Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
1
2
6
@dominic7 dobry den, pre montaz vanicky Sanidusch mate na vyber viac sposobov montaze a to napriklad ako ste uz uviedli - do maltoveho lozka, stavebneho lepidla alebo na nizko roztaznu penu. Po takomto osadeni zostane na vanicke priestor cca 110 mm medzi hornou hranou vanicky a podlahou. Tu treba potom stavebne vyplnit a pripravit na oblozenie. Ak ale netrvate na hlbke vaniky 140 mm, kaldewei ma v ponuke aj napriklad vanicku Cayonoplan s extra plochym polystyrenovym nosicom, kde je montaz ovela jednoduchsia. K tej vam prikladam aj link na montaz: https://www.youtube.com/watch?v=1CXM0...
Odpovedať
@bulls7 Dakujem za info, ale preferujem skor hlbsiu vanicku a sanidusch je 14cm hlbka. Rozmyslam do maltoveho lozka nakolko vanicka bude priamo na zemi a sifon bude vyvedeny do pivnice takze priestor pod vanickou na sifon nie je potrebny. Este som pocul z dovodu, ze ide o smaltovane vanickh bolo by vhodne ba maltove lozko dat igelit aby casom vanicka nezacala korodovat.
Odpovedať
@dominic7 za malo. Tak v tom pripade ju treba dat do maltoveho lozka a budete to mat dobre spravene. Kludne sa moze dat aj ten igelit, o tom som sice este nepocul ale moze byt na tom nieco pravdy.
Odpovedať
@dominic7 daj potom vediet, ako sa ti podarila osadit vanicka, dakujem
Odpovedať
@packo01 ides si aj ty sam osadzat vanicku, ci preco to chces vediet? Ak by si potreboval nejake rady, tak sa kludne pytaj.
Odpovedať
@bulls7 este neviem, ci sa do toho pustim sam alebo to necham na majstrov ale chcem vediet, ci sa mu to podarilo a ako to cele dopadlo. do takychto veci sa moc nerozumiem, preto chcem vediet, vies? ak sa do toho pustim, co je male percento a nieco nebudem vediet, tak isto ta budem kontaktovat.
Odpovedať
@packo01 aha, je mi to jasne. Ak mas majstrov, ktory ti to chcu spravit, tak si to daj im a aspon nemas starost, ci to dobre spravis. Kazdopadne ma mozes kontaktovat, ked nieco budes potrebovat, som ti k dispozicii 😎
Odpovedať
@bulls7 najlahsie je dat spravit druhym ale keby si to sam, tak zase usetrim 🙂 uvidim a jasne, keby nieco potrebujem tak ti pisem.
Odpovedať
@packo01 usetrit clovek usetri, ked si spravi sam, len niekedy si to nespravi tak dokladne ako clovek, ktory sa tomu venuje a potom na to doplatis, ked to nebodaj budes musiet prerabat. mysli aj na to!
Odpovedať
@nigmanka tak to je na druhej strane pravda, ze dokladnejsie mi to spravi clovek ktory sa tomu rozumie. preto som sa tak aj rozhodol a osadia mi vanicku majstri 🙂
Odpovedať
@packo01 preto som ti to aj napisala, lebo kamoske sa stalo nieco podobne, tiez chceli usetrit a tak si chceli vanu osadit sami, aby usetrili. Nakoniec sa stalo bohuzial to, ze to osadili nejak zle a aj tak museli volat majstrov. Doplatili nato tak, ze nakoniec neusetrili, ale museli minuli viacej penazi, ako keby to dali rovno urobit majstrom. Tak som rada, ze si sa rozhodol, ze to das osadit rovno majstrom 🙂
Odpovedať
@nigmanka tak to som teda rad, ze som dal na rady ostatnych co mi tu pisali a niecomu takemu sa vyhnem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@packo01 dobre si sa rozhodol. Niekedy sa neoplati snazit sa usetrit. Kolegyna mi nedavno spominala, podobnu skusenost. Osadzali novy sprchovy kut a jej manzel je zastanca toho, ze vsetko zvladne sam, ze si pozrie videa, precita navody a urobi. No aj urobil, ale vanicka pretekala, takze aj tak museli volat majstra. Ako mozes vidiet, takychto pripadov je viacej.
