Cena rekonštrukcie kúpeľne 2021

Profilova fotka
Práve končím s rekonštrukciou mojej malej kúpeľne v tehlovej bytovke v Žiline. Ak niekto plánujete, možno vám budú užitočné info. Pôvodne sa uvažovalo s celkovou sumou do 4.300 Eur - výsledná bude cca 5.500 Eur. Dôvody sú dva - zdraženie materiálu aj nečakané práce navyše. Pred rekonštrukciou som zháňala praktické info o cenách, spolu s nejakým obrázkom - teda čo sa dá urobiť za aký rozpočet v tehlovej bytovke. Nenašla som, tak teraz prispievam ja, možno to niekomu ďalšiemu reálne pomôže. Prípadne sa tiež ďalší podeľte o skúsenosti v komentároch 😉 V prílohe: - pôvodný stav - zjednodušená vizualizácia nového stavu - sumár k rekonštrukcii
Odpovedať
Hm, tak to Vas pekne obtiahli za robotu.. Tolko som platil za 60m2 velkoformatovej dlazby a 2 kupelne oblozene ( obe 180 x 360 ), obmurovka, osadenie sanity, sprchove kuty. Beriem, ze mne neburali, neodvazali sut. Ale vsetko ostatne ano.
Odpovedať
Profilova fotka
@bederko a zvyšok parametrov sedi? (viď. môj popis v obrázku) ste so všetkým spokojný? mala som človeka na odporúčanie, s krásnou, precíznou prácou... v tomto smere tomu nemám čo vytknúť. a toho vláčenia bolo hore/dole po schodoch toľko, že ja by som to za tie peniaze nerobila asi...
Odpovedať
Materiál všetkého išiel parádne hore :/ Minule kamarát naceňoval prerábku vody v dome a vyšlo mu to o pekných pár stovák viac :/ A myslím, že to pôjde šete vyššie aj cena práce šla hore, pretože sa ľudia zadĺžili kvôli pandemii :/ Myslím, že hentá cena je adekvátna, vhľadom na to že si na tom manuálne musel zamakať. Keby to dáš spraviť človekovi, ktorý nemá dobré meno stojí ťa to možno menej no výsledok by možno nebol taký ako by si chcela.
Odpovedať
@evasugarova no mňa skôr zaráža položka ostatné v sume 3600 Eur. čiže čo chcete ostatné položky porovnať, tie môžu byť +- v normálnej trhovej cene ale keď nevieme koľko je čoho v položke ostatné tak nevieme nič. Práca extrémne drahá ale keď ste spokojná... PS. toľko ma nestála kúpelňa 1,8x5m
Odpovedať
@evasugarova Ano, som spokojny s pracou. Mali ma tu 3 tyzdne za zadkom 🙂 Ostatne asi v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 položka "ostatné" je rozpísaná v bodoch (modrá farba), už separé na každý m2 som to nedávala, je to iba prehľad o cene za rekonštrukciu malej kúpeľne. mne by tak pred pol rokom vo fáze plánovania už toto pomohlo
Odpovedať
@evasugarova no veď bez metrov je to číslo čo nič nevraví. cca cena za meter obkladu je okolo 25 eur, meter SDk 15 eur, omietka 15 eur, atď. Ale vravím, keď je zákazník spokojný tak za peniaze aj v Prahe dom.
Odpovedať
Profilova fotka
btw. chlapi @palo18 a @bederko, čaká ma ešte kompletná rekonštrukcia iného bytu, cca o rok. zbieram tipy na partie, ak teda máte info o lepších cenách v nadpriemernej kvalite práce, pokojne mi do správy pošlite kontakt (ideálne ZA a okolie). vďaka.
Odpovedať
@evasugarova bohužiaľ, ZA je špecifická sama o sebe. 😄 Buď sú tam strašne bohatý ľudia alebo remeselníci nemajú chuť pracovať, vyše rok som tam hľadal firmu čo by mi tam prerobila pobočku služobnú. X obhliadok, x telefonátov, emailov a prd. Nakoniec to ide robiť firmy od NR 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 😢 🙁 😞 to vysvetľuje všetky moje predchádzajúce peripetie (keď si chlap za rozobratie vstavanej vskrine vypýtal pred 5timi rokmi 70 Eur, prípadne na druhý deň už neprišiel)
Odpovedať
Profilova fotka
Ono niektori majstri su fakt kvalitny a bohuzial niektori si zato zapytaju dost vela, to je bezna realita. Kamarat chcel usetrit par stovak a najal si majtra ktory bol taka stredna cenova kategria, no spokojny s vysledkom nebol. Keby mu mozno stoji za zadkom, tak spokojny je, ale nie vsetci si to moze dovolit, brat si dovolenku. Cena za pracu isla skratka hore
Odpovedať
Tak navyše ste platili za prácu a to si majstri vedia vypýtať, keď náhodou robia o nejaké drobnosti naviac. Na takú malú kúpeľku ste platili aj dosť ale tak v dnešnej dobe sa za všetko platí. A ďakujeme ti za tento sumár 😎
Odpovedať
Článok sa načítava...
No ta cena nie je zrovna uplne premrstena, ale zase ani primerana na taku malu kupelnu.
Odpovedať
Profilova fotka
čestne priznávam, že som sa pri výpočtoch sekla o 400 Eur, výsledná suma je teda 5.100 Eur. Pripájam opravený sumár.
Odpovedať
@evasugarova Co znamena ta polozka "povolenie k rekonstrukcii od spravcu"?
Odpovedať
Profilova fotka
@paliboy správcovi bytovky (v Žiline Bytterm) som musela oznámiť rozsah rekonštrukcie, za súhlasné stanovisko si vypýtali 15 Eur. podľa mňa nehoráznosť, ale tak čo už
Odpovedať
@evasugarova spravcovi?? Tak toto mi teraz uz ozaj sanka spadla.
Odpovedať
@luckapuc @evasugarova Aj v KE na SBD (je to spravca) som platila 10€ administrativny poplatok. Dali mi vyjadrenie k ohlaske stavebnych uprav pre SU, nejake pokyny k tomu kedy co a ako mame, mozme a nesmieme robit, ofotili podorys, kde sme vyznacili co sa bude menit a zaknihovali zmenu v dokumentacii domu
Odpovedať
@palo18 @bederko mna by zaujimalo, kolko je podla vas adekvatna suma. Tiez to teraz riesim, dostala som cenovu ponuku a zdalo sa mi to vela. Nakoniec majster odriekol a plno veci zacal robit muz a oblozit pride kamarat. Az ked zacal robit, tak som si uvedomila, ze ta suma bola asi aj ok, nezda sa to, ale je to fakt hodne roboty, len ta priprava toho celeho.. Ja mam rozmer 1,7m x 2,80m. Cize tiez pomerne maly priestor. Kolko by ste odhadli cenu za pracu - vyrovnanie stien (1 stenu treba nahadzat hrubu omietku asi v 2-3 cm vrstve, ostatne steny len miestami zarovnat). Voda, odpady a el. su uz spravene, geberit osadeny, aj stienka spravena. Treba oblozit vsetko a este dorobit podlahu v sprchaci - vyspadovat do zlabu a este osadit male plastove okno. Fakt by ma zaujimalo, ze kolko by bola ok suma za to..
Odpovedať
niektoré položky sa mi zdajú drahé alebo tak išli ceny hore?
Odpovedať
Profilova fotka
pripájam výsledok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?