Dovolí nám statik zásah do železobetónu?

Profilova fotka
Myslite,ze by nam dovolil statik zasah do zelezobetonu?Konkretne: sme na 4om posch. zo 4och a konci u nas zelezobet. mur.vycnieva 20cm nad zemou,dalej pokracovala tato priecka z tehal.je to tehlovy dom.Roksory su v betone ohnute.Ma vobec vyznam volat statika,alebo je to beznadejne?
Odpovedať
Profilova fotka
Nikto nemate skusenost?
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ako ti to popísať, ale nosná konštrukcia týchto stien môže držať v "zámkoch" deku.
Odpovedať
@blesura treba volat. musi spravit posudok preco to trci tych 20 cm na co to tamsluzi. prakticky je to len vyvedene ako cakacka na daslie betonovanie a moze sa to dat prec alebo ako pise @philos to sluzi ako ukotvenie vystuze z stropu/podlahy kde su vystuze zakotvene okom a to co vydis ako ohnute su len strmene. kazdopadne posudok statika
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 Vdaka,bez posudku by sme si zasah nedovolili,islo mi fakt len o to,ci je nejaka nadej,sanca,ze by sa z toho dalo odkrojit:-(.ide to zdola,pod nami maju susedia komplet tuto stenu zel.bet...u nas to konci..a hlavne tie zeleza su ohnute.asi to sluzi k niecomu,ze ano..skoda,nas projekt kuchyne je tym padom nerealizovatelny:-(
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 to znamena,ze oka to drzia a strmene- ?tie su co? Sorry za moju neodbornost
Odpovedať
@blesura je to tazke vysvetlit ako je to tam zahnute alebo ako by to malo byt....neodbornost to je v pohode...ja mamna toto inu predstavivost nakolko som si odskakal na vyske 4 semestre betonu a podobnych veci...to co ty mas ako zahnute mozebyt okotvena vystuz do kusu betonu z dovodu tahu tej vystuze zo stropu alebo to mozu byt len cakacky ze s ana to naviaze vystuz abetonuje sa dalej...toto ti presne povie statik..tipujem ze projekt toho domu nemas k dispozicii...je mozne ze ti dovolia to zrusit uplne pohode a vystuz odpilit....jo a ty vidis koniec tej vystuze alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 och,Ty mi vkladas taku mini nadej Tvojou odpovedou:-),projekt domu nemame,a zeleza hrube smeruju z dola a ohnute potom 90 stupnovy uhol dalej to je v betone 70cm a dalej asi..odhaleny mame len ten ohyb,lebo to bolo z kraja hned.dala by som foto,ale som tu len cez mobil:-( No ved dnes to manzel preberie s chlapikom,co nam rekonsruuju,uvidime.Ale vdaka za tu nadej;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 drzi to cely roh domu zrejme, potom pokracuje balkon..mame smolu :( Vyzera to takto:
Odpovedať
@blesura Mozno ani nebude treba posudok. Zavolaj statika, pozrie na to a povie co s tym, ak to bude musiet pocitat tak az potom oficialne posudi. Ked len hodi na to odborne oko, vyjde ta to cca 10-20 e za jeho benzin a navstevu, co je urcite lepsie ako tyzden si partia ludi lamat hlavu a spekulovat. U mna to tiez tak bolo ze sme si len pokecali. Nevymyslaj furik ..
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor Ved ja nechcem vymysliet furik;-),ale stavby veduci sa vyjadril,aj robosi,ze to ked zbada statik hned to zamietne,tak manzel to hned vzdal a ja to riesim pre spokojnost duse aspon tu a chcem ho donutit zavolat statika,nech vycerpam tu moznost a az potom uverim,ze fakt sa neda:-( A neviete kde/u koho by som mohla zohnat projekt toho domu?ma cca 30 rokov..popytat sa susedov?
Odpovedať
@blesura Ved ti statici to su tiez len ludia, co taky strach? Aj ked pride, pozrie, povie svoj nazor mozte ho totalne ignorovat a urobit si po svojom, jemu to moze byt jedno co vy s tym spravite, ked zburate bytovku je to vas problem. Projekt by som zhanal na miestnom urade (mestskom, stavebnom). Alebo u toho statika, ten by mal poznat materialy a stavbarske technologie. Mna nic rozumnejsie ako ten statik nenapada..
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor Jasne,vdaka...burat za kazdu cenu sa nechystame,taki hlupi zas nie sme;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@blesura ten statik bude dolezity ale podla mna co pozeram na to tak by to aj slo dat prec. su tam podla obrazu vde vystuze snad V ckova ocel cca 16mm priemer a su zahnute rovnobezne s panelom. sice je to moj nazor ale podl afoto by to slo....ale kazdopadne statik.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?