Vyber projektu, prosím pomôžte

Dobrý den máme nasledovný problém. Po dlhej dobe vyberania sme si vybrali projekt bungalovu s garazou o sirke 14m. Sirka nasho pozemku je 18,5m a dlzka 28m. Podla regulacie musime dodrzat z pravej strany 1,5m a z lavej medzi domami 7m. Mysleli sme si ze sused nám podpíše menej ( co vychadzalo z lavej strany 3.5m ak by podpisal ) ale NEPODPISAL. Momentalne teda riešime maximalne 11,5m sirky dom s garazou alebo bez garaze ktoru by sme mohli teoreticky postavit do 25m2 na hranici s tymto susedom. Pohlad na pozemok z ulice je od vychodu. Dom by mal byt minimalne 4izbový s terasou orientovanou na juhozapadnu stranu. Vedeli by ste nam prosim ponuknuť projekt , ktory by bol podla Vas najvhodnejsi ? Bude vhodnejšie stavať samostatne dom a samostatne garaž ? Bude rozumnejšia volba poschodovy ? Je naozaj nemozne postavit povodny projekt kde by sme mali z lavej strany od hranice 3,5m a sused 1,5m cize 5m medzi domami ak to sused nepodpise ? Zatial sme predbezne vybrali tento ale bojime sa ze bude v kuchyni malo svetla. Dakujem
Odpovedať
Mne osobne sa najviac nepáči obývačkou kuchyňa, to sedenie je absolútne nepraktické, na tv budem pozerať z boku a rovno pred sebou okno? Pokiaľ vám nechce sused podpísať 3,5metra tak určite bude rád keď mu na hranicu pozemku postavíte garáž 🤣 týmto si zaručene pokazíte akékoľvek susedské vzťahy, nemusia byť ideálne zase ale aby boli na nože tak to si myslím že nie je dobré pre nikoho, vy by ste boli rád keby vám na hranici pozemku postaví sused garáž ?
Odpovedať
@jozeff32 on ma ten pozemok na business , cize bude stavat a predá len nikto nevie kedy.. ano mate pravdu je cudne aj to sedenie v obyvacke ale uz sme zufali z vyberu projektu :/
Odpovedať
@matus27 moc neporadim s projektom, ja mám dom bez garáže a garáž neplánujem robiť len domček na náradie keď tak ale osobne ak by boli financie by som určite chcel dom spolu s garážou nakoľko oddelená garáž pre mňa stráca ten pravý význam a to že nemusím chodiť cez vonkajšok a suchou nohou idem pekne rovno do garáže a prec a tak isto aj s nákupom rovno do kuchyne ale nemal som zvyšných 25000€ na garáž 😁
Odpovedať
@matus27 tento projekt by som nebrala, denná časť bude tmavá. Ak by ste nemali žiadne okná z obytných miestností smerom k susedovi, ktorý "nepodpísal" tak by sa dalo ísť aj na vzdialenosť 4 metre medzi domami, akurát ani sused by už nemohol mať smerom ku vášmu domu okná z obytných miestností. Ale pre neho je to severovýchodná strana domu, tak možno na tú stranu aj tak "veľké okná" dávať neplánuje.
Odpovedať
@zltalienka viem tomu rozumiem , on sám nevie čo bude stavať , ale viem že určite nebude dávať na severnú stranu velke okna ale povedal že jemu tým znehodnotím pozemok ak by sme zmenili rozostup medzi domami na menej ako 7m ..
Odpovedať
Ja by som asi tú hranicu 7 metrov neprekračovala. Môžeš s tým mať aj potom veľa opletačiek. A ak máte takú reguláciu od územného plánu, tak by to mohlo robiť aj pri kolaudácii problém. Skúšajte ešte hľadať, alebo potom smer projektant/architekt a pekne ušiť na pozemok a situáciu 🙂 11,5m nie je zas až tak veľmi úzky pozemok, že by tam architekt nemohol nieoc pekne vyčarovať 😉 A niečo takéto...?
