Ako spravit podlahu, aby sa nemenili vchodove dvere?

Dobry den, mam mensi problem, a to, ze mam velmi krivu podlahu v chodbe, ktora prechadza do kuchyne bez dveri. Vsade som chcela dat laminatovu podlahu, ale obavam sa, ze sa to zdvihne prilis vysoko a nebudu mi tam sediet vchodove dvere. Tie menit nechcem, takze to potrebujem tak spravit, aby sa to zmestilo do rezervy cca 5 mm. Kedze som sa este nerozhodla, kto mi to bude bude robit, tak by som radsej pocula viac nazorov v online priestore. Jeden pan povedal, ze by to bolo treba vyliat nivelackou 2-3x, aby sa to vyrovnalo. Je aj iny sposob? Napr ten "kopcek" zbrusit, zosekat, a potom dat 1-2x nivelacku? Alebo som premyslala dat ku dveram dlazbu. Moje laicke prepocty su take, ze kedze je tam teraz 8mm podlaha, tak by to tam celkom voslo. Mam kupenu dlazbu, o ktorej internet pise hrubku 7,5 mm. Len neviem, kolko by bola celkova vyska aj s lepidlom. Viem, ze potom by tam bol "schod" medzi dlazbou a podlahou, ale to by sa zakrylo listou. Tak isto by bol schodik aj v prechode do izby, lebo tam tiez nie su dvere a izba nie je taka kriva, tak mi pride zbytocne tam davat tak vela nivelacky. Kedze ide o 1-izbak, v ktorom zijem, tak sa izby budu robit v roznom case. Ja sa v nivelacii nevyznam, ale jeden pan, ktory to videl, mi hovoril, ze by to zacal vyrovnavat od toho najvyssieho bodu postupne az ku dveram (vtedy som si neuvedomila, ze ci zavriem dvere) a druhy mi hovoril, ze by to vylial iba tam, kde by bolo treba. Alebo by ste mi odporucili nieco ine? Dakujem velmi pekne za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
A ake su dvere ???nedaju sa zrezat zospodu??
Odpovedať
Profilova fotka
raz píšete o lamináte, raz o dlažbe. Ak je tam teraz dlažba, chcete ju odstrániť, predpokladáte nerovný povrch, potrebujete odstrániť dlažbu, hrubé nerovnosti odstrániť (obrúsiť, osekať), pretrieť lepidlom, dať podložku a laminát. Nivelák nevyrovná šikmú plochu.
Odpovedať
@wolodymyr dvere su bezpecnostne, mam v plane zavolat do firmy, co ich robila, ci sa daju zrezat, ale myslim skor, ze nie
Odpovedať
@jan45 teraz je tu laminatova podlaha. Ja chcem pod kuchynsku linku dlazbu a zvysok som chcela laminatovu podlahu. Ale ak by bola podlaha potom vyssia napr o centimeter, nezavriem dvere. Preto zvazujem dat na cast chodby dlazbu, aby sa dvere dali zavriet
Odpovedať
Profilova fotka
práve dlažba jeväčšinou hrubšia ako laminát
Odpovedať
@jan45 myslite dlazba + lepidlo ze je hrubsia ako 2-3x nivelacka a na tom laminat? Ta nivelacka vyzera ze sa bude dorovnavat 1cm a k tomu este 8mm laminat. Preto som myslela ze dlazba tam bude lepsia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?