Holuby

Dobrý deň, prosím vás poraďte čo s holubami... vedľa nášho domu stojí starší dom.. ktorý má vo fasáde kadejaké diery... radi tam prilietajú holuby a vysedávajú tam.. lenze začali chodiť aj do našej rine a mame to tam už všetko poriadne doxxxxc.. cela dlažba pred vchodom špinavá!!! možna urobiť nejaké pasce, aby tam prestali chodiť?alebo ich nejak odplašiť a odnaučiť chodiť tam? Ďakujem za každú radu..
Odpovedať
@jonkaxx jedine poupchávať všetke dieri v tom starom neobývanom dome u nás v meste museli všade všetko pozatvárať, i paneláky lebo sa o holuby nikto nestaral
Odpovedať
@jonkaxx Mačka by to vyriešila.
Odpovedať
@jonkaxx skusali ste el. Plasic? Pusta nahravky draveho vtactva a " korist" ako holub alebo lastovicvka sa drzi dalej😉
Odpovedať
@profistavbari niekedy som holuby choval ich najväčší nepriateľ je dravec, jastrab , sova, na hluk si zvyknú v meste je mnoho pazvukov na to časom nereagujú, musel som mať vždy i kotrmelčiaky tie vedia odlákať , nalietajú k dravcom a púšťajú sa dole serpentínovým letom ,robia kotrmelce, a menia smer letu, to dravec nevie mačka sa nedostane na miesta kde naletí holub no chytá mnoho iných vtáčikov,
Odpovedať
@jonkaxx Zaves si na dvor takéto niečo: https://www.predomyazahrady.sk/makety...
Odpovedať
@duzu Ako že sa nedostane? Mám 3 a všetky si hockedy špacírujú po streche.
Odpovedať
@jonkaxx vyvesit hniezdnu budku pre dravce a oni uz s nimi urobia poriadok
Odpovedať
Daju sa dat vsade aj do ryny.my mame toto proti lastovickam a zatial ani jedno hniezdo.
Odpovedať
Ďakujem všetkým!!!
Odpovedať
@emilia25 takto podobne to ma aj kamarat poriesene a tiez sa minule chvalil, ze ma prakticky pokoj
Odpovedať
@chrobak7 ja som pozeral niekde toho havrana a pod nim hodnotenie ze holub sedi na makete havrana, ze neodporuca kupu :-D Moje holuby si spravili hniezdo v skrytom odkvape, a po tom minulotyzdnovom lejaku tam uz asi niesu. Som nikdy neocakaval dazd takto, ale ten bordel stade budem muset povyberat este
Odpovedať
@eno32 my sme to kupili nedavno ked sa oteplilo.minuly rok to bol boj riadny.Vsetko sme im zhadzovali a aj tak si hned chceli stavat nove,no chodila som celu jar a zhadzovala.A teraz veru nic zatial.A to byvame 7 rokov v dome a nikdy ziadne hniezdo,no ako sme urobili novu fasadu uz sme ich tu mali.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emilia25 preco Vam to prekaza? lasoviciek je coraz menej a komarov coraz viac. Da sa to vyriesit roznymi sposobmi aby nespinili fasadu. Ja by som bola stastna keby prisli lastovicky. Kedysi ich bolo plno, dnes su uz fakt vzacne nehovoriac o tom, ze su chranene a zhodenie ich hniezda je trestne. Ludia idu proti prirode a potom sa cuduju, ze priroda ide proti nim :-(. Je mi z toho dost smutno :-(
Odpovedať
@kreola práve o tom špinení to je...spravíš si to pekné a zrazu: fasáda, chodník pod hniezdami výlučky+ich stavebný materiál.... vieš vysolíš za dom/byt atď. ťažké prachy a potom ti to lastovičky znehodnotia alebo vrážaš ďalšie ťažké prachy do čistenia.... preto sa tomu ani nedivím 🙂 Dnes ľudia na dennej báze zmývajú podlahy (roboty so zmývaním- najnovší hit) čo je už prehnané takže sa ochrane fasád a bráneniu sa lastovičkám pod štablónmi vôbec nečudujem 🙂
Odpovedať
@emilia25 pošli tie lastovičky ku mne , tu sa žiadna neobjavila už pár rokov, no komárov stále viac, i ked tu nie je stojatá voda, vidím len vtedy ked hromadne migrujú a občas sa zastavia,krdle vrabcov a sýkorky budú deti poznať len z archívu @susedkovci89 pod lastovičie hniezdo sprav kryt a občas ho vyčistíš ked odletia,
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore svokor to tiez daval a zbytocne vyhodene peniaze, prve dni sice v pohodke, ale oni na to potom akoby dojdu, ze nieco nie je OK, ze to nie je s kostolnym poriadkom 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 ano na jednej strane to chapem, ale tomu sa da zabranit a dat pod hniezda policky a pod. smutne je, ako ludom uz vsetko vadi. Medvede v lese, lastovicky na dome, macky na ulici, dokonca minule v BA boli staznosti, ze kuvik je hlucny ked uci mladata lietat...nie aby detickam ukazali krasu prirody, aby videli rozne zivocichy, vtaciky, ako maju mlade, ako hniezdia... cloveku sa az rozum zastavuje ,, niektori ludia by mali zit asi v laboratoriu lebo uz neviem...... ale hlavne ze pocuvam ako je vela komarov a ineho hmyzu, ako sa premnozili hrabose a potkany, U nas na zahrade je aktualne tiez dost holubov, vrany, straky a jedine co mi vadi, ze mi vyzieraju hrach a fazulu zo zahona. Tak sme tam dali pletivovu ochranu a dobre je. Clovek by sa mal podla mna naucit s prirodou spolunazivat a nie len nicit a hubit.... este aj na burinku v travniku vytahuju ludia tazke postreky... vcely hynu.. Sorry za dlhy komentar... ale fakt mi je z toho tazko.. no nic... ved znicime sa sami :-/.
