Zameranie maximalnej porealizačnej výšky stavby - Letecký úrad

Profilova fotka
Ahojte, v stavebnom povolení mám okrem iného uvedenú maxim´álnu konecnú výšku stavby (komín), ako určenú podmienku od leteckého úradu, s tým, že ku kolaudácii potrebujem rozhodnutie tohto úradu, že to je v poriadku. V blízkosti sa nachádza letisko, takže preto ešte takáto podmienka. Riešil niekto takéto zameranie u geodeta? To mi príde a zameria len vrch komína a dá mi na to papier, či mi príde spraviť porealizačné zameranie a tam bude aj tento údaj??? Adresný bod mi už bol robiť a vtedy sme riesili aj porealizačné zameranie, aj keď ešte nebolo všetko 100% vykonané (ku múru pridal 20 cm zateplenie + ku domu aj terasu ktorá mala vtedy len vyliaty základ). ďakujme za každé info, ak je tu niekto geodet, pripadne, ak niečo podobné riešil.
Odpovedať
Aké je to bývanie keď sa treba starať o výšku komína kvôli lietadlám???
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od alexnetatmo:

Aké je to bývanie keď sa treba starať o výšku kom…
@alexnetatmo Ahoj, to su ochranné vyskove pasma zo zákona, v podstate ani neviem, že tu je letisko :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od alexnetatmo:

Aké je to bývanie keď sa treba starať o výšku kom…
@alexnetatmo Dom bude mať celkovú výšku napr. 5 m, ale čo ak stavebník urobí na ňom 200 m komín? Vidíš aký je náš zákon prezieravý? Má ošetrené aj takéto situácie ... 🤣
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?