Odpovedať
@nigmanka niekedy to netreba silit a tvarit sa, ze clovek zvladne vsetko a staci mu k tomu len navod na youtube. nevravim, ze som podla toho uz neskusal nejake vec, ale sprchovy kut, to by som asi nie. staci mensia chybicka a voda bude vsade len nie v odtoku. len zbytocne starosti s tym potom.
Odpovedať
@packo01 to je to presne o čom hovorím. Prezradíš alebo ukážeš, čo si si vlastne vybral? Lebo bavíme sa tu o montáži, ale ani neviem, čo si si dával robiť. Teda viem, že vaničku sprchovú, ale akú 🙂
Odpovedať
@packo takze si sa rozhodol, ze si to nakoniec nebudes robit sam? Mohol si to aspon skusit, vsak opravit by sa to dalo tak ci tak potom. Poradil by som ti s tym, ked tak, ze naco sa pripravit a tak. ale okej, ved nie je zle ani si to dat namontovat nejakemu odbornikovi.
Odpovedať
@nigmanka ale pravda, dal som na odporucania a vybral som si od Kaldewei. pridavam aj foto, aby si mala predstavu. taka jednoducha obycajna, to mi uplne vyhovuje. precackane veci nie su nic pre mna. @bulls7 hej hej, je to tak lepsie, ked sa nechaju taketo veci na odbornikov som si povedal, tak sa nejdem do toho rypat. viem, ze sa to opravit da, keby som dobre nespravil. ale zbytocne by som tym aj cas stracal a nervoval sa sa s tym, ako sa poznam. ale diky, ze si mi chcel poasistovat pri tom aspon takto na dialku.
Odpovedať
@packo01 no podla mna super. ako hovoris, taka jednoducha. vsak co viacej treba od sprchovej vanicky. znacku si si vybral dobru, my ju tiez mame. ale to uz vies. a mas to tiez doma takto? ze mas spraveny murovany sprchovy kut, alebo ako sa to nazyva? mne sa na tom pacia tie skla, len to umyvanie, to je ta horsia stranka veci. aspon, ze ta vana sa jednoducho umyva. vlastne tam ani nie je co nejak vyslovene, lebo voda sa z nej klze sama.
Odpovedať
@nigmanka tak nie uplne presne ako je na tom obrazku, ale nieco na tento styl ano. dlazbu mam v celej kupelni a to presklenie trochu inak spravene. ale tak ide o vanicku v tomto pripade a tu mam tu istu 🙂 hej hej, o tom sme sa bavili uz davnejsie. tak vana, to je ine. ale keby si tam mala tu sklenu stenu, nenapadne mi ani za svet presny nazov, tak tiez by si mala viacej umyvania. takto s vanou samotnou sa ti machruje 🙂 mas na nej aj tie povrchove upravy, co sa daju dodatocne dat?
Odpovedať
@packo01 a tak to nemas vobec za co, vsak nakoniec si to aj tak zvladol uplne bezo mna vyriesit. Len som videl, ze trochu v tom mas nejasno, tak som sa ponukol. Mas ju uz aj doma osadenu, ci ako si na tom vlastne? To som nejak nepostrehol teraz.
Odpovedať
@packo01 a tak to je zase jasne, ze to asi nebude presne ako na tom obrazku, to by bola velka nahoda. my sme si dali obe, co maju v ponuke. sme si povedali, ze vanu budeme mat na dlhe roky, tak jej doprajeme. a tym sme to aj sebe ulahcili vlastne. jedna ta uprava je na to, aby ti voda stekala po povrchu. aby sa nedialo, ze kvapocky vody ti uschnu na vani a vytvoria tam take nepekne fliaciky. ta druha zabezpecuje protismykovost. toto zvlast ja dost ocenujem, ked vchadzam a vychadzam z vane. v starej sa mi stalo par nehod, ze som sa posmykla, padla a narazila si bok. to nebolo ozaj prijemne.
