Mám drevenicu z roku 1928 opraviť alebo zbúrať?

Mam moznost ziskat od rodicov stary dom rok 1928 .. ide o tom ze je to drevenica ovakovana aj z dnuka aj z vonka.. je polozena na 70 cm zakladoch vo vyske cca 2 metre (dole je pivnica). v celom dome som nenasiel ziadnu puklinu... je to lepsie opravit alebo zburat a postavit nový dom ?
Odpovedať
Profilova fotka
drevenice žili z toho, že sa v nich denne kúrilo. Udržovalo to vlhkosť na stupni, keď sa nerozširovali plesne a hniloba. Ak sa v dome viac ako 10 rokov nekúrilo, ťažko prežila. Videl som historickú drevenicu, veľmi zachovalú, chcel som ju zachrániť, ale po odstránení vnútorných omietok som zistil, že drevo je napadnuté. Urobila sa kópia a dnes sú spokojní aj pamiatkári.
Odpovedať
nekurilo sa tam okolo 30 rokov ale vyzera ze je sucha... mozem poslat foto... vravite ze ju treba oripat vnutornu fasadu ?
Odpovedať
jan a odkial ste vy ze by ste sa nato prisli kuknut ak by ste dakedy mali cas :)
Odpovedať
@jan45
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 rokoch
Profilova fotka
Aj ja mám starú drevenicu ale časť dreva je hnilé,dalo by sa to nejako vymeniť. Som zo zapadného Slovenska,potreboval by som kontakt na niekoho kto sa tým zaoberá
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?