Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@davids11 ako sa to presne aplikuje na tu vanu, to ti neviem povedat, aky je tam postup. ale to sa dava uz priamo pri vyrobe. nie je to take, ze dodatocne by sa to nejak nanasalo. to je podla mna lepsie, lebo takto to ma rovnaku zivotnost ako aj vana a nestane sa, ze by to zislo dolu po nejakom case.
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 jasne, ze vedela - vola sa to antislip. neviem, ci sa to pise spolu ci zvlast, to je uz len detail 😄 funguje to, samozrejme, vsak keby nie, asi by si to nedavalo tolko ludi. akoze je fakt, ze niekto si povie, ze je to zbytocne, ale nie je. jop, cistiace prostriedky nemusis menit, teda za predpokladu, ze nepouzivas nejake mega chemicke invazivne.
Odpovedať
Profilova fotka
a funguje to teda fakt tak, ze na nej nic nezaschne a nie je to teda ani ako poskodit, ak som ta spravne pochopil... kolko je tak rozdiel v cene vane, ak sa rozhodnem si take nieco dat?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@juliana434 jasne, ze vedela - vola sa to antisli…
@lalipo34 tak neviem kolko ludi si to dava, preto som sa pytala, lebo napriklad v mojom okoli nikto taku vanu nema :) pre mna co ju stale drhnem, by to bolo vykupenie :) chemiu co ja viem, tak klasicky cif, jar a podobne... aj je to na dotyk nejak na vani citit? vies ci je ten samotny povrch potom nejaky iny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wendi:

a funguje to teda fakt tak, ze na nej nic nezasch…
@wendi Ono zalezi aj od toho, ze aka velka vana, ale cena sa pohybuje okolo 100 eur plus minus. Zase nie je to az taka polozka, ked si zoberies, ze to vydrzi fakt dlho a ake to ma vyhody. Hlavne to, ze vies si zjednodusit robotu a usetrit cas. Vies, ako sa hovori, to je na nezaplatenie 😄
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nigmanka:

@wendi Ono zalezi aj od toho, ze aka velka vana, …
@nigmanka a tak to som uprimne cakal, ze to bude stat viac penazi. toto vobec neznie az tak moc zle. tak ako o mna nejde, ale draha by take nieco isto uvitala a som zastancom toho, ze ak si mozem nejaky komfort zabezpecit, tak preco proste nie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nigmanka:

@wendi Ono zalezi aj od toho, ze aka velka vana, …
@nigmanka no tak to je ozaj nic, ako nie ze by to bolo malo penazi, ale tiez by som povedala, ze to bude viac a ak mi to ulahci pracu, tak preco nie , skoda ze som o tom nevedela skor
Odpovedať
Mame vaňu Kaldewei presne 15 rokov. Farbime vlasy na rôzne tmavé farby :-) vana ako nová. Vtedy to bola brutal cena oproti plastovým. Samotná vana má nejak cez 100 kg, viem že riadne fucali, keď ju niesli po schodoch.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trnavacka:

Mame vaňu Kaldewei presne 15 rokov. Farbime vlasy…
@trnavacka ma to svoj dovod, preco je taka tazka. ale zase aspon netreba novu vanu tak skoro vynasat zase, lebo tato aj vydrzi. ma to svoje dovody, ktore su vlastne plusmi takejto vane. 15 rokov je fakt dost dlha doba, aby sa to dalo posudit. teraz ale tie ceny uz tak moc odlisne nie su, da sa to porovnat aj s inymi vanami, z inych materialov.
Odpovedať
Profilova fotka
v ponuke su stale asi len smaltovane a plastove, no akrylatove vane nie? ci su aj v tomto nejake noviny, co sa samotneho material tyka?
Odpovedať
kazdy riesi pri vani dlzku, no vyberali ste si niekto aj sirsiu vanu? co sa tyka materialu, tak isto by som chcela smaltovanu, nad akrylatovou sme nejak nepremyslali
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od potocok:

v ponuke su stale asi len smaltovane a plastove, …
@potocok tych druhov je este omnoho viacej, ako si vymenoval. smaltovana, akrylatova, to su asi take zakladne by som povedal, ale su liatinove, kamenne, drevene, atd. ale to su uz potom take dizajnovky by som povedal a hlavne cenovo niekde uplne inde. ked chces dobru vanu za prijatelnu cenu, taku co ti aj vydrzi, tak odporucam ist do smaltovanej.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od majhara:

kazdy riesi pri vani dlzku, no vyberali ste si ni…
@majhara rovnako ako si vies zvolit dlzku vane, tak si vies vybrat medzi tymi vsetkymi parametrami aj sirku vane. samozrejme treba vyberat z toho, co je v ponuke, lebo vane sa presne na zakazku nerobia, pokial viem. ale akoze na vyber je toho hodne. aku sirku by si si predstavovala? mozno by ti potom vyhovovala aj nejaka vana z tych atypickych tvarov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od packo01:

@majhara rovnako ako si vies zvolit dlzku vane, t…
@packo01 neviem mali sme 70 a to mi boloproste uzko. rada sa kupem a ked si chcem vo vani aj oddychnut, tak by som si predstavovala nieco sirsie. premyslala som tak nad 90
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od packo01:

