Elektricky kabel ku klimatizacii

Ahojte, Mam doma namontovanu klimu s vykonom 3.5 kW. Na stitku to je ale uvedene ako chladiaci vykon, teda vykon samotnej klimatizacie je cca 1220W. Od rozvadzaca k nej ide kabel 3x2.5 cyky. Ten kabel podla tabuliek zvladne 3300W. Znamena to, ze ak budem montovat druhu klimu, staci mi na uz existujuci kabel zriadit krabicku a od nej tahat druhy kabel k druhej jednotke? Dokopy by mali vykon 2440W, boli by na jednom istici a na jednom kable 3.2,5mm ( od rozvadzaca po krabicku, dalej uz kazda na svojom kabli). Moze to byt takto namontovane? Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kemino:

Ahojte, Mam doma namontovanu klimu s vykonom 3.…
@kemino 3x2,5 cyky prenesie 20A, čo pri napatí 230V je takmer 5KW elektrického výkonu. Ale istenie je 16A, takže reálne spadne istič pri cca odbere 3600W. Na klime je štítok, aký je maximálny elektrický príkon.. A tipujem, že na ňom je tých 3500W, takže každá klíma bude potrebovať samostatné vedenie a istič...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kemino:

Ahojte, Mam doma namontovanu klimu s vykonom 3.…
@kemino Pokiaľ máš príkon 1220W, tak stačí jeden kábel a jeden istič na obidve klímy..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kemino Pokiaľ máš príkon 1220W, tak stačí jeden …
@zicher tu je stitok. Ako som spominal, chladiaci vykkn je 3500W, nie realny. Cize taketo 2 klimy ako je na stitku uvedene, je v pohode dat na jeden 16A istic a jeden arl 3x2,5 cyky ano?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kemino:

@zicher tu je stitok. Ako som spominal, chladiaci…
@kemino ano, bez problémov 16A istič utiahne dve klímy 1220W. Kábel CYKY 3x2,5 je v poriadku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kemino ano, bez problémov 16A istič utiahne dve …
@zicher dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?