Váš názor na Euroline Praktik 1316.

Ahojte, co poviete na tento projekt? Co sa vam paci, resp. nepaci? Zmenili by ste nieco? Diky moc :)
Odpovedať
My sme o nom uvazovali, ale asi pojdeme do individualneho. Obyvacku s jedalnou by sme chceli vacsiu, na prizemi oddelene wc. Povodna idea bola, ze zrusime vyklenok na terasu. Terasu by sme zastresili inac, lebo pri nasej orientacii, by ten vyklenok aj tak vela tiena neurobil. Vznikol by vacsi priestor pre kuchynu, ktory by sme vyuzili na spajzu. Miesto pod schodami by potom bolo pre wc. Na poschodi by sme mozno dali nejaky satnik, nielen vstavane skrine. Pre vas je obyvacka postacujuca?
Odpovedať
@tomilu Uz som prezrela stovky projektov a nic nevyhovuje. Neviem, ci sme az tak narocni :) Tiez by sme chceli na prizemi samostatne wc, spajzu pri kuchyni a rodicovsku kupelnu hned vedla spalne. No a obyvacka v praktik 1316 - nic extra. Ked sa mozem opytat, kolko vas bude stat individualny projekt?
Odpovedať
Podľa počtu izieb a postelí (dokonca dvoch spální) vás tam bude asi veľa, hlavne poschodie je pre 5 ludí. V tomto prípade je maximálne nevhodné riešenie spoločnej kúpelne s WC, tiež by som do kúpelne dala určite dve umývadlá. Mám pocit, že detská izba na hornom poschodí so vstupom na balkon bude mať nedostatočné prirodzené osvetlenie, v podstate len balkonové dvere a jedno strešné okno, ktoré je tiež dosť malé. Neviem, či budete mať v dome aj klimatizáciu, ale ak je terasa orientovaná na juh, resp. západ, v horných izbách nad obývačkou a kuchyňou to bude v lete peklo
Odpovedať
Profilova fotka
Vcelku milý domček... S pripomienkami možno tiež súhlasiť - aj keď nikomu sa nemôže páčiť všetko, pravda...? Ja mám 1 pripomienku: všetko nasvedčuje tomu, že orientácia na svetové strany je taká, že "obývačko-kuchyňa" bude vystavená celodennému výpeku. Ja by som volil dom, ktorý má otvorenú dispozíciu otočenú o 90°. Má to aj takú výhodu, že možno privetrávať vždy s tej strany, ktorú potrebujeme podľa toho, či treba chytať tepelné zisky, alebo naopak chladnejší vzduch... Z toho plynie ďalšia výhoda, že pani domu by mala pod palcom (z kuchyne) ulicu, (z jedálne) bočný dvor a (z obývačky) zadný dvor... No a teraz ešte 1 ZÁSADNÁ OTÁZKA: A máte vôbec pozemok....? Lebo túto informáciu som akosi nepostrehol. Bez pozemku sa nedá vyberať dom. :-D
Odpovedať
@leonardom k tej dispozicii otocenej o 90°. Je vela projektov, kde je kuchyna v prednej casti domu. My ju vsak chceme vzadu pri terase. Vidim v tom viac vyhod. Vpredu maju nasi susedia velke murovane ploty a nezda sa mi, ze by cez ne bol dobry vyhlad na ulicu. Zadne okna budu orientovane juhozapadne a budu tienene.
Odpovedať
@tomilu @leonardom @vanessa06 V dome budu byvat rodicia a 3 deti. Takze hore budu 3 detske izby a spalna na prizemi. Pozemok mame. Balkon je orientovany na JZ ( s klimou v dome pocitame ). Privitam ake kolvek nove navrhy na iny domcek :-)
Odpovedať
myslím si, že je úplne v pohode, aj úložné priestory aj veľké izby, nemám žiadne výhrady
Odpovedať
Veľmi je podobný tomu nášmu, ktorý práve staviame, takže máte dobrý výber :-). -Ak nemáte spredu rušnejšiu ulicu, tak spálňa na prízemí môže byť aj vpredu, ale ak máte rušnejšiu ako my, tak by som vymenil spálňu za kuchyňu, aby bola spálňa do záhrady. -Výklenok by som určite zrušil a oveľa užitočnejšie využil ako napr. komoru v kuchyni. - horné izby sú takmer dokonalé, len tie okná sú viac projektované aby domček pekne vyzeral a menej sa pamätalo aby boli izby pekne presvetlené. Ja by som strešné okná vôbec nedával. - v hornej kúpeľni určite dve umývadlá
Odpovedať
@remba A mozem sa opytat, aky domcek staviate? Spalna na prizemi vpredu nam problem nerobi. Mame predposledny pozemok na konci ulice. Tie okna som aj ja hned zavrhla a riesime ich inak
Odpovedať
@bisy ja mam individuálny, pretože ako som písal mám vpredu ulicu, tak do ulice som musel orientovať minimum obytných miestností a ešte mám úzky pozemok, takže max. šírka domu mi vyšla 8m. No a na tieto špecifiká bolo nemožné nájsť katalógový projekt.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?