@potocok tych druhov je este omnoho viacej, ako s…
@packo01 tak ale ked clovek chce aby mu vana sluzila, denne sa bude kupat, tak do dizajnovky by som asi nesiel, ved to stoji neskutocne peniaze a nie je to podla mna urcene na pravidelne pouzivanie. my spekulujeme nad rohovou vanou, ale teda neviem, ci to je najlepsi variant :/
Odpovedať
A tak ani dizajnovka nemusí byť v niektorých prípadoch neviem aká drahá. Nech má tvar aký chce, ak sa zákazníkovi páči, len nech teda aspoň po tej kvalitatívnej stránke za niečo stojí. Prečo nie, ak vám to priestor dovoľuje, zas ani to nemusí byť zlé riešenie, len na ňu treba mať miesto.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od majhara:

@packo01 neviem mali sme 70 a to mi boloproste uz…
@majhara ak to priestor dovoli a ked hovoris, ze sa rada kupes, tak by som do toho kludne isla. vsak nech mas pohodlie, no nie? a ono si zober, ze ta 90, co pises nie je ani najvacsia sirka, aka sa da zvolit. nad rohovou si neuvazovala? pytam sa, ked uz to @jerad112 spomina.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@majhara ak to priestor dovoli a ked hovoris, ze …
@lalipo34 keď píšeš, že nie je najväčšia šírka, tak aká je taká najväčšia??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radosal:

@lalipo34 keď píšeš, že nie je najväčšia šírka, t…
@radosal Najdes aj 120, ale to su potom take nie obdlznikove, alebo ich mam nazvat, vane, ale maju take atypicke tvary. Take, ze do rohu sa hodia napriklad.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nigmanka:

@radosal Najdes aj 120, ale to su potom take nie …
@nigmanka no to potom treba mysliet na to aby sa to zmestilo do kupelne, ale viem si predstavit v takej sa kupat, to musi byt pohodlicko, len by ma zaujimalo ci aj realne mate kedy sa kupat vo vani, ci ju s odstupom casu nevyuzivate na sprchovanie po vacsine??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majhara:

@nigmanka no to potom treba mysliet na to aby sa …
@majhara podla mna sa vana prevazne vyuziva na sprchovanie, lebo tak napustit si kazdy den vanu a este ked je vas viacej doma, tak to je asi trochu nerealne. to si musi kazdy podla vlastneho uvazenia posudit, co mu bude lepsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@majhara podla mna sa vana prevazne vyuziva na sp…
@bulls7 tak toto ano, len proste ma zaujima, ci ma zmysel ist do vane, ci ozaj aj po case ju ludia vyuzivaju aj na kupanie, lebo to je primarne vec preco mne sa myslienka vane paci, ze si v zime napustim vodu a vyhrejem sa :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@majhara podla mna sa vana prevazne vyuziva na sp…
@bulls7 kazdy den jasne, ze to nie je realne, ale aspon tak z casu na cas, lebo casto chodime do kupelov a len si tak sadnut do horuceho bazena a keby mame velku rohovu vanu doma, tak absolutne nemusime chodit, raz za mesiac by som si doprial kupel a bol spokojna :-D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jerad112:

@bulls7 kazdy den jasne, ze to nie je realne, ale…
@jerad112 myslim si, ze to by ste dost potom usetrili na tych kupeloch, keby si vies ten kupel dopriat aj doma vo velkej pohodlnej vani. vsak vies si vybrat aj taku s tymi tryskami kadejakymi, neviem, ci to oblubujes, ci nie. mne to napriklad prekaza 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@jerad112 myslim si, ze to by ste dost potom uset…
@lalipo34 a pohodlie doma, to je podla mna najlepsie, len tozvie co stoji take nieco, taka vana aj s tryskami, ci to nebude nejaky zabijak, co sa ceny tyka :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@jerad112 myslim si, ze to by ste dost potom uset…
@lalipo34 ja to mam rad, celkovo aj kupanie, aj virivku a taketo, to je moja salka kavy uplne, preto aj rozmyslam nad takymto variantom, lebo presne ako pises, tiez si myslim, ze by nam to mohlo coto usetrit :-D mi to nenapadlo aj s tryskami domov pozriet, len neviem, to v beznych obchodoch, marketoch s tryskami by som asi nezohnal taku, ci?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jerad112:

@bulls7 kazdy den jasne, ze to nie je realne, ale…
@jerad112 ono by to nemusela byt ani velka rohova vana podla mna, to zalezi aj od priestoru. aj klasicka vana vie byt pohodlna, len aby bola dostatocne dlha, mozno na sirke by sa tiez dalo pridat nejake cm navyse. co sa tyka takychto veci "navyse" co mozu tie vane mat, tak najdes aj v predajniach. vsak skus pozriet na web strankach, co maju v ponuke, aby si nemusel hned behat po obchodoch, teraz je to celkom uz masaker, uz to zacina.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@jerad112 ono by to nemusela byt ani velka rohova…
@bulls7 akych veci navyse? o com to pises?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@bulls7 akych veci navyse? o com to pises?
@bigger225 ved asi tie trysky, nie? ono daju sa vane s kadejakymi tymi viriveymi a virivkovymi systemami uz zakupit, aj nejake sound systemy. to uz si vies z toho kupela doma iny zazitok vytvorit 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od packo01:

@bigger225 ved asi tie trysky, nie? ono daju sa v…
@packo01 mat take nieco doma, to by ti uz bolo ine kafe, to by som osobne bral aj hned, akoze myslim, ze toto je vec do ktorej sa oplati investovat, mat doma dobre vybavenu kupelnu, kvalitnou sanitou je zasadna vec. pls co by ma zaujimalo je zaruka na taketo veci, firmy poskytuju len klasika dva roky??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?