Polystyrenovy strop v spalni

Dobrý deň. Kúpili sme byt v ktorom sú v spálni ako izolačná vrstva na strope prilepené polystyrénové štvorce. Byt je na najvyšom poschodí pod strechou. Môj priateľ chce strop ponechať, len omietnuť a vymalovať, no mne sa to nepozdáva kvôli dávnejším informáciam o polystyréne ako o zdravotne závadnom materialy spôsobujúcom rakovinu. Aké sú vaše skúsenosti, rady, používa sa ešte také niečo? Nechali by ste si to tam?
Odpovedať
@michaela2727 uprime nevim ktere zdravotni rizika mate na mysli… co tady asi nejvice hrozi je ze vam to spadne na hlavu…. U navrhu vaseho pritele muze byt opravdu problem s unosnost kazety/lepidla/podkladu a pri zatizeni omitkou by to mohlo zacit opravdu odpadavat…
Odpovedať
@michaela2727 máte aj zdroj "dávnejších informácií o polystyréne ako o závadovom rakovinotvornom materiáli" alebo len jedna pani počula a povedala? Neviem si inak predstaviť, ako taký "škodlivý materiál" uzavretý omietkou môže mať vplyv na zdravie. Ale súhlasím s tým že by to mohlo spadnúť, lebo neviete ako bol prichytený. Taká doska váži pár gramov, takže ja by som to prichytil 4 bodkami peny.
Odpovedať
@michaela2727 nemate to pomylene s azbestom?
Odpovedať
@michaela2727 ak budeš ten polystyrén páliť a čuchať spaliny, áno nejakú rakovinu si privodiť môžeš. Ak ho budeš droliť a jesť, áno nejaké zdravotné problémy si privodiť môžeš, ale rakovina to asi nebude. Ale ak ho necháš na strope, isto z neho rakovinu nedostaneš. Problémy ktoré môžu nastať pri omietnutí toho polystyrénu napísali ostatní nebudem ich opakovať 🙂
Odpovedať
polystyren takto umiestneny ti nesposobi ziadne zdravotne problemy. neviem si predstavit, ake by mohol. ja sa akoze do takychto stavebnych prac a uprav nejak moc nerozumiem. neviem ale preco by sa tam mal nechavat ten polystyren. vsak ked to chce nanovo omietnut, nebude lepsie, ked omietne rovno stenu? co ak by ten polystyren neudrzal vahu omietky, alebo omietka by nedrzala na nom.
Odpovedať
Nakoniec to šlo všetko dole. Ďakujem za všetky komentáre. Fotky predtým a teraz 🙂 Čakáme na spálňu, mala prísť tento týždeň ale stolár nestíha..
Odpovedať
Predpokladam, ze kupujes jogurty, smotany... iba v skle. Lebo kazdy kelimok na jogurt je polystyren
Odpovedať
Teraz to vyzerá podstatne lepšie 🙂
Odpovedať
@lenikkk4 ďakujem 🙂 aj my sme spokojný 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Bodaj by nie, je to sto a jedno. Dobra praca by som povedal 🙂
Odpovedať
no dali ste si prec izolaciu 🙂 gratulujem ... ale mate miesto navyse, ktore mozete vykurovat pod strechou ? odvazny krok ...kazdopadne ekonomicky nezmysel
Odpovedať
@shadowmilan Nehnevajte sa, ale videli ste fotku ako to vyzeralo? Vy by ste si to vo vasej spalni nechali? Xy ludi v panelakoch byva aj bez stropnej izolacie, takze myslim ze to aj my prezijeme.. dakujem za zaujem a prajem pekny zvysok vecera
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jankom7 ďakujem vám veľmi pekne za pochvalu 🙂
Odpovedať
@michaela2727 sak ale vy ste pisali, ze dat na to omietku ale si na to spravit sadros samozrejme, lebo v panelaku platis za teplo aj ked nekuris ... a ked ste na poslednom poschodi, tak to nebolo na skodu nepytali ste sa na dizajn ...
Odpovedať
@michaela2727 vyzerá to omnoho lepšie 👍 skvelý luster a ešte skvelejší výhľad 👌👌👌
Odpovedať
@shadowmilan to si fakt myslíš ze 1cm polystyrén narobí v byte zázraky na vykurovaní?
