Drenaz okolo starych zakladov

Ahojte, spevnovali sme zaklady betonom a vzhladom na vykop sa pohravam s myslienkou vopchat tam drenaz. Na beton pojde samozrejme nopovka a do vykopu rozmyslam zasypat drenaznu ruru obalenu geotextiliou. Po prestudovani par materialov a diskusii som vsak na pochybach ci pritomnost drenaznej rury hned pri betone nebude mat opacny efekt. Pripominam ze dom je vo svahu, z polovice podpivniceny (okno), jedna sa o stranu v spade (nad dom dam drenaz urcite) a steny s pivnicnym priestorom zasadne nevlhnu... vyuzit alebo nevyuzit moznost ked je vykop hotovy?
Odpovedať
Profilova fotka
nopovka sa na spodku zákopu zahne a do toho Lka sa vloží drenáž, rúru by som neobaľoval do geošky, dal by som ju na pravú stranu výkopu.
Odpovedať
@mc999 ... zdravím... .... správne uvažuješ v prípade drenáže nad domom.... .... zboku daj namiesto nopovky tepelnú izoláciu a výkop zasyp.... .... držím palce...
Odpovedať
@mc999 nám to tiež zle urobilo, začalo zvádzať do pivnice vodu, museli sme prerobiť...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte, riešim podobný problém, teda podobnosť je iba v droliacom sa základe ako popisoval zakladateľ tejto témy v predošlej téme. Keď som to kopal zem bola vlhká, pršalo dávnejšie, základ sa dosť drolí ale dúfam že hlbšie je ešte pevný. Dosiahol som už spodok základov, neviem, myslím že podbetónovanie nie je nutné, aspoň v nútri nie sú na stenách v tomto mieste žiadne praskliny. Ide mi hlavne o to aby betón nedegradoval ďalej. Chcel by som do starého základu navŕtať diery, osadiť do kotiev roxor 10mm priemer a na hrúbku cca 10cm vybetónoval príložku, bude to vyzerať asi tak ako v zadávateľovom príspevku. Otázka je či dávať drenážnu rúru alebo stačí po vytvrdnutí betónu natrieť ťekutou izoláciou, nalepiť ipu a na to nalepiť XPS? (Celý dom sa bude zateplovať) Chápem to správne že samotná vlhkosť betónu nevadí? Že problém je keď voda v betóne mrzne a rozťahuje sa? Ďakujem za radu. Ps.: Stači obyčajný B25 z domácej miešačky 1:4? Alebo treba použiť vodeodolný baumit vo vreci, prípadne nejakú prísadu do betónu? Ďakujem za rady. Ps2.: V projekte to nemám vôbec....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?