Technická miestnosť bez okna

Dobrý deň, prosím o skúsenosť a radu s technickou miestnosťou bez okna. Má byť v nej komín, zadná časť krbu, plynový kotol, rekuperácia a ak sa zmesti, tak aj práčka. Nebude tam príliš teplo? Nebude lepšie ju umiestniť inde, prípadne niečo umiestniť inak? Ďakujem.
Odpovedať
@lucija010 ked tam bude rekuperacka tak v nej bude aj odtah takze v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucija010 Tiež mám technickú miestnosť bez okna. Mám tam kondenzačný plynový kotol, rozdeľovač podlahového kúrenia, zásobník teplej vody a úpravovňu vody. Časom tam pribudne aj rekuperačná jednotka. Všetko natrepané na 2,5m². Zatiaľ som tam zaznamenal najvyššiu teplotu cca 25-26°C. Myslím si že v pohode.
Odpovedať
@lucija010 máme TM bez okna cca 4m2 s: - vnútornou jednotkou TČ (+ 230l zásoboník na TÚV), - jednotkou centrálnej rekuperácie (samozrejme odťah rekuperácie je aj v TM), - rackom (EZS, NVR, POE swtich, switch, NAS, rôzne jednotky pre žalúzie, svetlá, atď), - práčkou a sušičkou. Je pravda, že je tam trošku teplejšie (okolo tých 25°C), ale isto nič, čo by bol nejaký problém.. Myslím, že odťah rekuperácie robí celkom dosť úžitku.
Odpovedať
Ďakujem za odpovede. Ešte otázne, či ten komín nebude moc navyšovať teplotu miestnosti...
Odpovedať
@lucija010 navysovat bude, otazne je, ze o kolko. Ale myslim, ze ta rekuperacia by to mohla stihat vyrovnavat.
Odpovedať
@lucija010 Teplo je jedna vec, ale čo prívod vzduchu do tejto miestnosti? Byť závislým iba na rekuperácii? To by som nechcel. Snáď to vyhovuje súčasným tech. normám, ale tech. miestnosť bez akého-takého otvoru do exteriéru, to by som v RD v žiadnom prípade neakceptoval.
Odpovedať
tiez si myslim, ze s rekuperaciou sa to pekne da zvladnut aj bez okna. aj svokor tak ma riesenu technicku miestnost a v pohodicke.
Odpovedať
V tomto prípade to vôbec nebude vadiť, keďže aj rekuperácia cirkulovaniu viac než dosť pomôže
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd tiez sa mi moc nezda to, ze tam nebude okno alebo nieco. ked to bude proste uzavreta miestnost, no neviem neviem. Mozno zalezi aj od toho, ze aka velka je ta technicka, ze s tym nejak suvisi to, ake su podmienky, aby bolo vsetko oka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?