Dom 55 tisíc.

Dnes som bol dom pozrieť. Dom je suchý rok sa v ňom nebyva, myslím ze vlhkosť by vyskočila ak sa netemperuje. Aj pán tvrdil ze nikdy dom nevlhol. Je postavený šedý kvader a tehla. Strecha je dobra tu by som nemenil zatiaľ. Bude treba potiahnuť vodu lebo je tam len studňa. Nová voda elektrina dyspozicia trochu iná nejaká priečka dole nejaká do murovat, steny obuchat sito kleber, podlahy sú zaliate betónom na tom dlažba alebo parkety. Otázka 1 zmestim sa do 30t viem si všetko urobiť okrem vody otázka 2 treba dom popilit ak je dom suchý a ako sa to rieši ak by som podpiloval a nechcel by som búrať tie betónové podlahy? A cena cca podpilenia? Pozemok je pekný mierne kopček na peknú kaskadu. 13 árov
Odpovedať
Dom je krasny,podobny sme prerabali a zmestis sa do 30tis.,ked budes skoro vsetko robit svojpomocne. Myslis,ze bude treba podrezavat? Kvoli comu?
Odpovedať
Preco nepokracujes v povodnej diskusii?
Odpovedať
@zita19 neviem ako to funguje ci by to videli ty co sa zapájali keď ich neoznacim a len pridám ďalší koment
Odpovedať
@hoblinka13 neviem práveže ci by sa musel myslím ze aj nie lebo bol suchý a v dome betón podlahy. Len všetci plasia že a co keď časom alebo co keď sa dajú okná a zatepli ci to nebude vlhnut neviem sám. Keby chcem by sa museli vybrať celé betónové podlahy zatepliť alebo nato zatepliť ale všetko by som musel o 15 xm dvíhať a to sa mi nechce ani jedno. Neviem ci sa dá nejako zistiť ci treba potrezat a akom stave je izolácia
Odpovedať
@martinsvec koho to zaujima, najde si. Koho chces oslovit, musis oznacit. Myslis ze si to teraz precitaju?
Odpovedať
@zita19 ok vďaka
Odpovedať
@martinsvec podlahy je dobre zateplit. My sme davali polystyren a zalievali. Tiez sa nam nechcelo,ale spravili sme to,na takych veciach sa neoplati setrit. Nevyznam sa v tom,ale podrezavaju sa vlhke domy a tento vyzera byt v dobrom stave,to by si uz teraz videl.
Odpovedať
@hoblinka13 asi áno bolo by to vidieť. No v mojom prípade keby chcem zatepliť to znamená všetky dvere preklady podvihat o 15 cm fuu
Odpovedať
@martinsvec 1.steny obuchat sito kleber, ? Ty chces obuchat 2cm omietky ktorá vytvára prirodzenú klímu. A nahradis ho lepidlom a sieťkou.....a to potom čo ? Vymalujes :-) . 2. Vieš si to skoro všetko urobiť sám, ale spočítať si to nevieš? Hmmm.
Odpovedať
@janka11b niektoré steny sú tam pooduvane ktoré už boli prerábanie. Keď som to zhruba rátal mal by som sa do toho zmestiť len som som chcel počuť názor ktorý si tým už prešli
Odpovedať
My sme podrezavali dom 10x10 suchy dokonca mal pod murmi staru ipu v niektorych miestach dvojmo ale cena bola 1300 eur za dva dni hotovo. Ked vybrali staru lepenku v rukach sa lamala, aj ked si myslim, ze keby sme nou nehybali nechali ju zatazenu nic by sa jej nerobilo, ale riskovat, ze po 10 alebo 20 rokoch povoli ked budd vsetko hotove a potom podrezavat sme nefhceli. Beton sme nemali, ale hlinu som vynosil cca 40 cm. 10cm makadam 2x tatra dokopy 200eur uzabovat kari siet cca 10 az 15 cm beton cena 550eur plus cena pumpa potom folia( cietny igelit) 20eur, 12cm polistyren 2 x po 6cm prekladat spary na to odrazovu foliu pod podlahove kurenie. Potom 6az7cm cementovy poter cena 800eur 100m2. Takze ty ak mas dost miesta mozes podrezat v mieste terajzsieho betonu na stary beton daj lepenku ja som dal dvojmo a to jednu vrstvu drahzsiu proti radonu asi 500 eur druhu lacnejsiu ktoru dava vacsina 200 eur, s drahsou sa lepsie robilo, netrhala sa neroztopila a dobre sa na beton prilepila beton som este penetroval. Lepenku na betone prepojit s tou co daju pod mury s presahom to bola taka akoby umela hrhba folia stacilo trocha nahriat a sa zlepila s lepenkou.
Odpovedať
@martinsvec ten dom vyzera dobre a ked pises, ze si vacsinu budes sam robit, tak je dost velka pravdepodobnost, ze sa do 30 000€ zmestis. Je to dobra investicia, chod do toho!
