10 cm na podlahu

Zdravím. som starú drevennú podlahu zo 40 ročného domu, bola celkom fajn len už vrzgala. Po vybratí kameniva my ostalo cca 10 cm miesto na betón. Poprosil by som Vás hlavne názory čo tam dať. Pôvodne som mal v pláne ipa, polystyrén, fólia, a poter. Momentálne to ale vyzerá ale len na ipa, betónový poter alebo anhydrit. Za názory ďakujem
Odpovedať
a ako tu ipu napojit na izolaciu pod murom ?
Odpovedať
Asfaltovú izoláciu vytiahnem hore, bude to vanička. Ide skôr o to či tam dať anhydrit alebo poter. Viem že pod anhydrit sa už kari sieť nedáva ale to je asi jediná moja výhoda.
Odpovedať
@cezar27 dobre ake ked pod múrmi nie je žiadna izolácia, podla mňa zbytocne robíte vaničku z ipy pod podlahou, ked steny si budu ťahať vlhkosť veselo dalej. Starší dom ktory som takto urobený navštívil, zaklincovany plastovými oknami, po tom ako prestala plocha pod podlahou dýchať, začali prave mury vyrazne vlhnut. Premyslite to ešte. Ked to mate hentak odkopane, zvazil by som podrezanie múrov alebo injektaz. Beton vam proti vlhkosti nic nepomôže, skor naopak.
Odpovedať
Rekonštrukciu podlahy som začal kvoli tomu že je to posledná izba bez betónu, múry niesú vlhké ale podlahe už končila životnosť.
Odpovedať
risknut to moze, sak nieje problem neskor vybuchat a opravit 🙂 ked spravite vanicku a nema odkial anhydrit vlhnut tak je to jedno, podla ceny alebo dajte 5cm eps a potom potom ...zbytocne 10cm ...
Odpovedať
Malo by zmysel aj izolácia, EPS, kari, betónový poter? Resp. iné riešenia?
Odpovedať
Do masívnej drevennej podlahy s roštom sa my veľmi nechce ísť, keďže do izolácie ktorá sa dáva do podlahy je vhodná aj pre myši.
Odpovedať
tak to necham na klasicky cementovy poter
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?