Treba stavebné povolenie?

Dobrý deň. Prosím vás rekonštruoval niekto teraz v poslednom čase byt? Kúpila som starší byt ktorý vyžaduje nejaké zásahy. Výmenu plávačky, zníženie stropu, nové obkladačky do kúpeľne a WC. Bola som kvôli tomu na bytovom družstve a vraj musím mať podpisy od susedov, následne po ich schválení ešte povolenie zo stavebného úradu. Tam som sa dnes tiež bola informovať a okrem tohto mi nakazali posudok od statika. Je to normálne? Jadro prerábať nejdem. Žiadne búranie stien ani nič. Ostala som v šoku že kvôli udržiavacím prácam mam toto všetko podstupovať.
Odpovedať
@lulus53 nie, ak ide o jednoduchu rekonstrukciu a udrziavacie prace, nebudete menit dispoziciu, zasahovat do stavebnych konstrukcii len vymienate jedny obkladacky za druhe, alebo stare dvere za nove netreba ani ohlasku, a uz vobec nie stavebne povolenie. Staci susedom oznamit na nastenke, ze robite rekonstrukciu a ospravednit sa za sposobene neprijemnosti.
Odpovedať
@zita19 tak nechápem prečo mi dnes toto povedali. Som z toho rozčarovaná a neviem kde je vlastne pravda. Všade čítam že netreba nič a oni mi toto dnes zapotili...
Odpovedať
@lulus53 myslim si, ze toto bola automaticka odpoved pre kazdeho. Zapoculi kupelne a uz sa nazdavaju, ze ides prerabat jadro alebo co ja viem co. Ak naozaj nejdete robit nic ine ako len vymenu podlah, obkladov tak su to udrziavace prace.
Odpovedať
@lulus53 Pre uvedene prace ziadne stavebne povolenie nepotrebujete.
Odpovedať
Profilova fotka
Na našich úradoch platí staré známe heslo " Kto sa veľa pýta, sa veľa dozvie ". Zita19 radí dobre.
Odpovedať
@kosto13 ďakujem, už som na to prišla 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?