Odpovedať
Článok sa načítava...
mame podobny dom, tiez robime svojpomocne, mame kompletnu rekonstrukciu, teda okrem strechy, pravdepodobne sa do 30tisic zmestime, ale este nie sme na konci, treba mat rezervu, vela veci ta moze prekvapit, pisu tu o podlahach - urcite zateplit ci je, ci nie je podpivniceny, oplati sa to
Odpovedať
@parcik ďakujem mal si som to dat len neviem co stým podrezanim ci to treba
Odpovedať
@simona__357 podlahy ste mali aké vyberali ste keď ste zateplovali? Aj ste podrezavali? Aký ste mali postup. Ďakujem
Odpovedať
@matrtaj1979 tak to znamená ze na starý betón mam dat lepenku potom polistiren a zaliať beton aj nechcem podlahové? Budem musieť asi tým pádom podvihat dvere preklady ak sú tam otvori
Odpovedať
@martinsvec polovicu domu mame podpivnicenu tam bol beton a skvara. skvaru sme vybrali, ostal len beton. v druhej polovici bez pivnic bola hlina, to sme 30cm odkopali a vyliali betonom, do celeho domu pojde este polystyren na zeteplenie a podlahove kurenie. dom sme nepozrezavali je suchy. zatial sme nad tym ani nerozmyslali. davali sme aj hydroizolaciu
Odpovedať
@martinsvec za tie peniaze kupujes pozemok a zlu hrubu stavbu to si uvedom a z toho vychadzaj, ak to chces prerobit na sucasny standard musim prerobit vsetko, rozvody omietky vsetko + mas tak zastarale zalozenie domu = neizolovane podlahy zaklady, hohvie aky krov atd. Zalezi aky chces standard byvania a do akehostavu to chces dostat.
Odpovedať
@martinsvec Podľa tvojho písania máš 90tis. a to je hranica kde je blizko aj k novému domu. A hento čo pozeráš potom nehať pre niekoho čo má strop 60 tis. a už zostane len na farbu. Si na hranici. A nik nepozná aký si človek. Ak by som mal taký rozpočet ja , ja by som skôr menší pozemok 500 ...a menší nový voňavý dom, viac by ma to tešilo. jednoduchý projekt bez francúzkych okien, komplikovanej strechy...žiadne hrubé polystyrény , len aby to splnilo normu ...dodržať pracovné postupy, lacné obklady atd. https://www.prodom.sk/projekty-domov/... Také domy si ľudia stavajú tiež len tu fotky nepridávajú ...lebo tam neni moc čo obdivovať. Aspoň že uvažuješ reálne ....nie lietaš vo hviezdach ...ako sem tam tu niektorý 😄
Odpovedať
@leilak1 ja by som povedal ze ked ma kupit pozemok v danej lokalite tak ho to realne vyjde minimlane na cca 2x tolko ako kupit toto (pri tom zakladnom jednoduchom dome) ak to zrekonstruuje dobre, tak nevidim problem v takom dome neviem preco su ludia taky skepticky voci tomu, asi preto, ze to vyzaduje viac nervov ako niekomu zadat tu postavte toto a presne podla mojich snov 🙂 - samozrejme, nepocitam rekonstrukcie typu "necham jednu stenu - sak to je v ramci rekonstrukcie 😄"
Odpovedať
@shadowmilan pozor pozor nič som nenapísal tu mi to postavte podľa snov....on by musel základnú dosku spraviť ...a čo najviac sám čo sa dá ...ja som len porovnal množstvo práce ktoré strčí do starého domu ...verzus nový...a žiadne podľa snov ...s veľkými kompromismi . Píšem preto lebo ja mám výsledky ...a skúsenosti ...ale všetko tu verejne písať nebudem, vždy len časť skladačky 🙂
Odpovedať
@leilak1 oka 🙂 vzdy je lepsie upreasnit 🙂 vsetko to zalezi od okolnosti no
Odpovedať
@martinsvec no ked nechces burat stary beton tak asi budes musiet dvihat vsetko, alebo dat lepenku, podrezat potom napojit s lepenkou na betone a ked nechces podlahove nedavaj polistyren len to zalej poterom cementovy je cca 6az 7cm anhydrit je drahsi ten moze byt 4cm, ale asi zbytocne drahy ked nedas podlahove ale na podlahu potom mozes dat este 3cm polistyren kvalitnejsi a drevenu podlahu dlazkovicu bola by teplejsia ako dlazba na betone. Ale najlepsie je zateplit aj podlahu aspon 10cm , aby ta to neskor nehnevalo, ze si to neurobil, ale stare domy nemali ziaden pokistyren a byvalo sa, ale pravda je ze nemali ani beton a ten taha chlad a vlhkost zo zeme takze aspon hydroizolaciu treba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?