Rada pre majstrov a domácich kutilov

Čaute, bol by som rád keby si toto video pozrelo čo najviac ľudí. V poslednej dobe som videl veľa majstrov, ktorí lepili obklad hrebeňom a nevedeli ani prečo to tak robia. A potom to tak aj dopadlo. Ale najviac na to doplatia zákazníci. Samozrejme základom je aj príprava podkladu, to je ďalšia kapitola. Popíšem dve základné chyby plus ďalšie vo videu. 1. Nanášanie lepidla na veľkoformátový obklad sa má robiť hladkou stranou hrebeňa a nie zubami. To je úplne proti princípu lepenia hrebeňom a má to iba negatívny vplyv. 2. Pritlačenie obkladu na lepidlo sa robí v do strán a nie v smere pásov. Zároveň je potrebné dôkladné pritlačenie a nie len pricapenie na lepidlo. Lepidlo sa pohybom do strán rovnomerne rozloží po celej ploche. Viac vo videu. https://youtu.be/Way5bMh-eYg
Odpovedať
Ďakujeme za poučenie. teoretické znalosti už máš, tak už to iba pretaviť do praxe 😉 Ako dopadla tvoja rozsiahla reklamácia na rôznych majstrov?
Odpovedať
@worker_falcon vyborne boli si opravit co pokazili. Tak dobre pocuvaj nech aj ty nieco pochytis z tej teorie lebo to urcite potrebujes. Uz viem naco bola dobra ta teoria na skole.
Odpovedať
@polotrol super, na toto čakali všetci obkladači. Este ze ta tu máme a vsetkym si ukázal ako sa to má robiť. 😉
Odpovedať
@andrejito_zemanito no daval som to sem v domneni, ze to niekomu pomoze. Tak hadam to pomoze aj tebe. Niekedy sa clovek nadtym len nezamysli a ked mu nikto neda spatnu vazbu ako je to na Slovensku zvykom tak to robi dookola tak isto.
Odpovedať
@polotrol ja som len zvedavy, či si robil po tých tvojich majstroch aj takú skúšku kladivom, ako je na videu...
Odpovedať
To aby som išiel otrhať tak 2000m2 a prerobiť 🙁
Odpovedať
Ale no, však prečo hneď tie útoky. Pridal to sem v domnení, že to niekomu pomôže. Zase nie všetci s tým isto majú skúsenosť a ak idú obkladať prvý raz, tak sa im to môže zísť.
Odpovedať
@lubos782 keby som nutena nieco taketo robit sama, tak tiez by som si hladala asi podobne navody, ze ako na to.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubos782 buďte v pokoji, len chceli napísať , že k takým skúsenostiam už dávno dospeli, takže ste neobjavili Ameriku. Ale ako píše hrehusa, niekomu to pomôže.Rada pre Vás, toto všetko už je popísané v návodoch výrobcov a prilepenie je závislé od viacerých faktorov, ak ste ich nepostrehli, môžete aj poškodiť.
Odpovedať
Veru malo by si to pozrieť viac obkladacov aj tí čo mne robili, len čo keď niekomu čosi povieš tak je múdri ako rádio, len rýchlo aby metre nahádzal a už ho nikdy neuvidíš.
Odpovedať
@rudy5 presne tak. Ti ludia vobec nie su zvyknuti na nejaku kritiku. Trochu mimo fachu, ale napr. elektrikara som sa opytal ako mi chce pozapajat elektriku a to bol vycudovany, ze co sa ho to pytam. Div ma neposlal dakam prec ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?