Wc a pracka napojene na studnovu vodu

Dobry den. Aky mate nazor na pojednie wc a pracky na studnovu vodu. Dakujem
Odpovedať
@kubejova celý dom mám napojený na studňu (nemáme vodovod) a som s tým v pohode 🙂
Odpovedať
WC mam na studnu napojene, ovsem vodu mam hodne tvrdu. Tym padom zvazujem aj pouzitie filtra, lebo uz po kratkom case sa viditelne usadi kamen do nadob kde je napustena...
Odpovedať
O setreni vodou to nie je - voda je ta ista (ci si ju vytiahnes sam, alebo ti ju vytiahne, upravi a doda vodarenska spolocnost) - pri prani a splachovani minies rovnake mnozstvo vody. Navyse ti pribudnu elektricke naklady na cinnost cerpadla, ktore ti bude tahat vodu a udrziavat tlak. Tiez treba brat do uvahy kvalitu studnovej vody - nebude ti zanasat splachovacie zariadenia, neznizi to zivotnost pracky...? Na druhej strane usetris vodne. Stocne je otazne, ked to chces pustat do verejnej kanalizacie bude musiet mat vodomer aj na studnovej vode a platit na zaklade toho stocne - tak je to u nas, kedze nemame vodovod, ale mame kanalizaciu. Vodovodne systemy musia byt uplne oddelene - nesmies miesat studnovu vodu s vodovodom. Podla mna prinosy su vyvazene nakladmi - nesiel by som do toho, ak by som nemusel. Je to nieco navyse, co sa moze kazit.
Odpovedať
Nevidim na tom nic ekologicke a uz vobec nie ekonomicke...
Odpovedať
@kubejova Táto téma tu už bola ]-( a stojí to za ....skrátka na 2veci.. ;-)
Odpovedať
@kubejova @technik007 Presne tak. Aj v pravidlách fóra sa píše, že treba najprv vyhľadať v starších témach a potom, ak to nenájdeš, tak založiť novú alebo sa opýtať niečo konkrétne. O vode zo studne na WC už bolo písané viackrát.
Odpovedať
Profilova fotka
je to správny systém, je pre budúcnosť
Odpovedať
Vodárne účtujú za každé vodné stočné? Lebo kopu vody sa do kanalizácie nedostane. Umyješ ,dvor, auto, poleješ trávnik, záhradu , niekto má pivnicu pod úrovňou kanalizácie a má tam letnú kuchyňu . Niečo vypiješ a vypotíš. Taká voda sa do kanalizácie nedostane a stočné sa za ňu tiež platí.
Odpovedať
Dakujem za odpovede.
Odpovedať
@chrobak7 Čo sekírujete. Toto je pohľad s iného uhla.
Odpovedať
Ja sa len obavam ci sami pracka nepokazi...
Odpovedať
@kubejova Pri používaní studňovej vody v dome treba aj tak používať filtre na vodu, už pri čerpaní vody. My tiež používame studňovú vodu na pranie už 4 roky. Neviem, či je to vodou, ale na práčke už 2x vyhorela špirála, lebo sa zaniesla a prehriala. Nemusí to ale súvisieť s vodou, lebo vodný kameň to nebol. Po vybratí špirály bol na nej taký mäkký sajrajt, ako prací prášok. Ale môže to byť len náhoda. Iné sa na práčke nemá čo pokaziť. Pre istotu to urob tak, aby si mohla práčku znovu napojiť na verejný vodovod.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?