Dava sa poter aj pod okna a dvere??

Dobry den, potreboval by som si len potvrdit, ci je dovolene davat poter aj pod buduce okna a dvere? Pri rekonctrukcii stareho zahradneho domu mi tak spravila jedna firma. Betonovy poter potiahnuty az ku vonkajsiemu okraju budovy, cize dvere aj velke okno sa bude pokladat priamo na poter? A co roztaznost poteru, nie je to zasadna chyba? Na poter ide el.folia a dlazba. Na fotkach trochu vidiet ze to potiahli az do vonka, cez spodnu hranu otvorov... Pozn. celkove vyhptovenie poteru je velmi pochybne a amaterske.
Odpovedať
Nie, nedáva. Hlavne kvôli tepelnému mostu. Ale keď to už je spravené, dá sa to ošetriť.
Odpovedať
@blacksr vdaka za odpoved, da sa to asi aj lahko vysekat, tak to spravim
Odpovedať
@dom250 nesekaj! Teraz už len presne vyrežeš poter flexou tam kde treba.
Odpovedať
Tepelnú izoláciu dali?
Odpovedať
@blacksr To je praveze problem, na povodnu staru betonovu podlahu mala ist izolacia, na to polystyren a poter, ale mam dovod podozrievat, ze izolacia a polyatyren tam nedali (nikde ani naznaky toho a cela nova podlaha ma iba 5 cm dokopy), takze mala tam byt ale myslim, ze to nespravili. Preto si to kludne vysekam a uvidim, co s tym dalej.
Odpovedať
@dom250 aj samotne vyhotovenie poteru je pofiderne, uz som tu aj vcera daval niekde v inej konverzacii na toto ma ist uz rovno el.folie a dlazba..ani vodo rurky nie su zaizolovane a trcia 10 cm od steny, tak neviem
Odpovedať
Elektrinou budete normálne kúriť, alebo to bude protimrazova ochrana? Pýtam sa kvôli nákladom na prevádzku.
Odpovedať
a asi myslíte el. rohož, nie fóliu...?
Odpovedať
@blacksr Ano na vykurovanie, elektricke priamovyhrevne folie, ale je to zahradny dom, neurceny na trvale obyvanie, asi 35m2., ale v zime sa tam bude kurit pomerne casto. Vraj tam je 2 cm styrodur pod poterom, ale musim si to overit, nezda sa mi to cele.
Odpovedať
@dom250 Tie fólie sú vhodné na inštaláciu do lepidla pod dlažbu? Dáte mi odkaz na presný typ?
Odpovedať
@blacksr konkretny produkt zatial nemam vybrany, daju sa rozne folie najst, a ci tam bude konkretne dlazba alebo laminat este tiez neviem povedat, ale ako to suvisi s tym mojim problemom a poterom alebo sa len ako odporucanie pytate?
Odpovedať
@dom250 Lebo je v tom rozdiel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?