Kúpiť, či nekúpiť

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, či je dom (fotky nižšie) je vhodnú na rekonštrukciu? Ďakujem
Odpovedať
@esperka vhodnosť rekonštrukcie je pomer ceny k domu pozemku a lokalite pozadovanemu rozsahu rekonštrukcie keďže nič z toho nevieme je odpoveď nemozna
Odpovedať
azbestova strecha, ratajte s vydajmi na certifikovanu firmu na odstranenie.
Odpovedať
Vhodny je, len kto to zaplati :)
Odpovedať
@sysell Je mi jasné, že zo 4 obrázkov ide skôr o odhad. Chcem/potrebujem bývať v meste, kvôli deťom a v meste pozemky veľmi nie sú... . Myslela som, či už niekto teraz nevidí problém v múroch, azbestová strecha atď. A ak by som nechala len základy a holé "bosé" múry + chcela by som potiahnuť pár metrov dozadu, či by sa rekonštrukcia nevyšplhala na cenu nového domu. Viem, veľmi všeobecné, no vopred ďakujem za akýkoľvek názor.
Odpovedať
@epto ďakujem, ešte tam vidíte niečo, pri čom by sme mali byť obozretní, prípadne čo ešte zvykne byť ako častý problém pri starých domoch? dnes ideme na obhliadku, tak nech máme oči otvorené... Možno by to mohlo byť ako normálny dôvod pri zjednávaní sa na cene 😄 .
Odpovedať
@esperka ak chces nechať len múry samozrejme to bude drahšie ako nový bude to horšie nakoľko vtedy boli izolácie a celkovo konštrukcie horšie ako teraz.
Odpovedať
na poslednej foto kde su ryny ciastocne nad sebou je vlhky mur, urcite tam zateka. Kto vie ako dlho ci nie je ten mur naruseny. Pozrite zvnutra ci nie su stopy po premoknuti.
Odpovedať
kazdy dom je na rekonstrukciu vhodny. Je len otazka kolko do tej rekonstrukcie mozes (musis) investovat aby so dosiahol tebou pozadovany vysledok Ked ho chces kupovat, zober so sebou na obhliadku stavebneho inspektora (nie znalca, inspektora stavieb), ktory ti povie kde su problemy, ci su riesitelne a co by asi tak stalo ich odstranenie.
Odpovedať
@zita19 , @epto, @sysell, Ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše názory, budeme sa rozhliadať ďalej s myšlienkou novostavby 😉
Odpovedať
@esperka je to normálny, zdravý, relatívne udržiavaný a obývaný 60 - 70 ročný dom. Ľudia bezne kupujú byty v rovnako starych bytovkách, je to to iste. Rekonštrukcia stojí + - takmer toľko co novy dom (myslím ze tak 80 - 90 % sumy za novostavbu) a daju sa ňou dosiahnut rovnaké štandardy byvania ako v novostavbe (napr.cena za vykurovanie a pod). Myslím tým v porovnaní s klasickou novostavbou, nie s pasívnym domom. Výhodou rekonštrukcie môže byť možnosť niektoré veci zachovať co ušetrí náklady, napríklad krov ostane pôvodný, niektore priečky, drevené parkety sa zrenovuju.. Záhrada je vyrastena, ovocné stromy, hotový plot, chodníky... Co sa ale neoplatí je búranie starého domu a stavba nového, obzvlášť ak je veľký (veľa, veľa odpadu), ta azbestova strecha... Povolenia na búranie, stavbu, (pri určitom rozsahu stačí len ohláška, netreba povolenie) Pozor aj na umiestneniu domu na pozemku a vzdialenosť od susedov, môže sa stať že nový dom na tom istom mieste už nebude môcť stat.
Odpovedať
@esperka ako tu uz bolo napisane, kazdy dom sa da zrekonstruovat. Zalezi od toho za kolko sa predava a ci lokalita vyhovuje. Ak ano, tak treba ist do toho. Vyhoda prerabky je to, ze tam mozes skor zacat byvat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?