Kde sa nachádza elektrika

Dobrý deň, mám v pláne znížiť strop v staršom tehlovom byte. Viete mi poradiť kde sa nachádza alebo ako je vedená elektrika? Znižovať strop chcem o 10 cm. Koľko cm od stropu bola vedená elektrika ? Krabička je od stropu cca 25cm. Ďakujem
Odpovedať
@adrianb ake budu dnes vyherne cisla lotto? To mas rovnaky typ otazky.
Odpovedať
Pošlem ti foto našej chaty a ak uhadnes kadiaľ ide elektrické vedenie platím obed 🤣🤣🤣🤣 p.s pracne to sekame a hľadáme a už sme našli aj že ide kábel a po 3 metroch skončí ( bez zaizolovania a samozrejme v ňom šťava)
Odpovedať
Bude tam zásuvka
Odpovedať
Profilova fotka
@adrianb z pár € kúpite hľadač káblov napr. https://detektory.heureka.sk/emos-m05..., začnete od vypínača.
Odpovedať
Profilova fotka
tieto detektory stoja za fajku mocky. v pozicovni maju dobre detektory bosch, ale cenovka je 500e+, na 1 razovu udalost sa oplati pozicat. aj to nie je 100% zaruka.
Odpovedať
@mgx Ale no. Ja mám detektor kovov Bosch za možno 20eur a je v pohode. Tiež som ním hľadal káble v stenách v dome.
Odpovedať
Mám 3 druhý meračov drahé aj lacné .. no v niektorých miestach to bliká všade.. aj v strede steny
Odpovedať
@adrianb Mne to tiež blikalo a pípalo v strede steny tak na prvý pohľad nezmyselne. Ale potom som zistil, že z druhej strany steny bola do steny zavŕtaná skrutka aj s hmoždinkou a zatiahnutá sadrou takže ju nebolo vidno. A to sa bavím e prosímpekne o stene z plnej pálenej tehly hrúbky cca 25cm. 🙂
Odpovedať
@adrianb všade by si mal vidieť horné krabice ak je ešte nie stierka, ked poklepeš zistíš i pod stierkou dutinu , zásuvky i vypínače takže na zvislých stenách to nájdeš rýchlo, vedenie išlo vždy vodorovne ohyb do pravého uhla, na plafone pre lustre a pod to zistíš ked dáš dole kryt a vidíš na ktorú stranu ide fajka chráničky,v tej dobe všade chráničky,-oceľové rúrky s vnutornej strany izolované a vodiče sa vťahovali pružnými páskami s očkom, podľa toho hľadáš vhodné miesto napr. na vešanie ťažších obrazov aby si nepresekol vodiče
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?