Ako u vás dopadla injektáž tzv. podpilovanie?

Dobrý deň , máme v dome problemy s vlhkosťou dokonca sa na niektorých miestach objavuje aj pleseň. Doma má niečo cez 50 rokov a určite nemá dostatočnu hydroizoláciu dom nie je celo podpivničený sokel je vo výške cca50 cm a časť ktorá nie je podpivničená je zasypana zemou na nej škvára a ne nej hneď drevená podlaha. Navrhli nám injektáž ale počula som že ni je tak účinná ako ju všade preferujú. Preto by som prijala príspevky od niekoho kto ma priamo vo svojom dome skúsenosť s touto technikou. Ďakujem
Odpovedať
Švagor robil injektáž - a je to štrašná robota. A nakoniec mu to nepomohlo. Takisto má taký dom ako vy a celý ho podpílil a dal tam plech. Teraz má 4 rok po tom a krásne suchúčko.
Odpovedať
Dobrý deň, je veľký rozdiel medzi druhom používaných aplikačných látok pri injektáži. Dnes sa používajú polyuretánové živice, ktoré okrem hydroizolačných vlastností aj výrazne spevňujú murivo v mieste aplikácie. Spodné časti muriva bývajú obyčajne silne zasolené. Vplyvom schnutia po zabránení vtokom vody tieto soli kryštalizujú a silne degradujú pevnosť muriva hlavne v prízemných častiach. Zoslabenie sa prejaví postupne rokmi tento jav je vidieť na niektorých stavbách - drolí sa tehla, alebo aj betón, resp.škvarobetón. Z tohto dôvodu pri pamiatkovo chránených objektoch sa podrezanie, alebo narážanie plechov dnes nedoporučuje a zakazuje. Projektant, ktorý Vám injektáž navrhol, pravdepodobne pozná problematiku a navrhol najmodernejší spôsob vlhkostnej sanácie používaný v najväčšej miere na celom svete. Treba využiť poznanie, že nestačí dnes len izolovanie, ale je potrebné aj náležite spevniť a to sa dá len tlakovou injektážou polyuretánovými živicami na to vyrábanými. Keď práce prevádza amatér tak sa mu to nemusí podariť, treba sa obrátiť na firmu ktorá to vie. A ešte jeden aspekt - injektáž pri kamennom murive je o polovicu lacnejšia ako podrezanie!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?