Odpovedať
@kreola no vidíš, ty si chrániš úrodu, iní si chránia príbytky. je to to isté. A možno práve kvôli estetičnu tam tie "poličky" nechcú. Ja nemám nič proti zvieratám a tie príklady čo uvádzaš sú pre mňa extrémy, ja napríklad už roky rokúce v zime vtáky prikrmujem, spravil som im "búdku" medzi ovocnými stromami v záhrade, ktorú nechávam na svojom mieste celoročne. 🙂 postreky na ovocné stromy nepoužívam napr. takmer žiadne. neviem či by si sa potešila napr. znehodnotenej streche od bocianieho trusu keď sa ti zahniezdi na komíne 🙂 alebo nepoužiteľnosť plochy dvora o priemere 10 metrov lebo sa zahniezdil na el. stĺpe a podobne 🙂 ak porovnávať, tak extrém s extrémom 🙂
Odpovedať
@emilia25 to je nejaká originál pasca? Kde ste to kupovali?
Odpovedať
@lenikkk4 je ich strašne veľa druhov, stačí dať do google napr. zábrana proti vtákom 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 preto dnes bocianie hniezda premiestňujú tam kde nikomu neprekážajú, dnes ich už nevidieť na komíne domu alebo na stlpe el. vedenia,na dome si tiež môžeš dať zábranu ak nechceš poličky, na druhej strany je extrém robiť klietky blízo domu cez leto požerú čo vidia a pozostatky všade, no nikdy nie toľko škody ako ked sa stavia migrujúce škorce za 5 min zmizlo všetko zo záhrady, myslel som že som mal zlodeja , pozriem na susednú záhradu a tam pokračoval krdeľ škorcov asi 100-ka
Odpovedať
@duzu no to by si sa čudoval, na dedine kde som kedysi býval máme športové letisko. prevádzkovatej letiska dostal "bombastický nápad" a vystaval na jednej strane letiska stĺporadie- vyslovene len pre bociany. minulého roku z 9 či koľko stĺpov sa uchytili iba 3 hniezda naproti tomu bytovka, ktorá je do 200 metrov ďalej, vymenila strechu, zrenovnovali komíny a dali proti bocianom na komíny zátarasy. aj napriek prekážke si bocian našiel spôsob ako začať stavať na komíne hniezdo. Keďže ochrana, museli ich tam tuším trpieť celý rok, nechci vedieť ako ten komín a strecha na jeseň vyzerali. Detto zdravotné stredisko ďalších pár desiatok metrov od bytovky, ktoré do renovácie komína a strechy nemalo problém s bocianmi a po renovácii tam začali sadať na komín- strecha je totálne znehodnotená. Aj na rodičovskom dome (prakticky hneď pri letisku) nám bocian začal hneď po výmene strechy sadať na štít a znečisťovať strechu. nakúpili sme tie ostne a chceli sme ich vylepiť na štít s otcom, našťastie si to bocian po pár týždňoch rozmyslel a prestal s tým. doteraz ale tie ostne máme doma odložené, keby náhodou to znova začalo. Na dvore farského úradu donedávna bol stĺp s bocianmi (či je tam aj teraz neviem, viem že bol plán ho presunúť). Všetko v okruhu 10 metrov bolo znečistené od popadaných vecí z hniezda a výkalov. Nič čo by vábne vyzeralo a voňalo. Tiež raz pred dvomi či tromi rokmi som námatkovo na letisku napočítal 30 ks bocianov.
Odpovedať
@emilia25 Zdravím, zaujímalo by ma, ako to máte uchytené, aby pichliače nespadli. Na fotke vidím aj nejaký kliniec, máte to ešte aj prilepené? Ďakujem
Odpovedať
@sylviah5433 ano lepil to muz na univerzalny silikon a plus to aj zaklincoval.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?