Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Zdravím, má niekto tento bungalov postavený v okolí KE/ RV/ PO/ PP? Bola by možná obhliadka? Ďakujem.
Odpovedať
Dobry den. Chcem sa informovat ci niekto stavia bungalov 333+T rozmer 10x13? A ci by bola mozna obhliadka domu nitriansky kraj. Dakujem
Odpovedať
@bucinka23 Dobrý deň, my práve začíname s výstavbou v Šuranoch. Kde planujete stavať ?
Odpovedať
@lela2005 plan je nabuduci rok ale project ssi uz vyberame. Budete stavat bungalov 333+T?
Odpovedať
@lela2005 v NZ
Odpovedať
@bucinka23 áno.333+t
Odpovedať
Dobry den aj nam sa tento projekt velmi pači. Mam par otazok. Prosim Vas robil vam projekt aj niekto iny alebo len zo stranky bungalov333? Ma ho niekto postaveny na vychode? Presovsky pripadne kosicky kraj? Rozmyšlame nad tym, či by nebolo vhodne postaviť ho v rozmere 13×12; čo myslite? A uz len posledna. Má ho niekto so sedlovou strechou a podkrovnymi izbami? Kam a ako ste umiestnili schodisko? Dakujem krasne za nazor, postreh a foto potesia.
Odpovedať
@petushqaa my sme kupovali katalógový projekt, ale ak by som mal stavať ešte raz, dám si urobiť podľa predstáv individuálny. To čo stál katalógový projekt nás, stál našich známych individuálny projekt podobných špecifikácií.
Odpovedať
@tao_tao stavali ste 333ku?ak mozem vediet viem, ze je to individualne ale co by ste zmenili ? Ja sa obavam ci je tam dost miesta napriklad.
Odpovedať
@petushqaa áno. Čo sa týka priestoru, pre nás je to dúfame vyhovujúce (ešte nebývame). Mne pri katalógu príde ako nevýhoda to, že v určitých veciach je ako keby "len aby bol". V popise v katalógu je úložný priestor na povale, v projekte s troma výkričníkmi zaťažiteľnosť stropu 0 kg/m2. V katalógových projektoch je podľa mňa veľa vecí urobených univerzálne a predimenzovane (inak sa to asi ani nedá). Mňa napríklad prekvapilo aj to, že nikde nikto nespomenul, že k el. kotlu treba aj solárny ohrev, aby vyšiel energetický certifikát a pri komíne v dome sa vôbec neuvažovalo o možnosti kúrenia v krbe.
Odpovedať
My sa akurat rozhodujeme, či pripojime plyn alebo elektricky kotol. Je to finančne rozdielne nahodou to nemate prepocitane. Dakujem za postrehy.
Odpovedať
@petushqaa plyn sa oplatí viac. My sme nemali na výber, ale elektrokotol (+ solárny ohrev) sme nakoniec nahradili tepelným čerpadlom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petushqaa plyn je urcite vyhodnejsi. my mame pri plyne mesačné náklady 28€ na mesiac a to je aj s ohrevom teplej vody (120 l bojler) pre 4-člennu rodinu. elelktriky je určite drahsia...Výhodne je ešte tepelne čerpadlo ale sú tam vysoke počiatočné náklady
Odpovedať
@petushqaa my staviame so sedlovou strechou. V piatok by mala byť,môžem potom poslať foto.
Odpovedať
@lela2005 bola by som velmi vdacna. Aku verziu stavate?
Odpovedať
@wondgo dakujem za info, taketo cisla potesia. Vrelá vďaka
Odpovedať
My sme sa inspirovali projektom 333, nakoniec sme ho trocha doladili a mame teda individualny projekt🙂
Odpovedať
@peeco ako pozeram rôzne foto a projekty zrejme to tiez spravime a vyriesime individualne. Koľko vas stal projekt na mieru? Dnes sme natrafili na ponuku firmy TOPHOUSE kde ponukaju za dom o rozlohe 110m uzitkovej plochy za 74000 na kluč. Povodne sme isli riesit vsetko svojpomocne ale ta cena sa mi zda dobra. Myslite, že spojpomocna stavba bude lacnejsia? Teda akurat strechu spravia odbornici. Ak niekto vie cca rozpocet kolko ho vysiel domcek cca 11x13m budem rada.
Odpovedať
@petushqaa mne to pride podozrivo lacne. Na druhej strane zalezi co chcete. Co som mal ja info od znamych min. rok, tak za hrubu stavbu pytali firmy okolo 65 000, ale aj 90 000.
Odpovedať
Profilova fotka
@petushqaa 74000 je strašne malo na stavbu na kľuč. Ak by ste si to stavali svojpomocne tak si myslim že za tuto cenu viete postaviť tento dom ale urcite nie na stavbu na kľuč. 5 rokov dozadu sme sa v pohode svojpomocne do tejto sumy zmestili ale odvtedy si rátaj že ceny materiálov stúpli cca 10-15 % a cena práce cca 20-25%
Odpovedať
Ved prave to ma šokovalo, že za takuto cenu. Tento tyzden maju takuto ponuku, vraj 50% akcia tak momentalne mam ozaj problem rozhodnut sa.
Odpovedať
@petushqaa osobne, by som do toho nešiel. Ak, tak by som si v zmluve presne zadefinoval čo má byť z čoho a ako. Lebo za takú cenu sa podľa mňa budú snažiť šetriť všade, kde to pôjde. Výsledok by mohol byť taký, že dom bude vyzerať ako má, ale funkčnosť a trvácnosť už taká byť nemusí.
Odpovedať
@petushqaa 333+t
Odpovedať
Dobrý deň ja som projekt 333 t+g začal stavť v Úlanoch nad Žitavou na 5 árovom pozemku.Trochu upravený architektom,večšia terasa a drobné úpravy vo vnútri.Som vo fáze ukončenia deky 2 týžden a všetko murivo príde asi v 14- 15. juna,murivo ytong.
Odpovedať
Zdravím, Ideme stavať bungalov 333 T+G. Chcel by som sa opýtať či ste niekto terasu rovno robili s platňou, alebo ste terasu dorábali až potom ??
Odpovedať
@wladis556 terasu mi robili s platnou, ale druhykrat by som ju dal urobit osobitne.
Odpovedať
@tao_tao má to nejake nevýhody stavať to naraz?
Odpovedať
@petushqaa lepšie zateplíš časť domu pri terase, lebo medzi terasu a dom nalepíš XPS. V opačnom prípade ti prechádza chlad z plochy terasy do steny a betónu v dome. Ale do akej miery, to netuším. Na betón dáte podlahový polystyrén a čo stena asi ukáže až čas. Nám to zatiaľ problém nerobilo. Terasa nebola po zaliatí v sklone od domu a tak vždy keď viac napršalo, tak bola pri stene domu kaluž. Ale aj to sa dalo vyriešiť.
Odpovedať
Dobry den. Kolko vas stal cenovo komplet projekt bungalova333+T 10x13m? Cez stranku www.bungalov333 u architekta zo Šamorína? Myslim komplet usadenie domu, atd...
Odpovedať
Profilova fotka
@petushqaa budes mat schod keď podes na terasu pretože v dome budeš mat cca 15-20 cm skladbu podlahy.....Predpokladám že na terase takú situ skladbu nebudeš dávať
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?