Je realna rekonstrukcia domu do 30000?

Dobry den, Kupujeme dom (asi zo 70tych rokov),ktory chceme vyuzivat zatial na vikendy, Je realne ho zrekonstruovat do 30 000?Dom bol neobyvany 7 rokov,takze je odpojena elektrina,ktora bola vedena nastresakom.Z toho dovodu budeme musiet spravit novu pripojku( stlp je pri vedlajsom dome),a teda chceme tym padom prerobit aj celu elektrinu v dome.V dome je zavedeny plyn,ale podvodne radiatory su uz demontovane,ostali po nich len privodne rury,ktore tiez chceme tahat nanovo,stropom pivnice. Dalej, co by sme chceli vymenit su urcite okna,zrepasovat povodne parkety v izbach,vyspravit steny a vymalovat. Rekonstruciou by mala prejst aj kupelna. Strecha je zatial v dobrom stave,a neuvazujeme momentalne ani nad zateplenim. Takisto nebudeme zobytnovat ani podkrovie. Myslite ,ze sa s touto rekonstrukciou zmestime financne? Cize nova elektrina,kurenie,voda,podlahy,okna a kupelna.Casovo nas to moc nesuri,vieme to robit postupne a samozrejme aj casom vieme nieco zase nasporit. Dakujem za kazdy koment...
Odpovedať
Vsetko zalezi od metrov. A ten udaj ste nespomenuli.
Odpovedať
@palo18 Ten dom moze mat zhruba 100 metrov2.su tam 3 izby,kuchyna,mensia spajza a kupelna.Dom je z polovice podpivniceny,suchy,mury su bez prasklin,...
Odpovedať
A chcete to robiť svojpomocne alebo dodávateľsky? Ak čistá svojpomoc, je to celkom reálne. Ak dodávateľsky tak budete musieť urobiť veľa kompromisov.
Odpovedať
Asi skor svojpomocne...i ked dodavatelsky by to bolo isto jednoduchsie a casovo kratsie...ale ako som pisala,je to vikendovy dom a neponahla to.
Odpovedať
No my sme sa prave pustili do niečoho podobného akurát, že v tej cene máme ešte altánok. Ceny išli strašne hore a všetko sa predražilo. Neplatím firmy, ale známeho. Robí aj manžel. Zatiaľ sme urobili len altánok, ktorý sa predražil o 1000 a majster mi už teraz hovoril, že kurenie a voda budú drahšie. Mne to zatiaľ vychádza, ale ten tyžden začíname z vnútrom domu tak som sama zvedavá. Čo sa nezmestí urobíme neskôr, hlavné je srdce domu, ostatné sa dá aj pistupne.
Odpovedať
@luciaka1982 ako človek ktorý sa pri rekonštrukcii (totálnej okrem zmeny priečok) do 30 tisíc zmestil pred rokom, poviem že sa to dá, aj keď pri dnešných cenách to už nebude také ľahké. Záleží aký rozsah rekonštrukcie plánuješ. u mňa som dodávateľsky riešil iba okná, kúrenie, vodu, všetko ostatné bola "tvrdá svojpomoc" (foto celej prerábky nájdeš u mňa v albume). Za mňa si musíš ustrážiť 2 dôležité aspekty aby to vyšlo: 1. cena materiálov- hľadať zisťovať zjednávať, využívať vernostné programy a vedieť sa uskromniť. napr. nedám si do domu obklad za 40€/m2 keď sa viem uspokojiť aj s obkladom za 15€/m2, detto podlahy, atď. Sledovať resp. si dohľadať staršie akciové letáky sieťových obchodov ako je napr. MM- my sme kupovali podlahy aj dlažbu aj laminátku v akcii- vedeli sme že sa im to tak s periodickou pravidelnosťou vracia do akcie, tak sme si na ňu už iba počkali. 2. svojpomoc- dôležité je buď byť zručný aspoň priemerne a dostatočne odvážny pustiť sa do kopu vecí sám bez firmy, resp. mať vo svojom okolí- rodine dostatok takých ľudí. 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Presne tak. Keď sme pred 5 rokmi prerábali byt, mala som 10 000. Každý mi vravel, že sa to nedá za tú cenu, bežne tu ludia na streche prerabali za 20 000 a viac. Prerobili sme a ešte sme boli aj na dovolenke. Zaleží od nárokov. Mne stačí nabytok z ikei a nemusím mať na mieru. Takže ano da sa to, keď sa musí, lebo na viac nie je.
Odpovedať
@zombie presne toto bol aj náš prípad, rozpočet bol jasný a my sme sa museli prispôsobiť. A keď ma to za pár rokov omrzí, vyhádžem to bez toho aby ma zabolelo koľko peňazí som napr. v podlahe "utopil" 😄
Odpovedať
Profilova fotka
ked svojpomocne, tak sa da, len rataj s tym, ze teraz isiel material rapidne hore a teda aj najblizsiu dobu to tak aj bude a vlastne toto co pises su veci s ktorymi ratas, lenze pri tej rekonstrukcii sa mozu vyvrbit aj ine veci, ktore bude treba urobit a ktore ta mozu financne zaskocit 😉
Odpovedať
@luciaka1982 S odretými ušami a silnou svojpomocou by to možno vošlo do tých 30.000. Ale musíš mať aj rezervu, lebo ak tú sumu prekročíš, čo potom? Bude ti stavba stáť?
Odpovedať
@chrobak7 ked chvilu bude stavba stat,tak nam to az tak nevadi.ako som pisala,bude to vikendovy dom,byvat mame kde🙂
Odpovedať
Teraz na zaciatku mame k dispozicii tych 30000,takze to by sme chceli dat najprv do tych zakladnych veci,ako elektrina,kurenie,voda.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Je to mozne a je mozne, ze sa ti to podari, ale aj nemusi. Pre istotu by som si nechal nejaku rezervu, nikdy nevies, co moze vyskocit. Ale ak si to vies pekne rozplanovat, venujes dost casu hladaniu, tak by to mohlo vyjst
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?