TEPELNE MOSTY Obstavit z vnutra?

Dobry vecer , prerabam byt, plne elektrifikovany, PROBLEM ma vysoke naklady priemerne cca 200 eur za mesiac (ohrev TUV, kurenie, svietenie a ostatne spktrebice tarifa DD5, ma 92m 2, nosne steny su zo sedeho porobetonu, zial dali ho len o hrubke 30 cm, je to material zo cc 70-80 rokov, z vonku je bytovka zateplena z 3 stran o hrubke 12cm POLYSTIREN(tiez ziadna velka vyhra), 4 strana by sa mala zateplit toto leto, byt je na 1poschodi z 3, (bytovka m 6 bytov po 3 na kazdej strane v strede vchod), pod bytom su pivnice a garaze. Okna plastove 2skla, elektdicke kurenie konvektormi. Teda tym ze z vonkajsej strany s izolacnymi vlastnostami bytu nic nespravim tak som zamyslal ze by som to odizoloval z vnutra. Ale z mudrych diskusii tu na MS som sa dozvedel ze ked je zateplene z vonka z vnutra sa uz nemoze lebo by to vo vnutri vlhlo, plesne atd. Tak som zamyslal , ze by som na obvodove mury z vnutra nalepil klebrom 10 cm ytong a tym by sa z casti elimiovali tepelne mosty, ktore su tam teraz.To ze sa nam trosku zme is byt neriesime,mame obrovske izby. Je moja uvaha spravna? Dakujem
Odpovedať
@pytkinko23 Tvoja úvaha je divná. 12 cm EPS nie je zlé, prečo to nie je výhra, podľa teba? zrejme ti chýba zateplenie zo spodu, nedajú sa zatepliť stropy pivnice? tvojmu bytu by to dosť pomohlo.
Odpovedať
@slavoslav tak moze byt divna moja uvaha, to beriem som neznaly v sektore, som tu prisiel po radu ;) samozdejme zo spodu planujem zateplit 10 cm polystiren, aj strop dajako planuneme znizit a odizolovat nech nam stupajuce teplo neunika susedovi, lenze to co by som chcel dosiahnut je dodatocne zaizolovat tepelne mosty ktore su na obvodovych stenach. Ked Ti poviem ze zateple ie polystirenom 12cm zacina od spodu bytovky na urovni podlahy , tak je jasne ze to zateplenie skoro ako keby nebolo. Pozdlz podlahy je tepelny most, ako som uz pisal je to stavane z sedeho ytongu ci porobetonu ci ako to nazvat zo 70 rokov a kde tu najdes v tom aj cervenu palenu tehlu takze ta stena ma mizerne tepwlne vlastnosti, tak preto by som rad este dodatocne tomu dajako pomohol aby boli uniky tepla co najmenie. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Keď sa dávajú predsadene steny s SDK tak sa rok aj hore dávajú vetracie mriezky aby steda dychala a nevlhla
Odpovedať
my sme izolovali z vnutra, nic nam viac nevlhlo a neplesnivelo.. ale nebolo to polystyrenom, islo o nejaky cca 2cm material na stenu , musela by som to vysnorit, co to bolo. Davali sme to na vsetky obvodove steny, cize u nas vsetky, nakolko islo o uplne rohovy byt.... nasledne sa zateplovala bytovka z vonku a nesposobilo to ziadne problemy, prave naopak :D
Odpovedať
treba zateplit stropy pivnice odspodu, a zapenit medzery okolo okien a pod parapetmi. 12 cm je slusne zateplenie, viac sa neda urobit.
Odpovedať
@pytkinko23 To nad cim rozmyslas je hlupost. Po prve 10 cm ytong to nezachrani. Po druhe zateplenim zvnutra nevyriesis tepelne mosty, jedine, zeby si ciastocne zalepil aj okna. Tie mesacne naklady ma vobec nesokuju, zdaju sa mi primerane tomu co pises.
Odpovedať
Profilova fotka
@pytkinko23 zateplit hlavne zo strany od pivnice. a da sa zateplit aj zvnutra..ale urcite nie Ytongom @mishkabb to bol co za zazrecny 2cm izolacny material? to vam niekto poradil? 8-)
Odpovedať
@richard71 zazracny pre tych co nepoznaju :D skusim zistit, bolo to 2009 cize mam problem to vyhrabat :D vobec neviem ako sa to volalo, doviezli sme to z AT
Odpovedať
@pytkinko23 poriesill by som nech sa pri zateplovani zateplia aj pivnice, to uz taka palka nebude, Ked tam mas konvektory nedalo by sa nahodit klimu? je to nerealne? Zda sa mi to aj dost nakolko hore mas teplu miestnost cize straty nic moc, tak isto daky susedia na boku ... asi mins aj dost teplej vody..
Odpovedať
kup klimu a kur nou :)
Odpovedať
@pytkinko23 tak, ako sa vyjadrili páni nadomnou, ak chceš ušetriť, treba nalepiť polystyrén na strop pivnice v čo možno najväčšej hrúbke, kľudne aj 20 cm, ak to výška dovolí. Potom treba nainštalovať klímu, ktorá kúri 3x lacnejšie, ako konvektory. Ak máš starý elektrický bojler, kúp si nový, ktorý má nižšie tepelné straty
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?