Umiestnenie domu

Prosím vás čítala som kadejaké normy. Ako to teda v skutočnosti je koľko dom musí byť s predu od cesty a s boku od susedou ? Ďakujem 🙂
Odpovedať
@simka2018 chod na miestny stavebny urad a spytaj sa klasika je od plotu 2m minimalne, a ked su stiesnene podmienky aj menej ... ak vedla stoji dom a maju tam obytne miestnosti, tak min 7m od toho domu ... ani srnka netusi ako to mas ty a z prednej strany uz zalezi na lokalite ulicnej ciare a podobne. P.S. neviem ci poznas stranku google, za 0,01 sekundy Ti najde zakladne veci a fakty, staci tam napisat "odstupy stavieb" a stlacit ENTER
Odpovedať
@atak77 tak keby mi nepovieš ze existuje Google asi zomrem sprostá... chod sa odventilovat niekde inde ja sa slušne pýtam... pekný večer prajem
Odpovedať
@simka2018 hlavne ze si citala normy ... ty sprosta nezomries, to neni mozne 😄 nehnevaj sa na mna, ja sa neventilujem, ale to P.S. som si nevedel odpustit, ked sa clovek pyta na uplne trivialne zakladne veci, ktore Google najde este skor ako to hladas 🙂 pekny vecer prajem aj ja sustred sa na to co som napisal na zaciatku prispevku, asi si to prehliadla a sustredila sa len na PS 🙂 bud v pohode a usmej sa 🙂
Odpovedať
v prvom rade si treba precitat hlavne vyhl. 532/2002 a potom uzemny plan/ poziadat o uzemnoplanovaciu informaciu...bud budes mat mnoho veci zadefinovanch v UPI, napr. aj ulicne, stavebne ciary, ak nie tak riadit sa vyhlaskou(paragraf nizsie). Zamiesat kartami mozu samozrejme aj pripadne rozne ochranne pasma vselicoho mozneho... § 6 Odstupy stavieb (1) Vzájomné odstupy stavieb musia spĺňať požiadavky urbanistické, architektonické, životného prostredia, hygienické, veterinárne, ochrany povrchových a podzemných vôd, ochrany pamiatok, požiarnej bezpečnosti, civilnej ochrany, požiadavky na denné osvetlenie a preslnenie a na zachovanie pohody bývania. Odstupy musia umožňovať údržbu stavieb a užívanie priestorov medzi stavbami na technické alebo iné vybavenie územia a činnosti, ktoré súvisia s funkčným využívaním územia. (2) Stavbu možno umiestniť na hranici pozemku, len ak jej umiestnením nebude trvalo obmedzené užívanie susedného pozemku na určený účel. (3) Ak rodinné domy vytvárajú medzi sebou voľný priestor, vzdialenosť medzi nimi nesmie byť menšia ako 7 m. Vzdialenosť rodinných domov od spoločných hraníc pozemkov nesmie byť menšia ako 2 m. (4) V stiesnených územných podmienkach možno vzdialenosť medzi rodinnými domami znížiť až na 4 m, ak v žiadnej z protiľahlých častí stien nie sú okná obytných miestností; v týchto prípadoch sa nevyžaduje dodržanie vzdialeností od spoločných hraníc pozemkov podľa odseku 3. (5) Iné riešenia vzdialeností rodinných domov, ako sú ustanovené v odsekoch 3 a 4, možno určiť iba na podklade výpočtov a meraní preukazujúcich splnenie požiadaviek na vzájomné vzdialenosti podľa odseku 1 alebo podľa územného plánu zóny. (6) Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie; táto požiadavka neplatí pre budovy umiestňované v stavebných medzerách radovej zástavby. (7) Vzájomné odstupy a vzdialenosti treba merať na najkratších spojniciach medzi vonkajšími povrchmi obvodových stien, ďalej od hraníc pozemkov a okrajov pozemnej komunikácie. Vystupujúca časť stavby sa zohľadňuje, ak vystupuje viac ako 1,50 m od steny.
Odpovedať
najlepsie spravis ak sa zastavis na prislusnom stavebnom urade. nevieme aky mas pozemok, ako to vyzera okolo aky typ domu chces a jedno s druhym parametrov no aj moznych vynimiek je vela
Odpovedať
@pastierik @babi32 ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepsie je sa opytata priamo na stavebnom urade a budes to mat z prvej ruky a overene info
Odpovedať
@atak77 Tak najprv sa môže opýtať aj tu. Aspoň môžeš zažiariť svojou múdrosťou ak vieš odpoveď alebo sa pokojne vykecať.
Odpovedať
@jean2 precitaj si moju prvu odpoved, co zle som jej napisal? no daj. poradil by si jej lepsie ako ja? ist na miestny stavebny urad a spytat sa je kokotina u teba? really?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?