Existuje pasca na červotoča?

Ahojte. Kúpili sme pred rokom a pol prerobený dom. Len teraz sme sa pozreli bližšie na pivnicu, lebo bola celá zapratana bordelom. Zistili sme, že všetko drevo je úplne zožraté cervotočom. Keď sme ho vypratávali (do 4 vlečiek), rozpadávalo sa nám v rukách. Prezerali sme ho, no nenašli sme ani jednu larvu, ani najmenšiu stopu po akomkoľvek živote. Videli sme v pivnici ale piliny. Len ktovie ako dlho tam boli. Prezerali sme celý dom a nenašli sme ani jednu dierku, žiadnu stopu.. Myslíte že sa máme báť? Aké opatrenia radite? Poraďte prosím dáku firmu, čo by nám aspoň povedali ako sme na tom. Ci tu je, alebo nie. Neviem či mám osloviť deratizera, či firmy, čo ničia mikrovlnnym žiarením cervotoca, vlhkosť a robia sanacne omietky.. Existuje nejaké feromonove palace na cervotoca? Aby som zistila, či tu je? Alebo sa to dá zistiť len keď vylieta? 🤔🙏🙈 pomôžte akýkoľvek názorom/ skúsenosťou.
Odpovedať
@beliciak a nezhnilo to drevo od vlhka? , ak aj pomohol červotoč , ak tam už nemá drevo budeš ho tam zbytočne hľadať, odletí tam kde má vhodné drevo, do suchého sa nenasťahuje ak má čerstvé, hmyz neobjavíš skús dať lapač, po larvách vidieť dirky a v dreve celé chodbičky
Odpovedať
Profilova fotka
@beliciak Tak ako bolo napísané,nie je drevo ...červotoč odíde preč.Mikrovlnným žiarením ....náročné na realizáciu,používa sa skôr na lokálnu deratizáciu.Na klasické drevo s úspechom použiť zelenú skalicu. Ja pôjd strechy previdelne deratizujem každý rok tak,že ho " vysírim " knôtmi na vínové sudy.
Odpovedať
Nemaj strach. Vravis, ze zprachnivele drevo ste vyviezli. Ze v pivnici bolo, nic neznamena. Osetrenie drevenych casti by bolo vhodne, keby boli sucastou stavby domu. Napr. tramy, stropy a pod.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?