Vodoinštalácia v byte pre bateriu zo 100mm na 150mm do sprchy

Ahojte, chcel by som sa opýtať či je možnosť prerobiť rozvody vody pre vodovodnú batériu zo 100mm na 150mm. Viem, že sa dajú kúpiť etáže ktoré aj mám, lenže bohužiaľ je to menej, ako 100mm a etáže mi nestačia. Chcel by som vedieť či je možnosť to rozšíriť iba na trubkách, ktoré idú do batérie, keď dám dole kachličky alebo iba komplet vodu ? Je to tehlový byt
Odpovedať
Záleží, z akého materiálu sú robené rozvody. Ak z pozinkovaných rúrok, tak tento problém môže vyriešiť jedno kolienko, ale to sa uvidí až po vysekaní okolo ľavého vývodu batérie...
Odpovedať
@dedo758 A ak by to neboli pozinkované ? Jedná sa mi o to, že ak by to mal byť veľký zásah, tak tam dám radšej panel.
Odpovedať
@peter42 dôvod výmeny? je vadná batéria? mám všetke na 100 a jedna páková má takmer 30 r., ak chceš silou mocou 150 a máš pozinkované dajú sa nadstavce, nie tradičné kolienka a urobíš iný rozmer,treba k tomu kryt aby to nebolo vidieť, cez net kúpiš akékoľvek 100-ky, to možno len v bežných obchodoch je menší výber, ide to i z ného materiálu, len nech to robí vodár , je to jemnejšie
Odpovedať
@duzu Kúpili sme byt a v sprche máme panel, ktorý používali nájomníci a moc sa o to pravdepodobne nestarali pretože to je poupchávane a nejde to vyčistiť, tak sme chceli sprchový set s termostatickou hlavicou. Nemyslíš tými nadstavcami etáže?
Odpovedať
@peter42 neviem ako sa to volá má to tvar esíčka akurát konce sú rovné musí sa otočiť na správny rozmer a termstatická? mám obyčajnú správne nastavým páku a teplotu drží a je podstatne lacnejšia a nemá sa čo poškodiť, len pákou občas prejsť celú dráhu v každom smere, aby sa neusadil kameň
Odpovedať
@duzu súhlas s tou termostatickou, rodičia si takú dali pri prerábke (podomietkový systém od G****) ja keď som vo svojom robil kúpeľňu som dal klasickú podomietkovú (netermostatickú) tiež od tej firmy a nevidím žiadne zásadné výhody termostatickej- ak nemyslím na dizajn, lebo osobne tie otočné ovládače ako od hlasitosti sa mi páčia viac ako klasická páka 🙂 . Jediné čo termostatická má naviac je nejaká tzv. poistka proti obareniu či čo, proste páka pustí teplú vodu len do určitej teploty no úžitková voda sa dnes ohrieva do 50°C bežne max a nenašiel som potrebu mať tú poistku, ja som sa osobne ešte nikdy neobaril v sprche 🙂 Naopak mama so sestrou skonštatovali, že im to moc nevyhovuje, lebo sa rady sprchujú s teplejšou vodou než akú batéria pustí 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?