Odpovedať
@bulls7 ale pravda, uz ju mam spravenu. podarilo sa mi cez brata zohnat chlapika, co mi to prisiel spravit. on sa specializuje konkretne na kupelne. takze istota, ze to bude urobene dobre. mal dost vybookovane terminy, ale bracho to nejak ukecal, tak ma vtesnal. @nigmanka tak to ti verim, vela ludi si zazilo taketo kupelnove nehody, co som pocul. ked som hovoril, ze robime upravy v kupelne, tak sa debata aj na toto kolkokrat zvrtla. tuto protismykovu sme si aj my dali na vanicku. predsa len ide o bezpecnost, takze to sme nevahali, ked nam predajca spomenul, ze je takato moznost.
Odpovedať
@packo nad tou druhou co odpudzuje kvapky si neuvazoval? ked som to videla na obrazkoch, vies co mi to pripomenulo? tie tekute stierace, ktore sa davaju na auta. ze ti voda nesteka potom po oknach ale sa robia take gulocky z kvapiek a tie len sklznu dolu po skle. ale sice ked to mas len vanicku, tak tam to asi nie je take potrebne davat. skor by sa hodila na tie steny sprchoveho kuta. na tych sa to vie usadzat.
Odpovedať
@packo01 inac to som si vsimol, ze nielen ze stavebne materialy pozdrazovali ale aj zohnat nejakych slusnych ludi na robotu je vacsinou zazrak. Ale vsetko sa ti podarilo, tak parada. Tak teda len nech sluzi.
Odpovedať
@nigmanka akoze uvazoval, ked ti mam pravdu povedat, ale som nevedel, ze ci to nebude uz moc nahodou. tak som si povedal, ze si proste vyberiem len jednu z nich a volba padla na tu protismykovu. my uz najmladsi nie sme, tak nam to viacej vhod padne. @bulls7 akoze hej, nie je to bohvieco, ale toto som mal tak napolovicu uz dopredu dohodnute, ze proste sa to pride porobit. viac menej sa len cakala na to, kedy objednam a bude vanicka doma. len zacali robit potom samozrejme drahoty, ale hovorim, brat to vybavil nakoniec.
Odpovedať
@packo01 tak je vsetko na poriadku potom. A nejake zhrnutie mas? Ze ako sa ti to pozdava cele, ci mas nejake namietky, vyhrady alebo je vsetko okej?
Odpovedať
@bulls7 zhrnutie? no podla mna nemam tu vanicku este tak dlho, aby som mohol vypisovat nejake zavery. ale tak aby som aspon nejake info poskytol, tak na zaciatok poviem, ze je to sto a jedno v porovnani s akrylatovou vanickou. to som mal ozaj pocit niekedy, ze sa to prelomi podo mnou. vies, tak to niekedy zvlastne zavrzgalo alebo ako keby to chcelo praskat. neviem, ci mas s tym teda tiez takuto skusenost, reku ci vies, ako to myslim. no ale pri tejto novej smaltovanej sa mi taketo nieco nepritrafilo. tipujem, ze to bude hlavne teda tou odolnostou a pevnostou, co sa aj uvadza medzi hlavnymi vyhodami.
Odpovedať
@packo01 ale preco vybrat, vsak kludne by sa dali dat oboje, nie? vyuzitie by mala aj protismykova aj na druha, ja ju volam, ze samocistiaca. aj ked viem, ze nie je to presne pomenovanie, ale jednoduchsie, ako zakazdym rozpisovat, ze vytvori povrch, po ktorom lepsie voda klze a neusadza sa a tak dalej. tak ale dobre, myslim, ze tuto ocenite obzvlast. vsak vsetci vieme, ze vela nehod sa stava takto v kupelni, ked sa ludia posmyknu.
Odpovedať
@packo01 ved nemyslim to ani tak, ze dlhodobeho hladiska, z dlhodobeho uzivania, to sa ani neda. Ale nejake pocity a dojmy z toho musis mat aj teraz uz. Ti poviem, ze som aj cakal, ze to porovnas s tou akrylatovou, co sme spominali predtym. Darmo, to je sto a jedno proste.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to ani nevrav. Smalt je smalt. Brat si v tomto nedal poradit a proste po dvoch rokoch musel tu akrylatovu vanu menit. Stalo ho to zbytocne nevry a peniaze navyse
Odpovedať
1
2
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?