Laminátová podlaha Quick Step - vodeodolnosť, kvalita, skúsenosti, spokojnosť?

Dobrý deň, prerábame starý byt. Idú sa dávať preč staré parkety, no a nastal otáznik nad výberom podlahy. Nieje tam podlahové kúrenie, takže by som sa chcela spýtať - akú máte skúsenosť v tomto smere s laminatovou podlahou (je veľmi studená)? Mám pomaly 2r chlapca, takže ďalšia otázka - akú máte skúsenosť s odolnosťou voči oderu, škrabancom..? Či podlaha drží pekne pokope? A chceli by sme ju aj do kúpeľne, máte niekto skúsenosť? Poprípade, ak mi viete poradiť vhodnú alternatívu, bola by som veľmi vďačná 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@larrys_malisova: 1/2 domu QUICK-STEP CLASSIC CLM 1487DUB, 4 roky, nakup 11.87e bez dph kvalita vyborna, click system asi najlepsi co som doteraz mal v rukach (ale nie som podlahar), skladal som si to sam, bez problemov. Chlad necitim (ale mam vsade podlahovku, takze aj keby to bolo neprijemne, zapnem). Ale ak hladas podlahu na ktorej sa bude dieta cely den hrat asi je to na zvazenie. Nerozchadza sa, skrabance nevidno (ale mam dub polnocny, na tmavych je to horsie). Kolieska zo stolicky nevidno, ale ak by si po tom skakala s lodickami tak to nie je asi na to stavane. kupelna - Quick-STEP IMPRESSIVE - 32e/m2. dal som ho v ramci skusky suchej podlahovky (potreboval som mat kupelnu prerobenu za 3 dni). Ak by som to mal robit znovu, dam prednost dlazbe (aj tam pojde pri remonte). Ak sa ti dostane do zamkov tejto podlahy voda, tak to napuci a uz sa to opravit neda. Takze kec ze to vydrzi hocico je len marketing. AK vylejes na to vodu, musis ju hned utriet. Hlavne citlive su spoje. K cene, aktualne je classic (zaklad) po 18e/m2. Na moj kus predrazene :) Poobzeral by som saj aj inde. Ak si vyberies hocico s oderovou triedou 34 a viac, musi to vydrzat. mozno aj 32.
Odpovedať
Ak plavajucu do kupelne, jedine SPC. Pokial nie je podlahovka, vyhra nebude ziadna podlaha, skor koberec.
Odpovedať
A s detmi to je tak, ze najvyhodnejsie je kupit najlacnejsiu podlahovu krytinu a s kludom anglicana o par rokov vymenit, ked dostanu rozum ;-) Pri detoch nie je nic dostatocne odolne :-D
Odpovedať
@mgx Ďakujem pekne za rady. Nakoniec teda kúpeľňa predsa len tá dlažba 👍 a čo sa týka tej značky, neviete mi poradiť, ktoré patria medzi tie kvalitnejšie? Že by som si to zvážila ešte.
Odpovedať
co sa tyka QS Classic - uplne suhlasim s @mgx mam rovnaku skusenost. V akcii byva za 13€, ale to je tusim vacsinou koncom roka.
Odpovedať
@mgx no my máme dlažbu v chodbe a kúpeĺkách,keby bolo na mne tak tam bude lepený vinyl.Tiež máme podlahové.
Odpovedať
@zefe prosím vás a mate skúsenosť s tou kompozitnou podlahou?
Odpovedať
@bigjamajko Nakoniec sme objednali do obývačky a spálne QS CLM 1655 - 33,516m2 - 553€.. Dúfam, že to bude OK 🙂
Odpovedať
@marta2610 Môžem sa spýtať prečo by ste menili dlažbu za lepeny vinyl? Ďakujem 🙂
Odpovedať
@larrys_malisova lebo v kupelke som sa skoro prizabila a mi to príde také studené nemyslím pocitovo,ale vzhĺad,naší mladí majú lepený vinyl a je to krajšie,vzhĺadovo príjemnejšie.
Odpovedať
@larrys_malisova Ano, mam v celom dome okrem chodby a kupelni SPC Arbiton Amaron.
Odpovedať
@mgx a uz ti v kupelni napucala podlaha? Lebo Impressive mam v izbach a ked som montoval nechal som naschval pol parkety von na dazdi aby som videl co to s nou spravi a prezila to bez ujmy uplne.. v kuchyni mam Elite radu, ktora ani nieje hydroseal ako Impressive a uz som tam mal obrovsku mlaku a zatial vypada ako nova.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Odporucenie na realne overenu vodeodolnu laminatovu podlahu do kuchyne?/cenovo prijateľnú 😉/
Odpovedať
@radok ja osobne odporucam prave quickstep impressive, ale vypada to ze ie vsetci maju dobre referencie, tak neviem. Ale lacna nebude, rataj tak 30E/m2 Inak kladol som uz aj egger, myslim ze classic radu a naozaj treba si priplatit, bola to bieda..
Odpovedať
@radok tiež máme Quickstep (mj3547). Stala nejako 28€/m2. Dali sme ju do celého domu okrem kúpeľni. Máme ju len rok a zatiaľ super. Vody na nej bolo dosť. Neviem či má odolnosť voči vode 24 alebo 48 hodín, každopádne pri podlahovke tá voda skôr vyschne akoby stihla urobiť škodu. Jediné poškodenie čo na nej máme je od klieští čo mi na ňu z rúk spadli. Taká 0.5x0.3 štrbina hlboká 0.2cm. Ale to by poškodilo asi aj dlažbu. To s typom podlahy nemá asi nič spoločné. Zatiaľ teda odporúčam. Kvalita OK dizajn super. Všetci hu chvália, s tým že to vyzerá ako drevená podlaha. Ešte jeden detail. Na každej fotke vyzerá úplne inak ako naživo. Nechápem to ale je to tak. Vyzerá, že je taká do krémová (do hneda) pritom je čisto sivá. Takže radšej počkať kým otvoria štúdia a vidieť to naživo, primerať kus na mieste. Neodporúčam objednať naslepo z netu.
Odpovedať
Davat 30€ za laminat je ulet. Za tolko, aj menej, mam SPC. A moze byt vo vode nonstop.
Odpovedať
@zefe ako hovorím, v kúpeľni mame dlažbu. Ak nás vytopi tak to hádam pôjde cez poistku. Pri iných podlahách sa nám nepáčili dekory. Je fajn, že niekto vyrába ultra super odolnú podlahu a má 5 dekorov z ktorých sa ani jeden nehodí. Neviem, či by som to nazval "úletom". Podobne ako dať za auto 100 tisíc alebo položenie plavacky x€/m2...
Odpovedať
Mam vinyl od QS a spokojnost nad mieru... pokial ide o plavacky QS preraba vsetky serie na vodeodilne... momentalne su to tie co maju oznacenie hydroseal.
Odpovedať
@zefe no je to dost 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?