tak by malo stacit :-)
Odpovedať
Ide o to, ci budes nieco robit s pripojkami. Ak budes robit zmeny len od vodomernej (kanalizacnej) sachty smerom k domu, tak nepotrebujes vyjadrenie od vodarni (avsak nesmie dojst k navyseniu potreby vody oproti terajsiemu stavu). To iste plati o elektrine, ale tipujem, ze elektricku pripojku budes robit novu - vtedy potrebujes vyjadrenie od elektrarni. Chod na prislusny stavebny urad, povedz im PRESNE co chces s domom robit a oni ti povedia, ktore vyjadrenia budes potrebovat. Nema zmysel zatajovat a vtedy to ide najlahsie. @durino666
Odpovedať
@janvirostko no zistil som ze voda tam nebola ale pripojka je vo dvore a elektika bola vedena strechou ale ked sa odstahovali odtial tak sa odstihla :)
Odpovedať
@durino666 fakt chod na stavebny urad s tvojim zamerom. Je to uplne jednoduche a dozvies sa vsetko. Neviem, ci tu na MS sa dozvies viac - nakoniec by si sa to aj tak este pytal na StÚ :)
Odpovedať
a kolko cca casovo sa vybavuju vsetky papiere (okrem kreslenia projektu )
Odpovedať
zavisi od vela veci, od zlozitosti planovanej realizacie a od toho, co vsetko a vsetci sa k tomu budu vyjadrovat. no, a este od lokality, ksde ste a od pracovnikov na urade a pod. oficko by mali mat jednotlive institucie mesiac na odoslanie odpovede k tvojej ziadosti a potom po podani vsetkych podkladov na stavebny urad myslim tiez mesiac a 15 dni pravoplatnost, pokial sa ti nikto neodvola. cca 3-4 mesiace, no, ale to je idealny stav v idealnom svete. staci jeden blbec na urade a uz si casovo niekde inde.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?