Kutenie

Dobry den majstri... Riešim funkcnost obehového čerpadla na kotli na tuhé palivo. Chcel by som poprosit o radu,ako ho spravne nastavit,ci je lepsie ho nastavit na nižšiu teplotu a nech poháňa vodu cely cas pocas kurenia alebo je lepsie ho nastavit na vyššiu teplotu a aby funkovalo etapovo?mam ho namontovane na vystupe s kotla nie na spiatocke,dakujem za rady.
Odpovedať
podla mna, sa na obehovom cerpadle ziadna teplota nastavit neda 🙂 a co to znamena aby fungovalo etapovo ?
Odpovedať
@shadowmilan Prepacte zle som napisal,nie na obehovom cerpadle ale na tepelnom cidle ktore je prepojene z cerpadlom,za zaklade toho zapne cerpadlo...teraz mam nastavene ze pri 30 stupnoch zapne..ale ak ho nastavim na 50 tak pri 50 zapne pretlaci vodu systrmom a zase vypne a potom zase zapne...neviem co je spravne ci ma ist stale alebo vypinat zapinat...dakujem
Odpovedať
urcite nieje dobre aby zapinalo a vypinalo casto za sebou, napr kazdu minutu treba si zmerat ... tak isto aby kotol isiel co najefektivnejsie ved na tom cerpadle sa da vacsinou nastavit aj jeho rychlost potom je to uz len o vasom komforte idealne aby kotol palil co najdlhsie kedze mate tuhe palivo a len tu vodu dohrieval nejake narazove skoky niesu pri tuhom idealne ... to si ale musite vychytat kedze mate tuhe, mate akumulacnu nadrz ? podlahove ? radiatory ? na aku teplotu vody kurite ? je to komplexny system a nieje to len o cerpadle, ak neviete ako vam to vlastne funguje, zavolajte kurenara - dobre si rozmyslite aky rezim vlastne chcete ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?