Odpovedať
@valilajk ten projekt na screene myslím tak, že by ste to zrkadlovo otočili 🙂
Odpovedať
@matus27 Ahoj. Osobne by som riešil jednoznačne projekt podľa seba. Alebo sa nechaj inšpirovať nejakým katalógovým, ale podľa seba si ho uprav. Ja som pozeral rôzne projekty, a že ich bolo naozaj veľa. Ale na každom som našiel niečo, čo mi vôbec nesedelo. Buď tam boli WC a kúpelka bez okien, prípadne technická bez okien alebo práčovňa. Ďalšie mali na môj vkus až veľa kadejakých výstupkov, mám na mysli pri pohľade na pôdorys. Tak som si nakoniec vytvoril podľa seba. Ale aj to mi trvalo pekných pár mesiacov. Keď už sa mi zdá, že to je hotové, tak nejaký detail mi prekáža. Takže mám vytvorené možno dva, ktoré by boli super. Ako píšem, za mňa osobne jednoznačne vlastný návrh. Síce si pri individuálnom projekte priplatíš, ale budeš aspoň 100%-ne spokojný. A keďže to budeš mať možno na celý život, resp., budeš v tom bývať pekných pár rokov. Teda možno, tak sa oplatí to premyslieť úplne do detailov.
Odpovedať
@matus27 skuste hladat projekt, ktory bude kaskadovity do dlzky, nie vysky.. Pripadne vyrazne L... Dalsi variant je poschodovy dole vacsi, hore izby a kupelna..
Odpovedať
3 zony (izba, denna cast, spalna)...
Odpovedať
https://www.apex-arch.sk/projekty-rod... Bez garaze... Vyuzit zisk jz...
Odpovedať
vami pridany projekt, neviem musim povedat, ze sa mi nepaci, centralna cast je chaoticka a obyvacka, tak to ani nehovorim. na vasom mieste by som s odstupmi nespekuloval a vyhladal dobreho architekta
Odpovedať
Článok sa načítava...
@valilajk ano tento projekt sme včera večer našli a páči sa nám , ešte keby sa nam podarilo nejakym sposobom dostať do spalne šatník bolo by to top .. diky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, napr.
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
Tu je viac veci, co by trebalo poriesit. Naozaj chcete katalogovy projekt?Lebo obcas je najjednosuchsie si dat nakreslit novy, hlavne ked mate problematicky pozemok. To sedenie v obyvke je vyriesene zle. Na telku nebudete vidiet, pokial nebudete mat uplne zaclonene. V kuchyni pridat svetlo vacsim oknom, sirokym, a dost vysokym. co by mohlo by v poho, ked oblozite vysokymi skrinami len tu druhu kuchynsku stenu. V tych detskych bude tma poobede, ale zas tam asi moc nebudete, lebo su uplne pidi male, takze by to mohlo byt OK. Ja by som im par metrov pridala osobne. V garazi budete parkovat auto, alebo z toho bude sklad? Ak len sklad, tak to bude riadne drahy spas. Radsej by som zrusila garaz, a tie metre pridala izbam/kupelniam/kde bude treba. Ale niekto nastoji na garazi.... Ak vam predpis dovoli postavit garaz/zahradny domcek, sla by som radsej do toho. A este, ked mate 17m dom, a 28 dlhy pozemok, to vam z tej zahrady vela neostane. Radsej by som dom skratila, a pridala poschodie (osobna preferencia), aby zostalo trochu viac priestoru vonku. A naozaj, ak sused nepodpise dohodu, tak stavat blizsie nemozete. Ale ved pochopte aj jeho - ked to chce predat ako stavebny pozemok, kto si od neho kupi taky, kde sused je nalepeny na nom, a este su aj extra obmedzenia kam dat okna, spalne? No nikto, alebo len za lacno. Ty by si to spravil? Len preto, ze ta sused prosi? Pochybujem.
Odpovedať
http://www.apex-arch.sk/projekty-rodi... Dobrý den , dakujem za všetky reakcie. Toto je ešte posledny projekt nad ktorým uvažujeme verzus ten vyššie spomenutý. Obavame sa však že bude oveľa drahší ako bungalov. Vedel by niekto poradiť ?
Odpovedať
@matus27 ak bude drahší ten poschodový dom, tak nie oveľa (6-8 tisíc) na hrubej stavbe najväčsie cifry nabiehajú pri zariaďovaní...a ak máte porovnateľné m2 pri bungalove a poschodovom...to už bude záležať na vašej skromnosti/neskromnosti ale ak budete trvať na takych veľkých oknách ako sú v tomto poslednom poschodovom projekte...tak to bude omnoho ale omnoho drahšie..ja by som až takéto veľké presklenia asi kvôli tej cenovke nechcela
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?