Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
1
5
6

Odpoveď na príspevok od majhara:

@packo01 mat take nieco doma, to by ti uz bolo in…
@majhara Oplati sa aj podla mna, vsak to je taka prva vec podla mna, co sa aj zariaduje aj ked sa novy dom stavia, alebo ked sa stahujes, ze to je taky zaklad, ze co musi byt spraveny. Vyspis sa hocikde, ale kupelna a wc, to musi byt 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nigmanka:

@majhara Oplati sa aj podla mna, vsak to je taka …
@nigmanka to bez debaty, ale teda napriklad ja si myslim, ze sanita je taka vec na ktorej nema zmysel setrit, na tom sa s drahym stale dotazujeme. vy ste brali vsetku sanitu jednej znacky?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@nigmanka to bez debaty, ale teda napriklad ja si…
@ivetik78 no setrit nie, ale to zase neznamena, ze treba kupovat to najdrahsie s vidinou, ze ked do toho investujes, tak to bude topka. da sa kupit dobra sanita aj za rozumnu cenu. co sa tyka tej znacky, tak podla mna, ked uz objednavas jedno, tak kludne aj dalsie veci. ak vies, ze je ten vyrobca napriklad fajn co sa tyka vane, tak to bude rovnako aj pri umyvadle.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@ivetik78 no setrit nie, ale to zase neznamena, z…
@lalipo34 ty si takto brala, ze jednej znacky? da sa myslis aj akoze lepsia cena vybavit, ked sa berie vsetko od jedneho? ci to uz moc spekulujem?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bigger225:

@bulls7 akych veci navyse? o com to pises?
@bigger225 ano, jednaj aj tie trysky, virivkove efekty kadejake, bublinky, aj nejake sound systemy sa daju dokonca riesit. toto som tym myslel. okrem povrchovych uprav, to je podla mna uz taka klasika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@bigger225 ano, jednaj aj tie trysky, virivkove e…
@bulls7 toto vsetko si viem predstavit mat doma, to by sa aj muzovi pacilo. ty si si daval nacenit viacere moznosti? rozne znacky, ci ako si celkovo postupoval?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@bulls7 toto vsetko si viem predstavit mat doma, …
@trubadurka4 tak potom nie je o com, ked jeden aj druhy by ste nieco take brali, tak sa to da lahko vyriesit. teda este podla toho, ze ci sa chystate zariadovat alebo prerabate? priznavam sa, ze neviem, kto tu co vlastne riesi 😀 ono ani netreba, ze nacenit nejak specialne, staci na zaciatok kludne popozerat eshopy alebo zbehnut do nejakej predajne, aby ste priblizne vedeli, co viete za aky peniaz kupit.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@trubadurka4 tak potom nie je o com, ked jeden aj…
@bulls7 my hlavne musime ist osobne po predajniach, lebo teda ja nie som najnizsi a predstavit si nejaky rozmer vane napriklad, ze akoby som sa vpratal do nej, tak to nie je uplne jednoduche :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@trubadurka4 tak potom nie je o com, ked jeden aj…
@bulls7 a aky by v tom bol rozdiel? myslela som ze to je jedno pri vybere sanity😀 tak urceny rozpocet nejaky mame to o tom potom, len zas ked uz mame nieco davat aby sa to aj vyplatilo, nie ze mi to po par mesiacoch zazltne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@bulls7 my hlavne musime ist osobne po predajniac…
@kristian3367 da sa to aj cez eshop vsetko, vsak tie rozmery si vies pozriet pri kazdej vani, vies si to na niektorych strankach vyfiltrovat, ale tak jasne, ked to vidis osobne vsetko a mozes to skusit aj na dotyk, vidis tie tvary, da sa to aj poskusat samozrejme, tak je to lepsie. len aby si sa potom aj dostal z tej vane, az budes nejaku skusat 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@bulls7 a aky by v tom bol rozdiel? myslela som z…
@trubadurka4 pozri, co sme sa bavili naposledy s @kristian3367, padli tam nejake dovody, ze preco je to lepsie ist osobne. ale akoze hej, nie je to podmienka, kazdy nech nakupuje, ako je mu lepsie, nenutim ta do nicoho haha. netreba kupovat to najlacnejsie a vyhnut sa plastovym vaniam a vanickam, tie sa poskodia najrychlejsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nigmanka:

@radosal Najdes aj 120, ale to su potom take nie …
@nigmanka aha takže na výber je viac tvarov? ja som si myslel že vanička je proste len jedna vanička a hotovo. rozmery chápem že sú väčšie menšie ale tvarovo som to radil len do klasického štvorca.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od radosal:

@nigmanka aha takže na výber je viac tvarov? ja s…
@radosal ale kdeze, to je tolko moznosti, ze ja som nechapal prvy raz, ze naco to. ako keby nestacila taka normalna vana alebo vanicka. ale tak ludia su jesitni, maju radi kadejake vychytavky, novinky, inovacie, takze bude po tom isto dopyt.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@ivetik78 no setrit nie, ale to zase neznamena, z…
@lalipo34 no len my sa stale nevieme nejako rozhodnut medzi tymi vyrobcami je toho tolko. ako najlepsie by bolo keby si to vieme aj vizualne nejako pozriet lebo cez internet to moze vyzerat uplne inak ako nazivo aj co sa tyka velkosti.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@kristian3367 da sa to aj cez eshop vsetko, vsak …
@bulls7 a nebude to divne ked si tak budem lahat do kazdej vane ? 😅 myslim ci su na to nejake predajne prisposobene alebo zvyknute 😀 lebo je rozdiel to vidiet na zivo, nemam taku dobru predstavivost a konstrukcne myslenie 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@bulls7 a nebude to divne ked si tak budem lahat …
@kristian3367 To ti podla mna moze byt uplne jedno, co si tam pomyslia. Vsak tvoja buduca vana, ty ju budes mat doma, tak nech vies, co kupujes. Ved sedacku si tiez vyskusas, ked ju kupujes, alebo stolicky, alebo co ja viem co. A zase uplne do kazdej lozit nemusis, si vyberies popredu pri obhliadke, co by pripadalo do uvahy 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@bulls7 a nebude to divne ked si tak budem lahat …
😂 som si to predstavil ako vidim cloveka lihat si do kazdej vane 😃 a je to vobec mozne v nejakej predajni taketo nieco robit?
Odpovedať
ked to nie je nikomu cudne ked si sadas na sedacky a stolicky a postele apod. tak preco nie aj odskusat vanu ? lebo ja uplne chapem aky je toto problem vysokych ludi 😀 preto rozmyslame nad riesenim ist skor do sprchy tam sa kazdy zmesti 🤭 len este spravnu tu vanicku vybrat kedze moj muz je trosku narocnejsi 🙈
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

ked to nie je nikomu cudne ked si sadas na sedack…
@trubadurka4 v com narocnejsi? ake poziadavky ma na sprchovu vanicku? podla mna sa riesi akurat tak rozmer, celkovy vzhlad, farba a to, ze co je to za vanicku, ci je plastova, smaltovana alebo neviem aka este inaksia moze byt.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od packo01:

@radosal ale kdeze, to je tolko moznosti, ze ja s…
@packo01 no neviem si to predstaviť. akože môže byť aj oblá? lebo ja čo som pozeral cez eshop Sapho tak tam mali písané že to je jediná podmienka že ten rez musí byť rovný a nie oblý.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lalipo34:

@trubadurka4 v com narocnejsi? ake poziadavky ma …
@lalipo34 a napriklad vyska vanicky je aj podla niecoho urcena ze sa musi od niecoho odvijat alebo si dam taku aka sa mi paci?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@bulls7 a nebude to divne ked si tak budem lahat …
@kristian3367 ked nemas dobru predstavivost, tak ako inak to chces zistit. ono vies si precitat rozmery, vies aky si vysoky ty, ale vela spravi aj tvar samotnej vane.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@kristian3367 ked nemas dobru predstavivost, tak …
@bulls7 takze asi radsej pozerat o nieco vacsiu ci sirsiu vanu ako som ja samotny?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivetik78:

@lalipo34 a napriklad vyska vanicky je aj podla n…
@ivetik78 je to tvoje rozhodnutie. niekto chce vanicku vysoku, taku ze musis prekracovat, ked vchadzas do sprchy, niekto to ma spravene tak, ze je to ozaj zarovno dlazby. to je podla mna vec vkusu a toho, ze kto co povazuje za prakticke a dobre vyzerajuce.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od packo01:

@bigger225 ved asi tie trysky, nie? ono daju sa v…
@packo01 coze to su aj vane taketo ? no ja odpadnem, ako o tych tryskoch to som este pocul ale ze hudba? to si neviem predstavit, to tam akoze co su nejake tlacitka kde si radio nastavujem ? 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bulls7:

@kristian3367 ked nemas dobru predstavivost, tak …
@bulls7 cize nie su len take klasicke obdlzniky a rohove?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristian3367:

@bulls7 cize nie su len take klasicke obdlzniky a…
@kristian3367 Ale kdezeeeee. Vsak otvor si nejaku stranku, aj Kaldewei kludne a tam si to pozri. Daj si to rovno cez filter, tam mas tie moznosti vypisane. Akoze ja som tiez bola prekvapena, ze co kadeco sa da kupit, lebo ked ides do predajne, tak to malokde najdes vystavene aj ine ako tie obycajne obdlznikove.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od packo01:

@ivetik78 je to tvoje rozhodnutie. niekto chce va…
@packo01 cize nie je v tom nejaky hlbsi vyznam alebo teda ze co je lepsie si dat, je to cisto o estetickej zalezitosti a preferenciach?
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?