Vymena interierovych zarubni a dveri

Chcel by som sa opytat skusenejsich ako riesit vymenu interierovych zarubni a dveri. V byte mame stare dvere s kovovymi zarubnami a radi by sme ich vymenili. Je potrebne pri pouziti oblozkovych zarubni odstranit stare kovove a nasledne sa namontuju nove oblozkove zarubne, alebo je mozna montaz priamo na existujuce kovove zarubne? Ak je mozne ponechat stare zarubne, ako/kde potom zmerat sirku novych zarubni/dveri?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od drivesk:

Chcel by som sa opytat skusenejsich ako riesit vy…
@drivesk Aj jedno aj druhé riešenie je možné. Osobné mám za to, že riešenie č.1 je lepšie. Už len kôli štandardnej šírke a rozmeru dv. krídiel a ostane zachovaná šírka otvoru. Riešenie č.2 môže byť problémom a v konečnom dôsledku drahým problémom. Tam rozhoduje ako sú osadené - rovné tie pôvodné zárubne (všetky). Ak sú všetky perfektne rovné, dá sa obložiť a zachovať pôvodnú šírku dverí, ale vznikne tam problém, že bude kľučka, zámok, rozeta po zavretí veľmi blízko k zárubni. Takže musia byť "špeciál" úzke rozety. Vlastne, kôli nejakej normálnej rozete by sa tie dvere nedali zavrieť. Alebo sa dá špeciál obložka a špeciál dvere. Tieto špeciál veci sú drahé. No a potom je možnosť to obložiť širokou obložkou a vlastne zmenšiť otvor o 100mm a použiť štandardné dvere. Ale ak sú teraz niekde dvere 60tky, tak to je konečná... Ono, už tie 60tky dvere sú dosť nekomfortné a treba myslieť aj na vybavenie miestnosti. Takže najlacnejšia a aj najlepšia voľba je tie staré zárubne vytrhať, vyrezať... Aj keď je z toho prachu a bordel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@drivesk Aj jedno aj druhé riešenie je možné. Os…
@frantisekca Takze ak tomu spravne rozumiem, tak pri ponechani starych zarubni sice ostane zachovana sirka dveri, ale zmensi sa "prechodovy otvor"?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od drivesk:

@frantisekca Takze ak tomu spravne rozumiem, tak…
@drivesk nie Pri 80cm terajsich buduci otvor bude 75 maximalne podla konstrukcie zarubne.
Odpovedať
je to možné aj jedno aj druhé, čo sa vám viac páči a na čo sa viac cítite. svokra takto len zárubne premaľovala na takú bledohnedú a hneď to inak vyzeralo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od cielo33:

je to možné aj jedno aj druhé, čo sa vám viac páč…
@cielo33 čiže ani nemenila, len tie pôvodné premaľovala? akože je aj to riešenie, ale predsa len to inak ukáže, keď sa dajú tie obložky, než keď ostanú staré zárubne a len dvere sa vymenia. to je také ako nedokončené pre mňa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cielo33:

je to možné aj jedno aj druhé, čo sa vám viac páč…
@cielo33 Aj to je riesenie, ale kedze chceme vymenit vsetky dvere za uplne nove, myslim, ze by to nepasovalo ku starym zarubniam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?