Farba zarubne

Zdravím, prosím vás skúšali ste už niekto premalovat pôvodné kovové tmavohnedé zárubne v byte na inú farbu ako čiernu, tmavohnedu,sivu alebo bielu ? Resp. aká farba zarubne by sa hodila k dreveným dverám vzhľadu prírodný dub? (oblozky a fólie nemusíte spominat) Za akúkoľvek radu prípadne aj foto budem veľmi vdacna.
Odpovedať
@lukupo Kovové zárubne sa dajú premaľovať. Najlepšie malým valčekom, aby tam neboli šmuhy od štetca. Farba - logicky nejaký odtieň hnedej. Odfoť si dvere a v predajni farby laky si pozri, ktorá hnedá sa ti najviac bude páčiť. Najlepšie pozerať syntetické farby.
Odpovedať
@lukupo ako ti napísal @chrobak7 inak ako porovnávaním vzorkovníka na to čo sa ti najviac páči neprídeš. Tiež s ním súhlasím so syntetikou. Trochu posmrdí ale na kovovej zárubni to spraví asi najlepší výsledok. Môj osobný tip: skús si obzrieť napríklad aj farbu RAL 8001 okrová hnedá 🙂
Odpovedať
@lukupo daju sa, my sme take aj na bielo namalovali. predtym sme ich trochu zosmirglovali aby sme tu hnedu farbu dali trochu dole a nasledne natreli bielou farbou.
Odpovedať
My sme to kedysi na byte robili, prešmirglovali sme a potom sme dávali takú bledú hnedú, niekde by som možno aj fotku ešte našla. Skúsim pozrieť 🙂
Odpovedať
@mumoo ano, ano, tak sa to kedysi robilo a este aj teraz to tak ludia robia, ked nechcu menit cele zarubne 🙂
Odpovedať
@fundasa Tak ono sa tie zárubne ťažko menia, keď sú kovové, železné, lebo to je aj ťažké a väčšinou zaliate betónom :/
Odpovedať
@mumoo viem, ze to je dost velky problem. No niektori ludia ked uplne prerabaju byt, tak davaju dole aj tieto zarubne. Aj moja kamaratka ked kupila taky stary byt, tak vsetky zarubne vytrhali.
Odpovedať
Profilova fotka
Dajú sa vymenit, len s tym je vela prace a niekomu sa proste az do takej prerabky nechce. Co sa tyka farby, tak isto nejaku hnedu, co najblizsi odtien k dveram
Odpovedať
Prosím Vás... a obložkové zárubne sa nedajú premaľovať? Chcela by som nové dvere, ale zárubne mám ešte dobré a nechcela by som ich zbytočne meniť. Sú vo farbe buk a nové dvere by som chcela biele... takže dá sa to? Skúšali ste to niekto?
Odpovedať
@vevjur je to obložka z masívu alebo klasická drevotriesková (nábytková)? masív premaľuješ v pohode bez straty estetickej hodnoty, pri drevotrieskovej laminovanej doske sa to dá, estetickosť je ale otázna 🙂
Odpovedať
Je to laminovaná zárubňa... 😞 No, neviem, neviem... lebo o dva-tri roky plánujem prerobiť kúpeľňu a WC komplet, tak som si myslela, že teraz by som vymenila len dvere (sú dosť zničené). Zárubne sú v pohode... len farba by nesedela.
Odpovedať
@vevjur aj drevotriesku premalujes do celkom slusneho estetickeho vysledku. Treba ich dokladne poumyvat, prebehnut brusnou hubkou aspon 200, co najdokladnejsie zdrsnit povrch laminatu a potom natriet akrylovou farbou, napriklad Balakryl. Kazdy nater treba nechat dokladne vytvrdnut, minimalne 6 hodin, viac nie je na skodu, po kazdom natere brusnou hubkou prebrusit nerovnosti a chyby, pretriet vlhkou handrou aby sa odstranil prach a zas natiet. Zvycajne treba 3 natery neriedenou farbou aby to bolo pekne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ďakujem veľmi pekne za radu... asi sa do toho pustím. Môžem to aj pokaziť... ale nevadí. Možno to urýchli prerábku. 😄 😄
Odpovedať
@vevjur treba si verit neboj das to lavou zadnou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?