11cm na ,,podlahové kúrenie,,

Profilova fotka
Zdravím vás, po vyvezení škváry z izieb máme od betónovej platne po vrch budúceho poteru cca 11cm. Majster od poteru nam radí dať hydroizoláciu teda ipu, potom 5cm podlahoveho polystyrenu a zbytok už len poter bez sieťoviny. Prosím vás je nejaká možnosť ako tam dostať podlahové kúrenie, teda skôr myslím spiatočku z radiátora ktorá by plnila funkciu podlahového kúrenia alebo je tych 11cm nato fakt málo? Može byť ten poter bez sieťoviny?
Odpovedať
@rudolf_rudy_hanic neporadil ti zle.
Odpovedať
@rudolf_rudy_hanic sieťovinu myslíš kari sieť? lebo tú do poteru podlahové kúrenia fakt nepotrebuješ.
Odpovedať
@rudolf_rudy_hanic ja mam tot to iste 😛 https://www.modrastrecha.sk/forum/pod...
Odpovedať
@rudolf_rudy_hanic Podľa môjho názoru, tá skladba navrhovaná majstrom by mohla byť OK, teda neviem čo sieťovina, ja mám anhydrid je tenší a nepotrebuje sieťovinu. Na cementový poter mi vraveli že treba minimálne 6-6,5cm. Zvyšnú hrúbku medzi poterom a platnou je ideálne vyplniť podlahovým polystyrénom. Plus teda hydroizoláciu a separačnú fóliu na polystyrén.
Odpovedať
@matoztt Ale u teba sme predpokladali, že tepelnú izoláciu už máš v podlahe. Lebo do tých 10 cm ešte aj izoláciu nedáš. Pri projektovaní sa počíta finálny povrch 20 až 25 cm od povrchu betónovej deky.
Odpovedať
@chrobak7 nemam, skladba od pivnice je strop, taky ten dutinovy, miako sa vola??, dalej bola ipa a poter cca 10cm. Planoval som na to miako dat systemovu dosku a poter cca 5cm
Odpovedať
@matoztt Tak potom záleží, akú zimu máš v pivnici. Ak je vykurovaná, alebo aspoň temperovaná, tak postačí aj tá izolácia, čo je na systémovej doske. Ak nie je vôbec vykurovaná, tak budeš mať v miestnosti zimu, alebo bude vykurovanie málo účinné, lebo bude zospodu ochladzované. Teda budeš kúriť aj do stropu pivnice.
Odpovedať
@chrobak7 v garazi pod kupelnou byva tak 16 stupnov bez kurenia. Prioritne bude v kupelke radiator, ale do podlahy spiatocka len kvoli tomu aspon aby bola vlazna podlaha.
Odpovedať
5 cm polystyrénu, karisieť, na to rúrka podlahového kúrenia zo spiatočky radiátora - mám tak na chalupe (dokonca len 4 cm - viac nevošlo) a spokojnosť. Prípadne 2 cm EPS, systémovú dosku a na to poter…
Odpovedať
@matoztt Potom by mohla tá systémová doska stačiť ako izolácia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?