Staval uz niekto svojpomocne drevodom podla zakupeneho polskeho projektu?

Dobry den, chcem sa opytat, ci uz niekto staval drevodom svojpomocne, podla zakupene projektu z Polska? A vlastne ako ste prisli k tomu projektu, aky bol vlastne postup tych papierovaciek? Kupili ste si len projekt na dom, a potom ste ho museli dat dokoncit svojmu architektovi (kanalizacia, elektrika, kurenie, zakreslenie na katastralnej mape)? Dakujem za rady.
Odpovedať
načo takto komplikovane? je u nás vypracovaný projekt iný než ten poľský?
Odpovedať
No ked mozem kupit projekt domu za 500€ a je hotovy nemusim nikam chodit tak je to vyhodnejsie a to viem o com vravim, lebo uz sme si jeden projekt dali robit na nas stary dom a dost to stalo no a teraz sme sa rozhodli ten dom zburat a postavit si drevodom.
Odpovedať
@honey262 a mas v tej cene aj projekt napojenia na inzinierske siete?
Odpovedať
@honey262 Prečo chceš ten dom zbúrať? Možno by bola lacnejšia informácia ako ho zrekonštruovať, ak vôbec treba.
Odpovedať
Projekt za 500eur? No dobre a pripadne zmeny pred dokoncenim budete riesit s kym ? Urcite tam nebude osadenie na pozemku to je + min stovka. Samozrejme berte odkial chcete ale pozistujte co a ako aby to neboli vyhodene peniaze. Apropo projekt nie su len vykresy ale aj textova popisna cast a ta zrejme nie je v slovencine+projekt poziarnej bezpecnosti sa moze odlisovat tiez. Tych 500 € ma svoj dovod....
Odpovedať
@niless ale, ved ju nechaj, zjavne nemá páru o tom, čo všetko je treba, ked tu zakladá tému k postupo "okolo papierovaciek". Teraz vidí najmä tú sumu... ktorá môže byť nakoniec oveľa vyššia, ako keby ho kupovali u nás. Ved už len chcem vedieť, kto bude ochotný dorábať cudzie projekty. A ked nebude vyššia cena, určite to bude stáť viac času, všetko obehať, pozháňať, potom čakať na tie dorábky... ja by som do toho nešla.
Odpovedať
Profilova fotka
@honey262 Zjavne si dobrodruh, ktorý je priam stvorený na to, aby všetko platil minimálne na 3 x.... Už to, že ste vysolili peniaze na projekt rekonštrukcie, ktorú nejdete robiť, o niečom svedčí. Teraz potrebuješ vyhodiť ďalších 500 euráčov a buď si istá, že zaplatíš ešte aspoň 4 x toľko. A to, že chcete svojpomocne stavať drevodom - tak to je už doslova horor. Medzi nami: aj zvalenie existujúceho domu a jeho nahradenie novým, sa dá riešiť, ako rekonštrukcia - samozrejme, za splnenia istých podmienok. Na Teba ak si zasadne nejaký úradníček na stavebnom úrade, tak ešte budeš veľmi plakať.... A cvakať. Ale to je už osud "dobrodruhov", ktorí potom vyplakávajú v markizáckej Lampárni...
Odpovedať
No dakujem vam pekne za urazky ked ma sudite podla temy ale navadi, a predsa tu nebudem vysvetlovat vsetky nase okolnosti preco sme urobili projekt na stary dom a teraz ked ho chceme riesit ako drevostavbu. A stavat drevostavbu svojpomocne? Da sa to, predstavte si! A mam paru o tom co treba okolo projektu. Chcela som vediet len vase nazory..."isiel, nesiel by som do toho" napr. No dakujem Vam:-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?