Odpovedať
@aandrea99 ďakujem krásne 🙂 výhlad máme teda naozaj pekný 😊
Odpovedať
@shadowmilan padlo tu vela nazorov, že by sa to mohlo s vrstvou omietky celé zrútiť, aj preto sme sa rozhodli dať to dole, my sme spokojný
Odpovedať
coze ? to akoze fakt ? kde sa tu niekto aspon raz vyjadril, zeby som s omietkou padlo ? cituj mi ten prispevok ale napis poradie zhora / cas pridania ... boli tu len blaboli o zdravotne zavadnom materialy a rakovine ...tema ako z modreho konika ... mozno v nejakych podmienkach ako ked bolo napisane, ze bo budete jest na ranajky alebo tavit a uzivat si romantiku ... babka zila v dome s azbestovou strechou a obrovskou navazkou skvary a dozila sa skoro 90r ... o to su materialy o ktorych sa tvrdi tiez ze su ultra zavadne ... tak ked o tom niesom presvedceny tak pouzijem iny material, o tom je tu tem dost, takze odpoved by si nasla aj tam alebo ziadny ... samozrejme, polystyren je izolant, takze nieco urcite, taktiez nikdy tu nebola napisana hrubka, videl som take tabule uz aj v 5cm aj 10cm ... nikto tu nema ani ponatie ako natom mate strechu ...vzhladom na zadane nezname veliciny stale plati to co som napisal, aj v pripade pol cm polystyrenu to je proste pravda dizajnovo sa to mne tiez nepaci tento styl zamockeho stropu 😄 ale to je uz vec v kusu, nepadla otazka na dizajn, ze sa vam to nepaci, da sa len dedukovat, z faktu ze priatel to chce omietnut ale vy ste riesila len tu zdravotna otazku ... ale nerobte tu teraz z modrej strechy konika, i ked v poslednom case to vyzera tak, ze sa z toho stane taky stavebny konik ...
Odpovedať
@shadowmilan tak za izoláciu strechy na najvyšších poschodiach panelového domu snáď nezodpovedá obyvateľ najvyššieho poschodia, ale je to vec celého domu. Takto indi vindi si to riešiť nemá zmysel. Ten strop vyzeral ohavne, nulový vkus a asi len núdzové riešenie. Ja byť na mieste zakladateľky témy, pred kúpou si sakra overím ako to je s fondom opráv v danom dome a či tam nie sú "dobromyselní" susedkovia, ktorí si myslia, že ak je niekomu pod strechou zima, je to výhradne problém dotyčného. To sa malo udiať pred kúpou.
Odpovedať
@shadowmilan tvoja reakcia je presne ako z toho koňa. Bez urážky. Otázka závadnosti či nezávadnosti stavebných materiálov súvisí s týmto fórom dosť. Preto je na mieste. Padlo tu niekoľko názorov, že by daný polystyrén nemusel udržať omietku a mohol by spadnúť. Stačí len čítať a netreba na to ani extra pozornosť. 🙂 Takže, než sa zavzdušníš ako na modrom koňovi, treba chvíľu pred tým najprv pouvažovať.
Odpovedať
@michaela2727 teraz to vyzerá super. Preverili ste si ako to je so strechou? Či predošlý majiteľ riešil tým polystyrénom chlad od strechy alebo to bol len jeho vkus?
Odpovedať
@jabadaba haha, bodaj by toto bola pravda 😄 na opravu pokial nieje havarijna sa musi schvalit a to vacsinou, myslis, ze niekoho na 1 alebo 2 zaujima, ze tebe je zima alebo teplo ? nie ... je to demokracia, tak ako s vytahom 😄 alebo napr hluk od suseda hora ? zniz a zaizoluj si strop sam 🙂 tak to je ... rizika byvania v panelaku, a cim vyssi, tym horsie 😄 u nas uz 10r riesia, ze posledne 2 poschodia nemaju tlak vody poriadne vecer ...necakane ked niekto vyssie polozeny postavy 12 posch namiesto 10 a ten nizsie namiesto 12 iba 10 😄 a ked uz sa podarilo schvalit hlasovanim, ze ok, spravi sa tlakovka atd. tak sa nenasiel nitko kto by to zrealizoval ...leno ty co potrebuju nemaju cas a iba vravia, ze treba a ty co to maju na starosti ...nuz ...preco by ich to trapilo ...
Odpovedať
@jabadaba ja ale stale cakam na ten prispevok kde sa tu niekto o tom vyslovil nikde som nenapisal, ze sa tu nesmie riesit a pod., riesi sa to tu v inych temach, priamo zalozenych nato keby ste vyzuili niektoru z tych, tak tato zbytocna tu ani nemusi byt ... ja som napisal na margo toho, ze zalozim temu ala "niekde som cital / pocul" co si o tom myslite, tak toto su temy hodne kona ...
Odpovedať
@shadowmilan ako, ja viem, že realita je niekedy taká ako popisuješ, ale v zásade by malo platiť, že z fondu opráv sa opravuje tak výťah ako aj strecha - a to nielen pre tých, ktorých sa to dotýka. Ale máš pravdu, že to chodí kadejako....
Odpovedať
@shadowmilan bolo to kdesi už na začiatku - ak oreakcia na zámer zakladateľkynho manžela strop omietnuť. Niektorí sa vyslovili, že skôr než rakoviny by sa obávali toho, že ten polystyrén nemusí tú omietku udržať a môže to rupnúť. Veď kukni a nepochybuj. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?