Liapor - suché vyrovnávanie podláh

Dobrý deň, Máte skúsenosť s vyrovnávaním podláh Liaporom? V tehlovom byte na 5. Poschodí som rušil priečku medzi obývačkou a kuchyňou. V obývačke bolo pod podlahou plno piesku, všetok sme vyhodili a ostal výškový rozdiel asi 15cm. Chceli by sme to vyrovnať Liaporom a zvažujem čo uložiť na neho. Na oficiálnej stránke používajú sadrokartónové dosky na ktoré už ide len podložka pod podlahu s samotna podlaha. Majstri u mna odporúčajú OSB dosky a perodrazky. Čo by ste prosím uprednostnili s prečo? Budeme na to ukladať laminátovú podlahu. Ďakujem za názor!
Odpovedať
Vyrovnaval som liaporom 3 izby v tehlovom byte. Dobre sa s tym robi, pouzil som najjemnejsiu frakciu. Na to som daval 2 vrstvy osb dosiek 15mm perodrazka. Druha vrstva sla kolmo na prvu. Osb dosky som lepil k sebe lepidlom na drevo nieco na sposob duvilaxu a k tomu som vrstvy sroboval k sebe samorezkami. Asi 15 skrutiek na jednu dosku. Na okraje izieb som daval dilataciu, klasicku ako na poter, asi to bol mirelon alebo nieco podobne. Na tom vsetkom mam plavacku, za 5 rokov som neprisiel na ziadny problem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?