Tepelny most na kovovej zarubne pavlacoveho bytu

Dobry den, vedel by niekto poradit, ako sa zbavit roseniu zarubni pri kovovej zarubne, ak zrejme predchadzajuci majitel pouzil interierove dvere na pavlacove vstupne dvere. Viem ze uplne riesenie by bolo odstranenie aktualnej zarubne. Ale pride mi skoda vyburat a vyhodit najvyssiu radu bezpecnostnych dveri od Adlo a nahradit ich plastovymi. Je moznost nejako efektivne a nie len ciastocne zateplit zarubnu/ z vonkajsej casti formou XPS a drevenej oblozky, alebo dorobenie plastovych dalsich dveri, ktore by boli pred tymi aktualnymi bezpecnostnymi ? Vopred vdaka za konstruktivne riesenia, krasny den prajem
Odpovedať
Každé riešenie bude len čiastočné. Keďže nieje foto neviem ako by tam vošli ďaľšie plastové dvere dajú sa na nete kúpiť do dvesto eur také troška šmejdovejšie ale postačujúce. Druhá možnosť je Vami navrhovaná-zvonka oblepiť aspoň 2cm XPS a na to obklad buď z 1cm dosiek,alebo napr. z plávajúcej podlahy,obkladovej dosky-kuch.zásteny /OBI/,prípadne podobného materiálu. Vždy to však uberie zo svetlosti otvoru /priechodzej šírky/
Odpovedať
@mrkvacervena nepochopil som celkom, najprv pises o interierovych dverach neskor o adlo... Hlinikove okna/dvere su riesene prerusenim tepelneho mosta. Prifil z vonku je spojeny s profilom zvnutra, medzi nimi je plastova cast, ktora prerusuje tepelny most. Kovova zarubna bude vzdy prenasat teplo do interieru, akokolvek sa zatepli zvonku. Pretoze styk kridlo-zarubna na vonkajsej strane stale nedokazes normalne zateplit ( dvere sa musia otvarat) Riesenim by bolo, zateplit zvonku plosne kridlo dveri. Zarubnu rozrezat pzdlzne po obvode (prerusit most) a vlozit tam / zalepit plast, pohladovo upravit. Treba vsak vediet kde to prerezat, aby to splnilo ucel, staticky vydrzalo, neposkodil sa zamok ani funkcnost dveri. Ja by som to nerobil, ale riesenie ako nechat povodne dvere to je.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?